Visų tikslas vienas…

2013 10 1  |  Seksas


Dauguma moterų – nesvarbu, ar jaunos, ar vyresnės – turi vieną bendrą tikslą: jos nori išlikti seksualios. Seksas yra neatskiriama gyvenimo dalis. Jis padeda moteriai pasijusti moteriškesnei, patrauklesnei ir artimesnei savo partneriui.

Nuovargis, stresas, nemalonūs menopauzės požymiai ir šalutinis vaistų poveikis – tai tik nedaugelis priežasčių, kurios irgi lemia intymų gyvenimą. Įdomu, kas leis išsaugoti aistrą ir pajusti malonumą?

Priimkite savo seksualumą
Seksualumas – tai neatskiriama jūsų „aš“ dalis, tai prigimtis. Mylėkite savo kūną, jo patraukliausias vietas. Tai gali būti ir švelni oda, kaklo linkis. Raskite mėgstamas smulkmenas savo veide arba kūne ir iškelkite jas kaip privalumus – mokėkite tinkamai tai pabrėžti.

Norą ar nenorą lemia sveikata
Noro trūkumas labiausiai vargina moteris. Tai gali būti susiję tiek su tarpusavio santykiais, tiek su sveikata.

Kai kurie antidepresantai ir kontraceptinės tabletės mažina lytinį potraukį. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju, gal galima juos keisti.

Sumažėjus geležies kiekiui taip pat gali sumažėti androgeno – hormono, kuris lemia  lytinį potraukį – kiekis. O aukštas prolaktino lygis gali tapti libido sumažėjimo priežastimi. Visa tai įmanoma išsiaiškinti atlikus kraujo tyrimą. Norint pakeisti padėtį, skiriama vartoti vaistų.

Taip pat svarbu:
- Rinkitės sveiką maistą.
- Neatsisakykite fizinio krūvio: reguliarūs mankštos pratimai padeda įveikti stresą, gerina nuotaiką ir padeda išlaikyti kūno linijas.

Psichologas Michaelas Plotas (Maiklas Plotas) pataria:
- Neatsisakykite artumo. Stenkitės ypatingą akimirką būti su artimu žmogumi, o visus rūpesčius palikite vėlesniam laikui.
- Vyrai nemoka skaityti minčių. Kalbėkite su juo apie tai, kas jums patinka, o kas – ne.
- Nepamirškite, kad ir moterys, ir vyrai keičiasi.

Kalta ne prigimtis
„Ar tiesa, kad kai kurios moterys iš prigimties negali patirti orgazmo?“ – klausia Asta iš Šakių.
Kai kurios – taip, tačiau tai itin retas atvejis. Dėl anorgazmijos skundžiasi nuo 30 iki 60 proc. įvairaus amžiaus moterų, tačiau tai dažniausiai yra susiję ne su fiziologija – priežastis slypi moters galvoje. Kai kurioms trukdo kompleksai, kitoms – netikusios pirmosios sueities patirtis, tačiau daugumai – įkyri mintis „ir vėl aš nebaigsiu“.
Be to, kai kurios moterys nežino, ko jos nori iš tikrųjų, o jų vyrai nesiima to aiškintis…

Kuo vyrams naudingos spanguolės
Mokslininkai išsiaiškino, kad įtakos vyriškai potencijai turi spanguolės, arbūzai.
Spanguolėse yra naudingos medžiagos procianido. Šis fermentas stabdo bakterijų, kurios prisitvirtina prie šlapimo takų sienelių ir sukelia infekcijas, dauginimąsi. Todėl vyrams, kurie linkę į tokio pobūdžio ligas, patariama valgyti daugiau šviežių spanguolių. Norintiems išlaikyti vyrišką sveikatą  kiekvieną dieną reiktų išgerti apie 200 ml spanguolių sulčių. Procianido galima aptikti ir kituose maisto produktuose –  šokolade, obuoliuose, vynuogėse ir žaliojoje arbatoje. Prieš tai mokslininkai yra patvirtinę, kad arbūzai turi likopino, beta karoteno, citrulino. Šios medžiagos veikia kraujotaką ir pakelia seksualinį potraukį – atpalaiduoja kraujagysles, kaip tai daro „Viagra“.

Staigmena!
Pasirodo, tikroji jaunystės paslaptis slypi ne paslaptinguose jaunystės eliksyruose: Škotijos mokslininkas Davidas Weeksas (Deividas Vyksas) yra nustatęs, kad aktyvus lytinis gyvenimas padeda atrodyti jauniau.
Psichologo teigimu, poros, kurios yra vyresnės nei 50 metų, tačiau vis dar gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, paprastai atrodo jauniau nei tos, kurios mylisi labai retai. Reguliarus lytinis gyvenimas gali pajauninti net iki 15 metų! Be to, seksas didina asmeninę laimę, gerina sveikatą bei mažina riziką susirgti širdies ligomis, depresija.
Pensilvanijos universiteto (Wilkes) mokslininkai padarė išvadą, kad porų, besimylinčių bent du kartus per savaitę, imuninė sistema stipresnė nei tų, kurie mylisi rečiau. Vyrai, patiriantys ejakuliaciją penkis kartus per savaitę, triskart sumažina tikimybę susirgti prostatos vėžiu.
Sekso ekspertė Ava Cadell (Eva Kadel) teigia, kad reikėtų pamiršti mitą, teigiantį, kad su amžiumi seksualumas mažėja: viskas priklauso nuo pačių partnerių, nes reguliariai besimylint seksualumas didėja!
Pora, ilgai būdama kartu, išmoksta pasitikėti vienas kitu ir taip užtikrina geresnį seksą. Vis dėlto, ne visi partneriai būna sąžiningi vienas kito atžvilgiu ir kartais sumeluoja, kad savo intymiu gyvenimu yra patenkinti, nors iš tiesų taip nėra.
Parengta pagal www.suaugusiems.lt

Komentuokite