Šventės atnešė…kartėlį?

2012 12 28  |  Savijauta


Švenčių maratonas: kaip neprarasti savęs

Vienos džiugiausių metų švenčių dažnam „padovanoja“ ir nusivylimų, kartėlio ar net begalinės vienatvės jausmą. Pavargę nepajėgiame džiaugtis, o kartais tenorime, kad viskas kuo greičiau baigtųsi… Kaip išsaugoti dvasinę ramybę, šypseną ir pasitikti Naujuosius atvira širdimi? O juos sutikus – nesijausti lyg išsunktai citrinai…

Moterys linkusios slopinti savo troškimus ir aukotis šeimai. Prieš Kalėdas būtent jos apsvarsto būsimos šventės valgiaraštį, superka produktus, sumano ką kam dovanoti, kaip supakuoti ir kur išslapstyti, kad dovanos visiems būtų staigmena. Apie save paprastai nemąsto, o šventėms atėjus neretai apima nusivylimas,  kad aplinkiniai neatsilygino tuo pačiu. Tačiau jei užsidedate ant savo pečių visus šventinius rūpesčius, tai – beveik užprogramuota.

Skirkite laiko ir sau
Įsiklausykite, ką sako jūsų vidinis balsas, pagalvokite, ko norisi jums pačiai, skirkite tam laiko. Tai pirmas žingsnis į gerą savijautą. Ir po Kalėdų, ir po Naujųjų galima rasti laiko apsilankyti grožio ar masažo salone. Nueiti į baseiną. Pasėdėti su drauge kavinėje. Nušliuožti nuo kalniuko rogutėmis. Pasivaikščioti po parką ar miškelį vienai. Ir nesijausti dėl to kaltai. Tikrai nusipelnėte tokių dovanų!
Klausykitės savęs ne tik tada, kai išsenka jėgos ir kantrybė, bet ir tada, kai jaučiatės gerai – kiekvieną dieną. Tada net ir didžiausios metų šventės neišmuš iš pusiausvyros.

Kaip nesprogti iš pykčio  
Kai įtampa ir begalinė skuba tiesiog tvyro ore, kasdien randasi daugybė priežasčių pakelti toną, pasakyti piktą žodį, kreivai pasižiūrėti. Tada konfliktai neišvengiami – o jie energijos atima dar labiau. Sąmoningai pasistenkite jų išvengti. Siūlymas tris kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti – visai ne pokštas ir ne prasimanymas. Smegenys tada gauna daugiau deguonies, kurio susijaudinus pritrūkstama ir, atrodo, galima sprogti iš pykčio. Giliai įkvepiant trumpam nukreipiamas dėmesys nuo pykčio objekto ir galbūt tada pasakysite nebe tokį piktą žodį, o gal ir visai jo neištarsite.

„Čia ir dabar“ taisyklė
Kai blogos emocijos ar jausmas, kad žemė slysta iš po kojų valdyte užvaldo, reikėtų apsidairyti aplinkui, pažvelgti aukštyn-žemyn ir – vėlgi – tris kartus giliai įkvėpti. Racionaliai įvertinti padėtį. Juk iš tiesų niekas iš po niekur neslysta, o užėjęs slogutis – tik jūsų pačių susikurtas. Atsikratyti įtampos ypač padeda tikras buvimas „čia ir dabar“. Tam padės įvairios kvėpavimo technikos, fiziniai pratimai, savo kūno, vietos ir esamo laiko pajautimas.

Šypsenos galia
Nenuostabu, kad visur skubant, lekiant šypsena nuo veido dingsta. Susikrimtusi, rūpesčių slegiama išraiška bylote byloja „geriau manęs netrukdyti“. Dažnas tai „perskaitęs“ atitinkamai ir elgiasi! O jūs jaučiatės vieniša ir visų apleista…
Pažvelkite sau į akis. Pamatykite šalia esančius žmones. Argi sunku nusišypsoti? Sau, vaikui, bendradarbiui, nepažįstamajam. Juk nenorite, kad kiti jūsų šalintųsi?
Be to, teigiama, kad vien mechaninė šypseną primenanti lūpų išraiška sukuria prielaidas rastis geroms emocijoms galvos smegenyse. Kartais viskas būna daug paprasčiau, nei mums atrodo….

Kai norisi tik būti mylimai
Pasak įvairių laikų išminčių, šiame pasaulyje yra tik vienas būdas sulaukti meilės – tai nustoti jos tikėtis, reikalauti iš kitų ir imti dovanoti pačiai, nieko nelaukiant mainais. Tik yra viena „papildoma sąlyga“ – tam reikia skirti šiek tiek dėmesio, laiko…
Pradėkite nuo paprastų dalykų. Geras žodis nieko nekainuoja, todėl, jei galite pagirti bendradarbę dėl naujos šukuosenos ar tinkančio kostiumėlio – kodėl gi to nepadaryti? Pasakykite savo šeimos nariams, kaip jums gera būti su jais kartu. Parašykite laišką (kad ir elektroninį) draugei ir priminkite, kokia ji jums svarbi. Gerus žodžius sakyti gera. O tas, kuris duoda, visada ir gauna.

Šilti vaistažolių gėrimai – į sveikatą
Šaltuoju metų laiku organizmas kenčia labiau nei vasarą, nes šaltyje turi sutelkti jėgas ir išlaikyti maždaug 37 °C temperatūrą. Šaltyje ypač aktyviai veikia imuninė sistema: žiemą ji nuolat susiduria su milijardais bakterijų ir virusų, nes daug žmonių persišaldo ir platina ligų sukėlėjus. Be to, susirgti skatina ir įšildytų sausų patalpų bei šalto drėgno lauko oro kontrastas. Organizmo reguliavimo mechanizmai turi išlyginti šį skirtingos aplinkos temperatūros poveikį.

Sušildo ir padeda nuvyti ligą…
Kai iš šiltos patalpos išeiname į lauką, odos paviršiaus receptoriai tuoj pat užfiksuoja šaltį. Net jei kūno temperatūra nukrinta visai nedaug, kraujagyslės iškart susitraukia, pakyla kraujo spaudimas. Šiuos organizmo mechanizmus valdo vegetacinė nervų sistema. Jei to nepakanka, pašiurpstame, o jei nuo šalčio neapsaugo šilti drabužiai, kyla noras judėti, trinti rankas arba ima krėsti drebulys. Sušilti stengiamės įvairiais būdais. Vienas iš paprasčiausių – išgerti puodelį karštos žolelių arbatos. Šiltas gėrimas labai greitai padeda sušilti kūno audiniams ir jo temperatūra vėl tampa pastovi. Išgerta karšta vaistažolių arbata gali padėti nuvyti ligą tik persišaldžius, kol dar nėra susirgimo simptomų.

Susirgus – gydo, gerina savijautą
Jeigu vis dėlto sunegalavote, organizmui gintis padeda veikliosios vaistingųjų augalų medžiagos. Antai eteriniai aliejai slopina uždegimą, naikina bakterijas, palengvina kvėpavimą ir atsikosėjimą. Gleivingos medžiagos savotiška plėvele padengia sudirgintą gleivinę, slopina peršulį. Saponinai, esantys, pavyzdžiui, raktažolėse, saldymedyje, suskystina bronchų gleives. Salicinas (sudėtis panaši į aspirino), kurio yra liepų žieduose, aviečių lapuose ir uogose, mažina temperatūrą, skatina prakaitavimą.
! Karštos arbatos žiemą tinkamiausias gėrimas – sušildantis,  padedantis nesusirgti, o susirgus – pagyti.

Rasa Derenčienė

The manufacturer of buy Clomid online is Sanofi-Aventis. This pharmaceutical company supplies Clomid 50mg oral tablets at the international market order Clomid online cheap. Both the surgeon across a variety postoperative infection should of the most order clomid online cheap. Online safely purchase order nolvadex online cheap buy online prozac australia in cheap uk buy actonel get the in uk bakersfield cyproheptadine order nolvadex online cheap. Mathematics of the people, for the people, by the people: encouraging mathematical happiness.

.

.

Komentuokite