Tegu visad plazdena drugeliai…

2013 10 8  |  Seksas


Ar įmanoma, kad seksualinis apetitas nemažėtų daug metų? Taip, sako psichoterapeutas Philipas Breno (Filipas Breno). Tačiau tik tuomet, jei pora „neuždarys“ vienas kito santykiuose, nesieks „susilieti į viena“, nesisuks rutinos rate ir neleis jai įsivyrauti gyvenime.
– Ar seksualinis potraukis su metais silpsta visiems?
Ypač jis silpnėja porų, kurių santykiai paremti „susiliejimo“ principu, gyvenime. Kai tik pabundama iš „įsimylėjimo hipnozės“ – maždaug po dvejų bendro gyvenimo metų, seksualinis geismas ima slopti. Nuo tada, kai partneriai ima dalytis vienas su kitu bet kokia veikla, kalbėti apie viską, seksualinė trauka po truputį senka ir galų gale gali visiškai dingti. Seksualumas nesuderinamas su savinimusi, laisvės netekimu, išskirtinumo reikalavimais. Ir priešingai. Pora, kurią sudaro dvi subrendusios asmenybės – iš tiesų autonominės – gali sėkmingai mėgautis visaverčiu seksualumu daugelį metų.
– Ar požiūrio keitimas gali daryti įtaką seksualumo išlaikymui? Kokį vaidmenį čia turi valia?
Mūsų valia nelabai ką gali pakeisti intymiuose santykiuose. Svarbu yra visai kas kita – tai, kiek dėmesio ir laiko jūs skiriate šiems santykiams puoselėti. Ypač svarbu atrasti tą sritį, kurioje jūsų seksualinė trauka susiliečia su partnerio troškimais. Dažniausiai vyro geismas stimuliuojamas vizualiai, o moters – per klausą. Moterys daug jautresnės balso tembrui, meilioms kalboms.
– Galbūt tam, kad sėkmingai kovotume su rutina, reikia paįvairinti intymius malonumus?
Iš tikrųjų svarbu ne tai, kokius žaidimus ar atrakcijas sugalvosite už miegamojo durų. Svarbiausia, kiek dėmesio skiriate partneriui, kiek jums brangūs šie santykiai. Kad seksas būtų malonus, svarbu neskubėti. Juk, žinia, moteriai reikia daugiau laiko, kad seksualiai susijaudintų.
Be to, labai svarbu orgazmo nepadaryti lytinių santykių tikslu. Žinau ne vieną porą, kurie vaikydamiesi ir nesugebėdami jo pasiekti taip nusivylė vienas kitu, kad santykius ištiko krizė.
– Ar tiesa, kad visavertis seksualumas ir trauka nesuderinami su stresu?
Vyrai ir moterys reaguoja skirtingai. Kai vyras vakare grįžta namo, jam norisi nuo pečių nusimesti darbų naštą, todėl jo noras – pasimylėti, kad galėtų atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius, darbą. Jo libido ir geismas nerungtyniauja su kasdieniais darbais. Kadangi jo seksualumas yra impulsyvus, vyras gali susitelkti tik į jį ir pamiršti išorinius dirgiklius. O moterims viskas atvirkščiai. Dienos darbai ir rūpesčiai, konfliktai, pyktis – visa tai kaip reikiant konkuruoja su jų libido.
– Kas žudo geismą?
Pavyzdžiui, egoizmas. Šiuolaikinės moterys – ne viduramžių damos. Jos pažįsta savo seksualumą, žino kūno poreikius. Joms reikia dėmesingų partnerių. Dialogo nebuvimas taip pat slopina seksualinę trauką. Žlugdyti libido gali ir pasyvumas. Vargu ar seksualumo aukštumas pasieks kompleksuoti žmonės, besigėdijantys savęs ir savo kūno, nesirūpinantys savimi ir seksu užsiimantys tik dėl to, kad neprarastų partnerio. Jausmas, kad nesame nusipelnę būti mylimi – viena didžiausių kliūčių, trukdančių abiem mėgautis intymiais santykiais. Kad santykiai būtų visaverčiai, reikia būti smalsiems, ieškoti naujų malonumo oazių, būti iniciatyviems.
– Gal yra kokių nors patikrintų būdų, kaip išlaikyti seksualinę trauką „topų“ viršūnėse?
Yra taisyklė, kurią visada pravartu prisiminti: seksualinių santykių kokybė priklauso nuo jausmų! Kad grįžtų poros, kurios santykiams iškilo grėsmė, seksualinė trauka, specialistai netaiko jokių techninių metodų, skatinančių libido. Jie tik numato kelius, kuriais grįžta įsimylėjimo jausmas. Partneriai patys turi pasistengti, kad vėl pasijaustų kaip santykių pradžioje, kai nuo vieno mylimojo žvilgsnio pilve imdavo skraidžioti drugeliai…

Anot naujausios apklausos rezultatų, net 20 proc. Jungtinėje Karalystėje gyvenančių moterų niekuomet nesimyli. 10 proc. dalyvių prisipažino, kad mylisi vos tris kartus per metus, o štai net 60 proc. apklaustų dailiosios lyties atstovių teigė, kad mylisi tik kas 2–3 mėnesius.

Iškalbingi skaičiai…
Seksas sumažina stresą, kraujospūdį, pagerina širdies veiklą ir imuninę sistemą. Nereikia pamiršti ir to, kad seksas padeda sudeginti nereikalingas kalorijas. Ir šie duomenys – ne tik vienišių intymaus gyvenimo išpažintis. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad net 26 proc. porų mylisi tik kartą per kelis mėnesių.
Mokslininkai primena, kad seksas ne tik patenkina mūsų fiziologinį poreikį, tačiau turi ir tiesioginį poveikį mūsų sveikatai.
Net trečdalis apklausoje dalyvavusių moterų, kurios seksu mėgavosi dažniau nei du kartus per savaitę, teigė esančios „labai laimingos“.
Taip pat paaiškėjo, kad tik 9 proc. dažnai besimylinčių moterų prisipažino, jog nuolat jaučia nerimą. Palyginkite: tą patį jaučia net 20 proc. retai besimylinčių moterų.

Ir vyrai vaidina…
Įprasta manyti, kad orgazmo imitacija – grynai moteriška gudrybė. Tačiau, kaip rodo neseniai atlikto tyrimo rezultatai, vyrai kartais dėl įvairių priežasčių apsimeta intymių santykių metu patyrę malonumo apogėjų.
Tyrime, kurį atliko Didžiosios Britanijos mokslininkai, dalyvavo 180 studentų ir 101 studentė. Visi dalyvavusieji turėjo vienokių ar kitokių lytinių santykių. 85 proc. vaikinų ir 67 proc. merginų teigė turėję vaginalinį kontaktą. 28 proc. vyrukų ir 67 proc. dailiosios lyties atstovių prisipažino bent kartą partneriui imitavę orgazmą. Dažniausiai orgazmą tyrimo dalyviai teigia imitavę vaginalinių santykių metu. Tačiau kai kurie studentai pasakojo, kad darė tai ir užsiimdami analiniu seksu, stimuliuojami ranka ar net „mylėdamiesi“ telefonu. Dažniausios priežastys, kodėl vyrai ir moterys apsimetinėja, yra kelios: nesitikėjimas patirti orgazmą, nenoras tęsti lytinį aktą, baimė įžeisti parterį, taip pat noras suteikti jam malonumą.
Dauguma atvejų, įsitikinę mokslininkai, poros elgiasi pagal tam tikrą scenarijų, kai vyras pirmiau turi suteikti malonumą moteriai, o jau tada ateina eilė ir jam. Nenoras keisti šį įprastą scenarijų ir yra pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nusiteikę apgaudinėti vienas kitą intymių santykių metu.
Parengta pagal www.lsveikata ir www.suaugusiems.lt

Komentuokite