Renkamės staltiesę: svarbu ne tik spalva, bet ir dydis

2012 12 7  |  Patarimai


Sakoma, kad gražiai padengtas stalas – garbingų namų ženklas, būdas pasidalyti šiltais jausmais su tais, kuriuos pakviečiame prie vakarienės ar šventinio savo stalo. Vis dar neturite staltiesės? Štai ką verta žinoti ją renkantis.   

Dydis, forma, spalva…
Staliesę geriausia rinktis tokios pat formos, kaip ir stalas – kvadratinę, ovalią, apskritą, trikampę. Tiesa, ant apskrito stalo tiks ir kvadratinė staltiesė arba galima užtiesti netgi dvi: apačioje – ilgą apskritą, ant viršaus – kitos spalvos trumpesnę stačiakampę. Na, o stačiakampe staltiese galima uždengti ne tik stačiakampio, bet ir ovalo formos stalą.
Tinkamas dydis. Būtų gerai, kad ant pietų stalo tiesiamos staltiesės kraštai iš visų pusių nusvirtų ne mažiau kaip 15 cm (geriau – 25–40 cm). Vakarienei ar kavos staleliui staltiesė gali būti ir ilgesnė, net iki žemės, tik svarbu, kad nesipintų po kojomis.
! Nepamirškite, kad medvilninės ir lininės staltiesės po skalbimo gali susitraukti.
* Jūsų stalas – kvadrato, stačiakampio arba ovalo formos? Tada prieš eidama į parduotuvę, išmatuokite jo ilgį,  plotį ir prie šių skaičių pridėkite po 40 cm. Tarkime, jeigu stalo matmenys – 150 ir 150 cm, jums puikiai tiks staltiesė, kurios matmenys – 190 cm ir 190 cm. Jeigu tokio dydžio stalo užtiesalo nerasite, rinkitės bent jau panašų, pvz., 200 ir 200 cm dydžio.
* Jeigu ieškote staltiesės apskritam stalui, pirmiausia išmatuokite jo skersmenį. Tarkime, baldo skersmuo – 110 cm, o jūs norėtumėte, kad staltiesės kraštai nusvirtų 20 cm. Tada prie 110 cm pridėkite 40 cm (20×2). Kitaip tariant, jums reikia apskritos staltiesės, kurios skersmuo – 150 cm.
! Pagal etiketo taisykles, staltiesė gali būti šiek tiek per didelė, tačiau jokiu būdu – ne per maža. Jeigu staltiesės kraštai išmarginti įmantriais raštais, gausiai siuvinėti, puošti mezginiais, jie turėtų nusvirti 30–40 cm.
Spalva.  Balta staltiesė – labai gražu, elegantiška ir gaivu, todėl bent vieną tokią tiesiog būtina turėti. Taip pat pravartu įsigyti pastelinės, tamsios spalvos, taip pat margą staltiesę. Ant vienspalvio stalo užtiesalo labai gražu spalviškai prie jos derančios staltiesėlės. Jei lėkštės margos, reikėtų rinktis vienspalvę staltiesę, o ant margos dėti baltus arba vienspalvius indus. Beje, staltiesės, kurią ištraukiate tik per šventes, visai nebūtina derinti prie būsto interjero.
Puošyba. Staltiesių būna siuvinėtų, apnertų, peltakiuotų, su platesniais dvigubais apsiuvais, susiūtų iš kelių medžiagų ir t.t. Įsitikinkite, kad puošybai panaudoti siūlai ar kitos detalės skalbiant nedažo, nesitraukia labiau nei audinys, netįsta ir pan. Taip pat patikrinkite siūles: jos turi būti lygios, dailios, neprairusios.

Rinktis yra iš ko
Lininės – ekologiškos, galima perduoti iš kartos į kartą. Gali būti išaustos iš gryno lino arba sumaišyto su natūraliais (medvilne) ar cheminiais pluoštais, jų būna ir labai plonų, ir grubesnių, ir kietų, ir minkštų. Privalumai: labai stiprios, gerai sugeria drėgmę, ekologiškos, jas galima virinti, balinti, dažyti. Paprastai lininės staltiesės yra iš visų brangiausios, tačiau tikrai įperkamos. Minusai: lamdosi, sunkiai išlyginamos (lyginti reikia karštu lygintuvu iš blogosios pusės), po skalbimo gali susitraukti, deformuotis.
Medvilninės – galima rasti ir ilgaamžių. Medvilninės staltiesės gali būti pasiūtos iš grynos medvilnės arba sumaišytos su natūraliu (dažniausiai, linu) arba cheminiu (pvz., poliesteriu) pluoštu. Gryni medvilniniai audiniai gerai praleidžia orą, greitai sugeria drėgmę (jeigu į juos įmaišyta šiek tiek cheminio pluošto (apie 2–5 proc.), audiniai nepraranda šių savybių), yra stiprūs, todėl juos galima skalbti skalbimo mašina, rankomis, gręžti, lyginti karštu lygintuvu. Baltas medvilnines staltieses galima skalbti labai karštame vandenyje. Trūkumai: labai glamžosi, išskalbtos gali susitraukti, blunka.
Poliesterio – gana stiprios. Vien iš poliesterio pasiūtos staltiesės gali būti ir blizgios, ir matinės, atrodyti kaip iš grynos medvilnės, organzos, šilko – nelygu gamybos technologijos. Poliesteris nekeičia formos, nesiglamžo, yra tamprus, stiprus, atsparus saulės spindulių poveikiui ir trinčiai, greitai džiūsta, neblunka, nebrangus. Minusai: elektrinasi, lengvai išdega, negalima skalbti karštame vandenyje, lyginti karštu lygintuvu, balinti priemonėmis, kuriose yra chloro.
Padengtos teflonu – gali negražiai kristi. Teflonu impregnuojamos įvairios medžiagos, pvz., medvilnė, poliesteris. Tokias staltieses lengva nuvalyti muiluotu vandeniu suvilgyta pašluoste, jos nepralaidžios skysčiams, galima skalbti skalbimo mašinoje (30C) ir lyginti iš blogosios pusės. Minusai: kai kurios negražiai krinta, ilgainiui skalbiant tampa pralaidžios vandeniui, liečiamos atrodo kaip sugeriamasis popierius.
Padengtos akrilu – nepraleidžia vandens. Taip pat nebijo karščio, nesilamdo, neblunka, atsparios įvairioms cheminėms medžiagoms, nesitraukia skalbiamos, nesugeria riebalų, galima skalbti skalbimo mašinoje (40C). Minusai: atsparumas vandeniui ir riebalams skalbiant silpnėja.

Clomid (clomifene) can be prescribed for women who have ovulation issues. This medication is a fertility treatment and can be prescribed Clomid buy online. The manufacturer of buy Clomid online is Sanofi-Aventis. This pharmaceutical company supplies Clomid 50mg oral tablets at the international market. Nolvadex buy online – Advantageous shopping for drugs at our drugstore. We give the lowest prices online. Efficient drug with no adverse effects nolvadex buy online! For sale australia nolvadex buy online.

.

.

.

Komentuokite