Šilti delnai, švelnūs pirštai, glostantis lytėjimas…

2013 09 16  |  Grožis


Rudenį pagalbininkėms rankoms reikalingas ypatingas dėmesys

Rankomis būtina skrupulingiau rūpintis, ypač rudenį, kai darbai virtuvėje, lauke, vėjas, dargana atima iš jų odos drėgmę…

Egzistuoja nemenkas skirtumas tarp vasarinės ir rudeninės rankų priežiūros. Ankstyvais rytais ir vakarais, kai oro temperatūra tikrai nevasariška, delsiant mautis pirštinaites rankos gali mums nė neįtariant nužvarbti kad ir ne nuo visai šalto vėjo. O paskui dėl to imti šerpetoti, rausti. Rankų priežiūros priemones vertėtų peržiūrėti ir… pasinaudoti mūsų naudingomis penkiomis rekomendacijomis.

Rekomendacija nr. 1: pirštinės
Pajutote, kad rudenėjančiu metu jau nemaloniai vėsu rankoms? Nesipurtykite pirštinių – juk jų yra ir plonyčių: šilkinių, nertų ar trikotažinių. Prisipažinkite, kad dar daugelis moterų pirštines laiko tik tikrojo šalčio drabužių atributu. Bet gal verta prisiminti „anų laikų“ turtingąsias poniutes, kurių rankelės romanuose apdainuojamos kaip šilkinės – jos net vasarą stengdavosi rankas puošti ir jų dailumą saugoti neva net iš Paryžiaus vežtomis pirštinaitėmis! O juk tiek daug visokių kremų, šveitiklių ir kitokių rankų priežiūros priemonių, kokių esama šiandien, jos tikrai neturėjo…

Rekomendacija nr. 2: kremas – kitu režimu!
Pats metas atsitraukti nuo tradicijos teptis rankų kremu dukart per dieną. Rudenį, norint išvengti odos išsausėjimo ir nemalonaus tempimo jausmo, užteks visada su savimi rankinėje turėti tūtelę drėkinamojo kremo ir teptis juo tik prispyrus reikalui. Ypač tokios taktikos svarbu laikytis stojant rimtam šaltukui ar pučiant stipriam vėjui.
Naudingiausias rankų kremas rudenį yra tas, kurio sudėtyje esama kalendulos, chitozano, kamparo, propolio ir vitamino F. Jeigu tokį kremą prieš vartodamos patrinsite tarp delnų – jis pastebimai įšils.
Nepamirškite kasdien dėmesio skirti ir kosmetikos priemonių negailėkite po rankovėmis besislepiančioms rankų dalims iki alkūnių. Kartą per savaitę jas nušveiskite, o šveitiklį galite pasigaminti ir pati: sumaišykite cukrų, medų ir kelis lašelius eterinio aliejaus.
Jeigu vartosite pirktinį šveitiklį, pasidomėkite, kokio dydžio jo šveičiamosios dalelytės: sausai odai tinka kuo smulkesnės (kad netraumuotų gležno odos paviršiaus).

Rekomendacija nr. 3: mažinkite vandens temperatūrą
Karštas vanduo ir muilas rankų labiau nepagražins – greičiau bus atvirkščiai! Todėl rankas plaukite šiltu vandeniu ir drėkinamuoju ar glicerininiu muilu, o paskui sutepkite jas kremu. Virtuvėje naudokite tik kokybišką indų plovimo skystį.

Rekomendacija nr. 4: kremo nebeužteks!
Kremas rankoms yra svarbiausia privalomoji priežiūros priemonė, tačiau jo rudenį bei žiemą nebepakaks. Periodiškai būtinos ir kitos drėkinamosios rankų procedūros: šveitimas, vonelės, masažai su aliejumi (pvz., „ši“ arba kokosų). Po jų rankas apie pusvalandį pailsinkite ir apsimovusios specialias medvilnines pirštines leiskite įsigerti aliejui. Tokią procedūrą geriau atlikti prieš miegą.
Rudenį neužmirškite ir tokių patikrintų rankų priežiūros būdų, kaip kaukės – ypač su sezamų, simondsijų, makadamijų riešutų ar ypač populiariu alyvuogių aliejumi. Tinka ir kietieji sviestai, pvz., „ši“ ar kakavos.
Kaukę ruošti geriausia tokiomis proporcijomis: skysto aliejaus (ar įvairių aliejų mišinio) – apie 70 proc., likęs kiekis – kietasis. Sumaišytą masę pašildykite vandens vonelėje, leiskite kiek ataušti, sutepkite rankas ir užsimaukite medvilnines pirštines. Efektas ir nauda bus dar didesnė, jei tokias kaukes kartosite kas savaitę.
Dar vienas nuostabus rankų lepinimo būdas – parafino vonelė. Parafino galima nusipirkti vaistinėse (parduodamas kieto pavidalo). Prieš procedūrą patartina rankas nušveisti ir pamaitinti kremu. Namuose parafiną ištirpinkite ir į maloniai šiltą jį merkite pakaitomis rankas iki penkių kartų. Paskui jas apvyniokite polietileno plėvele ir ant viršaus užmaukite šiltas, geriau vilnones pirštines arba specialias frotines movas. Po 30 min. parafiną nuimkite.

Rekomendacija nr. 5: pasigaminkite priemonių namuose
Kad oda visuomet būtų lygi ir švelni, padės ir kitos naminės priemonės.
* Kiaušininė kaukė nakčiai – minkština, lygina. Reikės 1 trynio, 1 arbatinio šaukštelio avižinių miltų, 1 valgomojo šaukšto medaus. Ryte rankų oda bus minkšta, be raukšlių.
* Bulvių kaukė – jaunina. Dvi virtas bulves sutrinkite su šlakeliu pieno. Gauta mase sutepkite rankas, apvyniokite ir palaikykite keletą valandų. Ypač tinka senstančiai rankų odai.
* Rūgštinė kaukė – nuo šerpetojimo ir sugrubimo. Mišinuką pasidarykite sumaišydama raugintų kopūstų sultis ir pieno pasukas. Suvilgiusi rankas palaikykite 20 min., paskui būtinai sutepkite (jų prieš tai nuplauti nereikia!) maitinamuoju kremu.
* Krakmolo vonelė – po darbų darže ir sode. Išgelbės nuo įtrūkimų ir nuospaudų. Į 1 l šilto vandens įmaišykite 1 valgomąjį šaukštą krakmolo. Gautoje vonelėje rankas laikykite 15 min., paskui sutepkite maitinamuoju kremu.
* Sėmenų vonelė – sausai, trūkinėjančiai rankų odai atgaivinti. Jai tinka bet kuris pašildytas aliejus ir linų sėmenų nuoviras (1 valgomąjį šaukštą sėmenų užplikykite 2 stiklinėmis vandens ir pavirinkite 15–20 min).

Rankoms – visada po ranka!
Vonioje, virtuvėje. Jums tinkamas ir būtinas rankų priežiūros priemones laikykite vonioje prie praustuvės. Tokį pat kosmetikos komplektuką pasidėkite ir prie kriauklės virtuvėje – suplovusi indus, išdžiausčiusi skalbinius, išsimaudžiusi iškart galėsite pasitepti rankas. Ir laiko kremo paieškoms negaišite.
Apsauginės pirštinės. Dirbdamos rankomis „nešvarius“ fizinius sodo ar namų ūkio darbus mūvėkite apsaugines gumines pirštines. Geriausios jų – su medvilniniu pamušalu, neleidžiančiu prakaituoti. Prieš užsimaudama gumines pirštines rankas patrinkime talku ar krakmolu. O nusimovusi būtinai jas nuplaukite, sausai nušluostykite ir pasitepkite drėkinamuoju kremu. Jei guminių pirštinių neturite, rankas galite sutepti apsauginiu kremu.
Perkant. Pirkdama kremą pasižiūrėkite į jo sudedamąsias dalis: ramunėlės puikiai dezinfekuoja ir gydo suskeldėjusias rankas, alavijai drėkina, glicerinas ir lecitinas minkština odą.
Sonata Ramanauskienė, MATTON

Komentuokite