Šiltuoju metų laiku mylimės dažniau. Kodėl?

2013 08 30  |  Seksas


Šiltuoju metų laiku daugiau pramogaujame gamtoje, nemažai turime laiko tik sau, savo kūnui ir maloniems dalykams. Vasara eina į pabaigą, tad nepraleiskime šanso. Džiaukimės, kol ji dar nesibaigė.

Kiekvieną kartą, kai su antrąja puse atostogaujame, mes tarsi įsimylime iš naujo. Jausmai neretai būna tokie pat karšti kaip santykių pradžioje. O štai likusį laiką meilės žaidimai nėra labai dažni.
Geismas vienas kitam pakyla kartu su oro temperatūra ir meilė prasiskleidžia gražesniais žiedais besiilsint nei paskendus kasdienybės rūpesčiuose.
Žmonių tarpusavio santykiams įtaką daro metų laikai, nes mes esame jautrūs šviesos ir šilumos pokyčiams.
Panašiai gali būti paaiškinamas sezoninės depresijos metu susilpnėjęs  potraukis, kai dėl saulės trūkumo sumažėja seratonino kiekis.

1.Šviesa ir šiluma – geismo sąjungininkai
Libido sumažėjimas šaltuoju metų laiku greičiau gali būti paaiškinamas gyvūno elgesiu, nei siejamas su žmogišku abejingumu. Gražios ir šiltos dienos atveria daugiau kūno: moterų suknelės trumpesnės, įdegusios kojos, švelni oda… Net jei vedęs ištikimas vyras kavinėje tik nužvelgia praeinančias merginas, grįžęs namo, su žmona jis praleidžia aistringesnę naktį nei, tarkim, lakpričio mėnesį.

2. Tinginystė ir dykinėjimas – natūralus afrodiziakas
Stresas yra bene vienas labiausiai geismą užmušančių veiksnių. Jis mus taip paveikia, kad galime net pamiršti seksualumą. Svarbiausias dalykas, kurį reikia išmokti – gebėjimas atsipalaiduoti. Saulėgrįžos nepakanka, kad susidarytų palankios sąlygos meilės malonumams gaudyti, jei pora susiduria su vidiniais ar išoriniais kasdieniais sunkumais. Norint mylėtis reikia kartu būti fiziškai. Daug porų, kurios ateina pas psichologą į konsultacijas, pastebi, kad vienas su kitu praleidžia vis mažiau laiko…
Atostogos, kad ir kokios jos būtų – vasaros ar žiemos, kurių metu ilsimės ir dykinėjame, yra geriausias afrodiziakas. Kas gali būti geriau nei poilsis prie jūros, ežero ar upės su savo mylimaisiais, kai apsinuoginę kūnai, besišildantys saulės spinduliuose ar valiūkiškai panirę vandenyje, tiesiog  kviečia susilieti į vieną, paskęsti vienas kitame.
Poilsis mums atveria kelią į visus džiaugsmus. Ilsėdamasi kartu pora tarsi iš naujo patiria antrą medaus mėnesį ir, jei anksčiau šmėkštelėdavo mintis, jog juodu niekada to nepatirs ir tai jau prarasta visam laikui, dabar neturi jokio pagrindo nerimauti.

3. Pervargimas – tikra problema, bet prastas pasiteisinimas

Jei susidarius palankioms aplinkybėms pora vis dėlto negali iš naujo atrasti vienas kito, ji susidūrusi su realybe: yra gilesnių dalykų, kurie paaiškina meilės trūkumą. Priežastimi gali būti kliūtys, atsiradusios kasdienybėje, pavyzdžiui, pervargimas.

Praeitą vasarą Marija suprato, kad santykiai su vyru pasikeitė. Moteris, jau keletą mėnesių su juo neturėjusi lytinių santykių, dėl to kaltino jaučiamą vyro atšalimą. Ji ramino save sakydama, kad tai dėl jo darbo arba dėl to, kad sūnelis prastai miegojo. Bet kai net ir po trijų dienų, kai abu atostogavo prie jūros, Marija nepajuto jokio artumo, suprato, kad priežastys daug gilesnės. Marijai ir Tomui jų atostogos nebuvo tokios, apie kokias jie svajojo, ir tai buvo ženklas iškilusio sunkumo, kuris nebuvo pakankamai įvertintas iki šiol… Tad juodu ryžosi pagalbos prašyti specialistų.

Perlenkti lazdos nereikia
Beje, reikia nepersistengti ir vaidinant. Pasiklausius, kokios karštos ir aistringos turi būti vasaros naktys, jums nebūtina prilygti „Kamasutros“ čempionams. Visada svarbu būti savimi.
Parengė Asta Pasmokytė

Komentuokite