Vytautas Šerėnas: „Nuolatos juokauti gali tik beprotis“

2013 07 29  |  Žmonės


Populiarios LNK televizijos laidos „Dviračio šou“ kūrėjas ir vedėjas Vytautas Šerėnas – dar ir ekonomikos mokslų daktaras, aistringas keliautojas, visokių „išmislų“ savoje kaimo turizmo sodyboje organizatorius, medžiotojas… Bet gal yra viena kuri išvardytų aistrų, imanti jo gyvenime viršų?

Netruks žiūrovai rudenį vėl išvysti atsinaujinusią „Dviračio šou“ laidą, kuri bus rodoma net 20-us metus! Ar rutina per tiek metų dar neįsibrovė?
Kartais tą patį darbą žmonės dirba visą gyvenimą – ir net karta iš kartos, ir jokia rutina nesiskundžia! O mano darbas man įdomus, gana įtemptas, todėl apie rutiną nėra kada galvoti.

Jūsų laida vadinama humoro. O jūs pats vadinate save humoristu?
Jokių problemų – galiu vadintis ir humoristu…

Ar tiesa, kad tie, kurie linksmina kitus, patys mažai juokauja, yra liūdni žmonės?
Humoristai būdami liūdni niekam netrukdo, nes žiūrovai juos mato tik linksmus. Kai humoristams liūdna – jie nesirodo. Taip ir aš: jei ir vaikštau namie nukabinęs nosį, tai niekam nekliudau.

Tada kitaip paklausiu: ar dažnai vaikštote nukabinęs nosį?
Vienas humoristas sakė, kad nuolatos juokauti gali tik beprotis. Tai aš pabūsiu pusrimtis.

Ne tik laidą kuriate, esate jos veidas – dar turite ir garbingą ekonomikos mokslų daktaro vardą…
Turiu tokį diplomą, bet jei dabar reiktų jį surasti, tai tektų gerokai spintą suversti!

O kur šiandien pritaikote savo žinias, įgytas per dešimt studijų metų?
Kurdamas laidą. Aš daugybę politikos ir gyvenimo reiškinių neblogai suprantu, užtai juokaujant apie ekonomiką nelabai reikia atsiversti tarptautinių terminų žodyną ar ekonomikos vadovėlį. Be to, manau, kad suprasti ekonominio gyvenimo reiškinius kiekvienam naudinga.

Šeimoje net du ekonomistai – jūs ir žmona. O kuris jūsų tvarko šeimos ekonominius ir finansinius reikalus?
Čia jau palaida bala! Didesnes investicijas dažniausiai darau aš. Ir joms dažniausiai nepritariama, bet ką darysi – juk reikia pavaidinti, kad esi šeimos galva…

Kažkada įsigijote sodybą ir pradėjote kaimo turizmo verslą. Savyje aptikote dar ir verslininko gyslelę?
Iš tokio verslo į Aliaską nenuvažiuosi. Jei pavyksta išlaikyti sodybą, tai ir gerai. Bet apie tai žmona daugiau žino. Ji vis skundžiasi, kad nelabai apsimoka, tai gal taip ir yra. Aš toje sodyboje esu „išmislų“ organizatorius: kuriu „išmislus“, kurie dar labiau apsunkina sodybos gyvavimą, pavyzdžiui, kad ir tą patį geoterminį šildymą, kurį įrengiau, nelengva išlaikyti…

Tai vis dėlto kuri aistra ima viršų?
Vienareikšmiškai kelionės! Tik apie keliones ne itin mėgstu kalbėti, kad nepagalvotumėte, jog keliauju norėdamas pasipuikuoti, o ne savo malonumui.

Ką veikiantį save įsivaizduojate po kokių 15-os metų?
Į tokį, koks būsiu po 15-os, ir dabar aš jau panašus, nes man per 50! Jau ne tas, kaip prie 18-os pridėjus 15-a… Ir aš, kaip Algimantas Čekuolis, sėdėsiu televizijoje ir  pavytusio apelsino veidu vesiu „Dviračio šou“…

Ačiū už smagų pokalbį.

Komentuokite