Žinok savo vietą, moterie!

2013 02 28  |  Psichologija


Tiesa apie moterų diskriminaciją bei kaip atsilaikyti prieš stipriąją lytį

Visur deklaruojama, kad moterys ir vyrai turi lygias teises. Ar tikrai? Nejau lyčių diskriminacija šiais laikais nebeegzistuoja?

Nelygybė – ir darbe, ir namie?
* Maždaug 90 proc. moterų prisipažįsta, kad joms gyvenime yra tekę patirti nelygybę. Beveik kas antras Lietuvos gyventojas sutinka, jog visuomenėje egzistuoja lyčių diskriminacija. Jau dvidešimt metų išsivysčiusiose šalyse ir maždaug penkerius metus mūsų valstybėje vyrauja „stiklinių lubų“ problema – kompanijose egzistuoja nerašytos taisyklės, dėl kurių aukštesnėms pareigoms užimti dažniausiai skiriami vyrai. Be to, moterų atlyginimas už tas pačias pareigas yra gerokai mažesnis nei vyrų!
* Lyčių nelygybė stebima ir asmeniniame poros gyvenime. Pasikeitė požiūris, kad vyras išlaiko šeimą, o moteris rūpinasi namų jaukumu. Dažnai moteris, kaip ir vyras, yra lygiavertė šeimos maitintoja – ji dirba visą darbo dieną. Tačiau papildomai ant jos pečių krinta vaikų auklėjimas, maisto gaminimas, skalbimas, lyginimas bei šimtai kitų ruošos darbų. Štai kodėl moterys, bandydamos suderinti šeimą ir darbą, patiria  stresą.

Vyrai atviromis kortomis nežaidžia
Nors vyrai pripažįsta, kad lyčių nelygybė tikrai egzistuoja, tačiau dauguma jų atvirai  apie tai nekalba. Neretai diskriminacija yra užkoduota bei paslėpta. Štai keli pavyzdžiai.
♂ Girdėjote daugybę anekdotų ar juokelių apie vairuojančias moteris? O juk kelių policijos darbuotojai, remdamiesi statistiniais duomenimis, teigia, kad vyrai vairuoja pavojingiau!
♂ Darbe moterų išvaizdai teikiami griežtesni reikalavimai nei vyrų. Joms privaloma tinkamai susišukuoti, nurodoma, koks turėtų būti manikiūras, kokie bateliai, kokio rašto pėdkelnės, ir taip be galo…
♂ Egzistuoja toks psichiatrijos terminas kaip „mizoginija“ – tai neapykanta moterims arba stiprus nusistatymas prieš jas. Tačiau nėra jokio termino, kuris išreikštų neapykantą vyrams…

Visi vyrai taip daro…
Dauguma mokslininkų diskriminacijos šaknų ieško vyrų prigimtyje.
■ Viena pagrindinių teorijų teigia, kad stipriosios lyties atstovams moterų diskriminacija leidžia jaustis užtikrintai. Visų vyrų prigimtyje užkoduota siekti tikslo, būti aktyviems, taigi tarpusavyje jie ir taip turi daug stiprių konkurentų. Nejaugi jie leis, kad varžovų būtų dukart daugiau?
■ Kita populiari teorija mėgina įrodyti, kad diskriminacija susijusi su seniausia vyrų baime dėl moterų neištikimybės. Jie bijo, jog nepriklausoma moteris gali pasijusti laisva visose srityse, todėl lengvai „nuslys į šalį“. Apribojimai bei griežta kontrolė – ne kas kita, kaip bandymas moteriai parodyti jos vietą ir įrodyti, kad ta vieta labai ankšta!

Verta išmokti atsilaikyti!
Kasdien patenkame į daugybę situacijų, kai bendraudamos su stipriąja lytimi turime išlikti tvirtos ir savimi pasitikinčios. Štai dvi auksinės taisyklės, padėsiančios namuose ir darbe.
1 Neatskleiskite visų kortų ir išlaikykite intrigą. Mūsų balso tembras daug švelnesnis, o išvaizda ne tokia ryžtinga kaip stipriosios lyties atstovų. Daugelis moterų mano, kad dėl to jų nuomonė nebus lygiavertė vyrų pasisakymams.
Ką gi daryti, kad sudomintumėte savo idėjomis? Išmokite atkreipti dėmesį! Neišsakykite savo nuomonės iš karto. Pirma išklausykite visus pasiūlymus, išlaikykite pauzę, o paskui ramiai pasakykite: „Mano nuomone, šiuo metu būtų geriau…“
2 Ignoruokite neteisingą kritiką. Jaučiate, kad šalia esantis žmogus tenori ant jūsų išsilieti ir jums sugadinti nuotaiką? Išmokite reaguoti tik į pastabas, bet neparodyti savo jausmų! Į visas pastabas atsikirskite ramiai, be emocijų: „Taip, galbūt jūs teisus, man reikėtų apie tai pagalvoti“, „Būtinai tai apsvarstysiu“ ir pan. Jeigu tik neparodysite, kad priekaištai išmušė jus iš vėžių, pašnekovas nepasieks savo tikslo ir turėtų nustoti kritikuoti jus be priežasties.

Buy Clomid Online USA no prescription. Worldwide shipping. Qualitative medication at low prices. Comfortable and safe way of buy online order Clomid, online from Canada Drugs, an online Canadian Pharmacy that offers free shipping on all orders of discount Clomid. Buy Nolvadex online from Canada Drugs, an online Canadian Pharmacy that offers free shipping on all orders of discount Nolvadex, order nolvadex. If you Buy Nolvadex it is best served for PCT. Many order Nolvadex to prevent Gyno while on cycle yet this weak prevention.

.

.

.

Komentuokite