Su stikliniais pakabučiais

2013 09 17  |  Patarimai


Stikliniai sietyno pakabučiai gražiai atspindi saulės spindulius, todėl kambarys atrodo gaiviai ir žaismingai.

Tokie šviestuvai atrodo labai prašmatniai. Ypač didesni, puošti ne stikliniais, o krištoliniais pakabučiais. Tačiau juos galima kabinti ir šiuolaikinio interjero būste, kuris nedvelkia prabanga!

Prašmatnus miegamasis

Tik gražūs, stilingi, išskirtiniai daiktai tarp šiltų, ramybe dvelkiančių smėlio spalvos sienų – toks tikriausiai buvo šio miegamojo interjero sumanymas. Šviestuvai su paauksuotais stovais ir aukso spalvos gaubtais, baldakimas su karūna padeda sukurti prabangos įspūdį, o didelis sietynas su saulėje tviskančiais stikliniais pakabučiais, atvirkščiai, suteikia interjerui lengvumo, gražiai atspindi pro didelius langus patekančios saulės spindulius. Vakarais sietyno pakabučiai gražiai atsispindės ant sienų…
* Interjero salonuose, sendaikčių parduotuvėlėse, šviestuvais prekiaujančiose parduotuvėse tikrai rasite panašių šviestuvų be stiklinių pakabučių. Jais galėsite papuošti pati – tiesiog rankdarbių ar karoliukų parduotuvėse nusipirkite patinkančios spalvos ar formos pakabučių, karoliukų ir vielos. Beje, tokių puošmenų nė nebūtina tvirtinti: tiesiog suverkite ilgus karolius ir jais apvyniokite šviestuvą.

Klasikinis elementas

Balta spalva suteikia visišką laisvę kurti, ją galima naudoti kuriant bet kokio stiliaus interjerą. Taip pat ir klasikinį, su gipsiniais sienų bei lubų lipdiniais, vitražais, klasikinių formų baldais. Šviestuvas su stikliniais pakabučiais – taip pat klasikinio interjero elementas, tik suteikiantis dekoratyvumo.
* Kadangi kambarys erdvus, aukštomis lubomis, tokių šviestuvų galėtų būti ir daugiau – du ar net trys. Puikiai tiktų ir didesnis, žemiau nuleistas šviestuvas.

Viskas suderinta

Erdviame kambaryje – subtilus žaidimas su juoda, balta ir smėlio spalvomis. Juodas šviestuvas – tikrai neįprasta, bet ši interjero detalė gražiai dera prie pagalvėlių, kuriomis nuklota sofa, raštų ir ovalaus veidrodžio rėmų. Beje, toks interjeras – jau baigtas paveikslas toms, kurios nemėgsta permainų, ir puikus eskizas toms, kurioms namuose knieti kone kasdien ką nors pakeisti. Tarkime, juodą šviestuvą galima pralinksminti baltos, žydros, smėlio, mėlynos spalvos karoliukais.

Stambios detalės

Šiuolaikinis prieškambaris, kuriame yra tik dvi svarbios detalės – didelis šviestuvas ir ant žemės padėtas jį atspindintis veidrodis. Kadangi veidrodžio rėmas – griežtas, šviestuvas – su raitytomis detalėmis ir stikliniais pakabučiais, kurie interjerui suteikia žaismingumo.

Kur dera?
* Kadangi tokie šviestuvai – klasikinio interjero elementai, juos galima kabinti ir moderniais baldais apstatytame, ir klasikiniame ar retro stiliaus būste, taip pat lofte su plytinėmis sienomis.
* Šviestuvus rinkitės atsižvelgdama į patalpos dydį. Mažame kambaryje netiks didelis ir sunkus šviestuvas su daugybe ilgų pakabučių. Na, o kambaryje aukštomis lubomis tokių gali būti net ne vienas.
* Būtų gerai, jeigu stikliniai šviestuvo pakabučiai rastų atgarsį stiklinėse vazose, žvakidėse, pagalvėlių karoliukuose, ant sienos pritvirtintuose šviestuvuose.

Rūta Staučytė
„Matton“ nuotr.

Komentuokite