Tegu sapnai pasitarnauja

2013 05 23  |  Patarimai


Nebūdami aiškiaregiai galime sapnuoti pranašišką sapną

Galbūt jus kankina kokia nors problema, klausimas, į kurį nerandate atsakymo? Paprastas būdas – „pasikinkykite“ sapnus. Ne, nejuokaujame. Išties, pasitreniravus galima susapnuoti sąmoningą sapną ir gauti išradingą atsakymą, kaip atsikratyti sunkumų.

Kaip pasikinkyti sapnus
* Suformuluokite klausimą. Kartais užtenka prieš einat miegoti balsu pasiųsti klausimą į erdvę ar mintimis perbėgti per susidariusią situaciją, ir pasąmonė per sapną gali atsiųsti atsakymą, kaip elgtis sudėtingoje situacijoje.
* Savitaiga. Dar gali padėti autosugestija (savitaiga), bet tik tuomet, jei jūs esate imli hipnozei: prieš miegą atsipalaiduokite skambant kokiai nors meditacinei muzikai arba tiesiog užmerkusios akis giliai ir lėtai pakvėpuokite… Po kurio laiko pasakykite sau: „Šiąnakt aš susapnuosiu sąmoningą sapną.“ Pakartokite tai tvirtai ir kelis kartus, nuoširdžiai tuo tikėdama. Galite tai kartoti kaip mantrą, kol užmigsite.
Taip galite elgtis ir norėdami geriau prisiminti sapnus. Sakykite: „Atsibudusi aš prisiminsiu savo sapnus.“

Kiekvienam – kitoks sapnų aiškinimas
Siekiant geriau pažinti save ir suvokti, kokių permainų jums pamėtės likimas, verta pamėginti išmokti skaityti sapnus. Jie gali įspėti apie gresiančią nelaimę, ligą, nupiešti ateities įvykius, išryškinti svarbiausias jūsų dabarties mintis, siekius.
Dabar daug knygų, pasakojančių apie sapnų reikšmes. Bet!
! Kiekvienam žmogui susapnuotas tas pats simbolis, daiktas ar reiškinys gali reikšti skirtingus dalykus.
Todėl neskubėkite skelbti sau liūdno nuosprendžio, jei dalyvavote košmariškame sapne. Sapnininkas tėra šiokia tokia greitoji pagalba, padedanti galbūt priartėti prie sapno reikšmės.
Kad būtų paprasčiau, galite rašyti sapnų dienoraštį. Patikėkite – ateis metas, kai imsite lengvai aiškintis savo sapnų reikšmes ir netgi gebėsite juos „užsisakyti“!

Sapnų klasifikacija
Anot sapnų specialistų, yra universalių sapnų simbolių, tinkamų beveik kiekvienam sapnuojančiajam. Todėl jie pagrindinius sapnus suskirstė pagal tą pačią simboliką.
*Aiškiaregiški sapnai. Jie paprastai aplanko prieš lemtingą įvykį, kuris gali išsipildyti per 24 valandas. Sapnuojantysis paprastai suvokia, kad sapnuoja, ir sužino tai, ko negalėjo įsivaizduoti. Pavyzdžiui, sapne sutinka gydytoją, kuris sako, kad sunkiai serga jūsų artimas žmogus, kuris pats dar nieko nenutuokia apie nelaimę. Realiame gyvenime paprastai tą pačią dieną iš tikrųjų pasitvirtina per sapną gauta informacija
* Telepatiniai sapnai. Turbūt ne kartą sapnavote pažįstamą ar labai artimą žmogų, kuris per sapną pasiguodė, jog jį ištiko nelaimė: galbūt susirgo, pradingo ar žuvo… O po kurio laiko regėtas sapnas pasitvirtina…
Antai moteris susapnavo, kad iš kelionės grįžtančią dukrą sužalos dideliu greičiu lekiantis automobilis. Ji paskambino ir paprašė, kad mergina grįžtų ne automobiliu, o skristų lėktuvu. Ir išties, tą dieną, kai dukra turėjo važiuoti, buvo pranešta apie kraupią katastrofą, įvykusią tame kelyje.
! Telepatiniai sapnai panašūs į aiškiaregiškus, nes per sapną jūs susijungiate su artimaisiais, netgi mirusiaisiais, iš kurių gaunate svarbios informacijos.
Tokie dažniausiai aplanko išsiskyrusius mylimuosius, mamas ir jų vaikus – nes juos visus sieja ar siejo stiprus emocinis ryšys. Tokie sapnai dažnai būna praėjusių įvykių ar elgesio vaizdiniai, jie gana realūs.
* Pranašiški arba įspėjamieji sapnai. Informacija neretai gaunama iš mirusių artimųjų, kurie įspėja dėl galimų ateities įvykių. Išsipildo ne iš karto, dažniausiai kartojasi, kad atkreiptų dėmesį į tam tikrą problemą. Kartu jie gali pasufleruoti, kaip ją išspręsti. Vaizdiniai būna gana tikroviški, pvz., rodoma galima išdavystė vakarėlio metu, prašoma atsisakyti kelionės, nepasirašyti dokumentų, nesiskolinti pinigų.
! Įspėjimas per sapną – tai tarsi antros galimybės suteikimas.
Antai jauna moteris prieš svarbų dalykinį susitikimą sapne pamatė nuo kalno slystančią mirusią mamą, kuri skubėjo perspėti dukros, kad šis sandoris jai bus nuostolingas. Sapnuotoja nekreipė dėmesio į šį perspėjimą. Deja, netrukus sandoris tikrai buvo nuostolingas ir vos nesužlugdė jos verslo…
*Simboliniai sapnai. Kartais pranašiški sapnai būna įvilkti į simboliką. Juos sunkiau iššifruoti, todėl į pagalbą galite pasitelkti sapnininkus. Įsiklausykite ir į savo vidinį balsą: parapsichologai teigia, kad pirmoji intuityviai gimusi mintis ar sprendimas būna tiksliausi – tuo ir vadovaukitės.
Štai mergina beveik kasnakt sapnuoja tą patį sapną: ant pilvo žiurkė, kurios ji paniškai bijo ir, deja, negali numesti. Pabudusi net pravirksta iš siaubo, bet kitą naktį susapnuoja tą patį. Laimė, kad ji susiprato nueiti į polikliniką pasikonsultuoti – medikai jai diagnozavo antros stadijos žarnyno vėžį. Pasirodo, pats organizmas per simbolius bando įspėti apie gresiančią ligą…

Klausimų dešimtukas
* Ar visi žmonės sapnuoja? Nesapnuoja tik sergantys sunkiomis psichinėmis ligomis.
* Ar moterų ir vyrų sapnai skirtingi? Vyrai dažniausiai sapnuoja vyrus, o moterų sapnuose vyrų ir moterų sukinėjasi po lygiai.
* Kodėl sapnuose matome mums nepažįstamų žmonių? Taip tik atrodo, iš tikrųjų mūsų pasąmonė jų nesukūrė, jie realūs. Tai veidai žmonių, kuriuos esame sutikę, tačiau neprisimename.
*Ar tikrai buvę rūkaliai regi turiningesnius ir realesnius sapnus? Taip, tačiau sapnuose juos kankina dar ir graužatis dėl praeities – rodos, jie ir vėl pradėjo rūkyti…
* Ar sapnai apsaugo nuo psichinių ligų? Taip. Mokslininkai tiriamuosius žadindavo sapno pradžioje. Po trijų dienų visiems eksperimento dalyviams pablogėjo dėmesio koncentracija, atsirado haliucinacijų ir pirmų psichozės požymių. O leidus sapnuoti jų sapnai tapo gerokai ilgesni ir turiningesni nei įprastai.
* Kas sapnuoja spalvotus sapnus? Daugelio žmonių sapnai spalvoti. Vis dėlto 12 proc. reginčių žmonių regi juodos ir baltos spalvų sapnus.
* Kokius sapnus sapnuoja visi? Pamokos ar net egzaminai mokymo įstaigoje, darbas, bandymai pabėgti nuo persekiotojų, kritimas iš didelio aukščio, mirtis, skrydis, nelaimė kelyje.
* Ar visi užmiršta didesnę dalį sapnų? Taip, kai pabundame, per 5 min. pradingsta pusė sapnų, po 10 min. – prisimename gal tik 10 proc. Yra pasitaikę atvejų – ypač tai būdinga rašytojams, poetams, mokslininkams – kad juos aplankydavo kūrybiniai sapnai. Kažkas tarsi diktuoja eiles ar ištisus romanus, o mokslininkams „nukrinta“ teorinės žinios, kurias belieka patikrinti praktiškai…
* Kokie išoriniai pojūčiai veikia per sapnus? Fizinius pojūčius – išgąstį, alkį, troškulį, net šaltį ar karštį pasąmonė gali paversti sapno dalimi. Alkanas sapne bando pavalgyti, bet nespėja, ištroškęs – atsigerti, bet jam kažkas sutrukdo. Sapne juntami alkis ar troškulys tol, kol atsibundame ir suvokiame iš tikrųjų labai norintys gerti, valgyti.
* Sapnuodami atrodome tarsi paralyžiuoti? Tiesa, nes besiblaškantis, o ypač knarkiantis žmogus paprastai nesapnuoja.

Parengė Virginija Barštytė, MATTON

Komentuokite