Raudonėliais ir mairūnais kvepia ne tik italų virtuvė

2013 08 29  |  Virtuvė


Abu labai panašūs, juos galima naudoti vieną vietoj kito, tačiau juos netyčia sumaišiusi iškart pastebėsite skonio skirtybes. Mairūnas – švelnesnis ir saldesnis raudonėlio dvynys.
Norite sužinoti skirtumą? Paimkite šakelę šviežio mairūno ir šakelę šviežio raudonėlio. Perplėškite raudonėlio lapelį ir pauostykite – pajusite aštrų pušų sakus primenantį kvapą. Palaukite kelias minutes ir tą patį padarykite su mairūnu – aštrumo yra ir čia, tačiau jis gerokai švelnesnis.
Taigi ar galima naudoti vieną vietoj kito ir atvirkščiai? Be abejo! Jei recepte prašoma raudonėlio, o po ranka tik mairūnas – drąsiai naudokite, nes patiekalo skonis pernelyg nesiskirs.
Raudonėlis yra nepakeičiamas italų virtuvėje: naudojamas pomidorų padažams, keptoms daržovėms (paprikoms, baklažanams, cukinijoms, pupelėms), grilyje keptai mėsai, žuviai, picoms, troškiniams, sūriams, kiaušiniams ir makaronų patiekalams gardinti. Kartu su baziliku jis suteikia itališkiems patiekalams būdingą skonį.
Raudonėlis puikiai dera su marinuotomis alyvuogėmis, kaparėliais ir gelsvių lapais.

Sviestas su raudonėliais
Juo labai skanu gardinti keptas daržoves, skrebučius.
Jums reikės:
1 šaukšto alyvuogių aliejaus
100 g minkšto sviesto
3 šaukštų smulkintų raudonėlių
1 skiltelės česnako
druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų
Kaip pagaminti:
Į nedidelę nesvylančią keptuvę supilkite aliejų, įdėkite 2 šaukštus sviesto ir kaitinkite ant vidutinės ugnies. Suberkite raudonėlius, įdėkite česnako skiltelę ir kepkite 2 min. Raudonėlius ir česnaką išimkite, įdėkite į lėkštę, išklotą popieriniu rankšluosčiu. Likusį sviestą ir nusausintus raudonėlius, česnaką sutrinkite šakute, pasūdykite, įberkite pipirų ir išmaišykite. Sudėkite į sandarų indelį ir laikykite šaltai.

Citrininis raudonėlių ir rozmarinų mišinys mėsai gardinti
Jums reikės:
1 arbatinio šaukštelio šviežių (arba 1/2 šaukštelio džiovintų) raudonėlių
2 arbatinių šaukštelių tarkuotos citrinos žievelės
1 skiltelės česnako
1/2 arbatinio šaukštelio kuminų
1 arbatinio šaukštelio rozmarinų lapelių
1 šaukšto smulkintų kalendrų
druskos
šviežiai maltų pipirų
Kaip pagaminti:
Puodelyje viską sumaišykite. Mišinį suberkite ant mėsos ir įtrinkite. Prieš tai mėsą pasūdykite ir pagardinkite pipirais, apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Baigiant kepti apšlakstykite citrinų sultimis ir apibarstykite smulkintais raudonėliais arba mairūnais.

Cukinijų statinaitės
Jums reikės:
nedidelių cukinijų
maltos jautienos ir kiaulienos
1 nedidelio svogūno
2 skiltelių česnako
1 kiaušinio
druskos, pipirų
šviežių mairūnų
Kaip pagaminti:
Cukinijas supjaustykite maždaug 5 cm pločio gabalėliais (lyg statinaitėmis). Išskobkite kiekvienos statinaitės vidų, bet ne iki dugno, kad į skardą neišbėgtų sultys. Keptuvėje ant šlakelio aliejaus pakepinkite kubeliais supjaustytą svogūną, sudėkite mėsą, prieš baigdama įberkite mairūnų, druskos, pipirų, išspauskite česnako. Viską gerai išmaišykite ir palikite atvėsti. Į atvėsusį įdarą įmuškite kiaušinį, išmaišykite. Dėkite įdaro į kiekvieną statinaitę. Sudėkite į kepimo indą ar skardą, pašaukite į karštą orkaitę. Kepkite apie 15 min., kol mėsos paviršius gražiai apskrus, o cukinijos suminkštės. Galite pabarstyti tarkuotu sūriu. Patiekite su česnakiniu arba pomidorų padažu.
Pievagrybių iešmeliai + foto
4 porc. reikės:
500 g pievagrybių
100 ml alyvuogių aliejaus
6 šaukštų sojų padažo
po 1 šaukštelį čiobrelių ir raudonėlių
Kaip pagaminti:
Sumaišykite žalumynus su sojų padažu, aliejumi ir pridėkite traiškytų česnakų. Į sandariai uždaromą indą suberkite pievagrybius ir užpilkite paruoštu marinatu. Užspauskite dangtelį ir indą kelis kartus apverskite, kad marinatas geriau apsemtų grybus. Palaikykite pernakt. Pievagrybius nuvarvinkite, suverkite ant iešmų ir kepkite 10 min. Tinka ir kaip garnyras prie visų ant grotelių keptų kepsnių, dešrelių

Komentuokite