Stabdyk senėjimą laiku!

2013 05 20  |  Grožis


Ką daryti, kai tau 20+ , 30+, 40+, 50+…

Kartą trumpiausios biografijos konkurse, vykusiame JAV, laimėjo viena 80-metė moteris, kuri parašė: „Jaunystėje turėjau suglamžytą sijoną ir lygų veidą, o dabar viskas atvirkščiai.“ Laikas bėga sparčiai ir būtų puiku, jei visi amžiaus pokyčiai atsispindėtų drabužiuose, o ne mūsų veiduose?

Įdomioji istorija
Anot specialistų, mūsų progresyviojo nanotechnologijų amžiaus svajos apie amžiną jaunystę netrukus virs realybe! Nes jau dabar egzistuoja efektyvūs būdai „sustabdyti nuostabiąją akimirką“. Tik viskas priklausys, kiek gebėsime ir stengsimės investuoti į savąjį grožį. Juk visais laikais jaunystė buvo grožio, galimybių, būsimų išsipildymų sinonimas. Todėl jį palaikyti ir užlaikyti mėginta įvairiausiais būdais.
Antai Senovės Egipte žyniai veidus tepė lengvais nuodais, kurie gebėdavo išlyginti raukšles. Viduramžių Europoje turtingos damos, norėdamos išsaugoti jaunystę, pasitelkdavo juodąją magiją, maudėsi nekaltų mergelių ar kūdikių kraujyje. Rusijoje šiuo tikslu buvo praktikuojamas kraujo nuleidimas…
Taisyti motinėlės gamtos amžiaus išdaigas su adata ir skalpeliu taip pat pradėta net ne prieš dešimtmečius – pirmoji liposakcija (poodinių riebalų nusiurbimas) užfiksuota XIX a. pabaigoje Baltimorėje, pirmoji botokso injekcija – tuo pat metu Belgijoje, o veido odos patempimas – 1901 m. Vokietijoje…
Tiesa, tokios grožio procedūros būdavo prieinamos tik turtuoliams, o mūsų dienomis plastines operacijas gali sau leisti jau daugiau moterų. Paskutinė JAV atlikta apklausa rodo, kad kas antras 18–50 metų planetos gyventojas taisė savo išvaizdą chirurginiu būdu arba svajoja apie tai.

Oriai ir gražiai!
Kai kurios jaunystę besivaikančios moterys galiausiai patiria psichologinių problemų ir, siekdamos nepasiekiamų idealų, persistengia kartais tapdamos lėlėmis nejudančiais veidais… Todėl šiandien moterims itin svarbu mokytis… senti oriai ir gražiai! O senti gražiai šiandien padeda daugybė grožio išsaugojimo būdų – su sąlyga, kad kiekvienu amžiaus periodu bus vartojamos tinkamos odos priežiūros priemonės, laiku bus atliekamos deramos saloninės procedūros. Ir tuomet atsiras tikimybė visą gyvenimą išlikti patraukliai…

Kaip atbaidyti senėjimą

Kai 20+. Tokio amžiaus oda, ją lyginant su gėle, panaši į neprasiskleidusį švelnų rožės pumpurą. Kolageno pluošteliai elastingi, derma greitai regeneruojasi, gerai drėkinama iš vidaus, ląstelių metabolizmas aukštas, bet… Hormoninis fonas dar nestabilus – dėl to oda greičiau riebaluojasi, atsiranda spuogų. O kur dar vakarėliai, rūkymas, bemiegės naktys, soliariumai? Visa tai labai neigiamai veikia veido odos spalvą ir būklę, ji ima šerpetoti, atsiranda pirmieji jos lūžiai (užuominos į raukšles) ir kt.
Ką daryti. Pagrindinė užduotis – kovoti su akne ir sausumu. Valykite odą prausiamuoju geliu su vaisių rūgštimis (panaikins riebius nešvarumus, prisotins odą deguonies). Reguliariai vakare vartokite losjoną, kurio pagrindą sudaro vaisių ir salicilo rūgštys (valo poras, sureguliuoja riebalinių liaukų veiklą), rytui – tonikas su vitaminais ir antioksidantais (suteikia energijos, drėkina, atkuria apsaugą). Vartokite sebumą, reguliuojamąjį, drėkinamąjį, antistresinį kremus (pagal poreikį), kartą per savaitę šveiskite odą.
Saloninės procedūros: glikoliais, salicilinis šveitimas, mezoterapijos injekcijos su antioksidantais, sebumą reguliuojančiais komponentais, hialurono rūgštimi.

Kai 30+. Esant tokio amžiaus odoje sumažėja hialurono rūgšties sintezė, gliukozės, aminorūgščių, t. y. sumenksta drėkinimas iš vidaus. Silpsta riebalinių liaukų darbas – atsiranda polinkis į sausumą, pirmosios raukšlelės ant kaktos, aplink akis ir nosį.
Ką daryti. Sebumą reguliuojančią kosmetiką rinkitės aktyviai drėkinančią. Jei oda vis tiek riebaluojasi, yra spuogų – drėkinamąją kosmetiką derinkite su priemonėmis nuo aknės. Štai variantas: kremas nuo uždegimo plius drėkinamasis serumas, šveitiklis su vaisių rūgštimi ir prausimosi „musas“ su hialurono rūgštimi bei deguonimi. Nebijokite kosmetikos, pažymėtos „anti-age“ – tokioje yra jums labai svarbių medžiagų!
Saloninės procedūros: cheminis šveitimas, mezoterapija – derinami su biorevitalizacija (injekcinis gilus drėkinimas įvedant gryną hialurono rūgštį). Beje, pastaroji procedūra veiksmingai panaikina raukšleles apie akis.
Botoksą leistis patartina tik į kaktą ir tik jeigu merginos veido mimika itin aktyvi.

Kai 40+. Ląstelių gyvybingumas ima lėtėti: mažėja elastingumas, hialurono rūgšties sintezė, lėtėja atsinaujinimas, viršutinis odos sluoksnis labai suplonėja ir tai nulemia gilių mimikos raukšlių formavimąsi. „Jaunystės trikampis“, esantis skruostikaulių srityje, nusileidžia žemyn: drimba veido kontūras, atsiranda vadinamieji paakių maišeliai…
Ką daryti. Į kosmetikos „meniu“ įtraukite priemones su peptidais (kai kurie jų, pvz., matrikinai, prilygsta botoksui), su hialurono, vaisių rūgštimis, augalinėmis kamieninėmis ląstelėmis, ekstraktais, fitoestrogenais ir aktyviuoju retinoliu (vitaminu A).
Saloninės procedūros: be mezoterapijos ir biorevitalizacijos, gerai veikia injekcinė bioreparacija, į kurios „kokteilį“ įeina hialurono rūgštis, fermentai, aminorūgštys, antioksidantai, t. y. veikliosios medžiagos, naudojamos veido kontūrinės plastinės chirurgijos srityje. Tokia procedūra veikia stipriau už botoksą (lygina, skatina regeneraciją). Tinka lazeriu atliekama procedūra (frakcinė  termolizė), kurią atliekant spinduliu stimuliuojamas ląstelių atsinaujinimas.

Kai 50, 60 ir daugiau…  Po 45 metų, kai oda praranda putlumą ir tonusą, be jau išvardytų, išmėginkite ir veiksmingą procedūrą, vadinamą fileriu, kai specialia adata po skruostikaulių oda suleidžiamas „kokteilis“ su hialurono rūgšties molekulėmis – tai patempia viršutinį odos sluoksnį, naikina paakių maišelius. Galima taip gražinti lūpas, veido kontūrą. Ir, žinoma, vartokite aktyviausias kosmetikos priemones bei nelikite abejingos saloninėms procedūroms.

Sonata Ramanauskienė, MATTON

Komentuokite