Rankų darbo dovanos šildo širdį

2012 12 12  |  Rankdarbiai


Draugus ir artimuosius nustebinkite megztomis, siūtomis, lipdytomis dovanomis

Juokaujama, kad prieš Kalėdas esame labai daug kam skolingos. Ne, ne pinigų, o meilės, šiltų žodžių. Užrašykime juos ant pačių padarytų atvirukų ar angelo sparnų, išsiuvinėkime ant pačių pasiūtos širdelės…

Linksmi angeliukai
Kalėdos siejasi su natūraliais, kartais ir sentimentaliais dalykais, pavyzdžiui, angeliukais. Jų draugams galite iškirpti iš popieriaus, pasiūti, numegzti arba išpjauti iš medinių lentučių. Linkėjimus galėsite užrašyti ant angeliukų sparnų…

Jums reikės: plonų pušinių lentelių, medinių pagaliukų, pilkos spalvos kartono, pieštuko, pjūklelio, aštraus peilio, dildės, švitrinio popieriaus, klijų PVA (arba kitokių, tinkančių medienai klijuoti), grąžto, akrilinių dažų, juodo ir raudono žymiklio, storų lininių siūlų, medvilninės virvelės arba siūlų, žirklių

Ant lentelių tiesiai arba naudodama popierinį trafaretą (taip – lengviau) nubrėžkite angeliukų kontūrus, pagrindus ir išpjaukite pjūkleliu. Ant pilkos spalvos kartono nubrėžkite angeliukų sparnus ir iškirpkite. Iš pradžių aštriu peiliu, paskui dilde suapvalinkite visų detalių kraštus, tada kruopščiai nušveiskite švitriniu popieriumi – detalių paviršius turi būti lygus ir švelnus. Pagal pavyzdžius arba kitokiais raštais nuspalvinkite angeliukų veidelius, drabužėlius, o kai dažai išdžius, juodu žymikliu nupieškite akis, o raudonu – šypsenas. Drabužėlius vietomis galite pašveisti švitriniu popieriumi, kad pasimatytų mediena. Priklijuokite angeliukų sparnus, tada išgręžkite dvi skylutes ir per jas perverkite akriliniais dažais nudažytą medvilninę virvelę, tada prie abiejų jos galų priklijuokite iš pilko kartono iškirptas pirštinaites. Lininius siūlus sukarpykite vienodo ilgio atkarpomis, sudėkite į kuokštelius, ištaršykite pirštais ir tvirtai priklijuokite. Angeliukų apačioje ir pagrinduose išgręžkite nedideles skylutes ir priklijuokite medinius pagaliukus.

Antra idėja – moliniai angeliukai
Lipdyti iš molio taip pat paprasta ir smagu, kaip iš plastilino. Per vieną vakarą sykiu su vaikais originalių dovanėlių galite nulipdyti ne tik savo, bet ir jų draugams. Molio rasite dailės reikmenų parduotuvėse arba Vilniuje esančiame Keramikos meno centre.  Beje, čia gatavus dirbinius galėsite ir išdegti, paskui nuglazūruoti ir išdegti antrą sykį.

Molio gabalą gerai išminkykite. Svarbu, kad jame neliktų oro pūslių, antraip degami angeliukai gali susprogti. Jeigu molis per kietas ir jį sunku minkyti, šiek tiek sudrėkinkite vandeniu. Iš išminkyto molio nulipdykite angeliukus, tada paviršių išlyginkite drėgna šluoste ir palikite džiūti. Visiškai išdžiuvusius gaminius nuneškite išdegti. Juos nuglazūruokite ir vėl išdekite arba nudažykite akriliniais dažais, skirtais keramikai.
* Angeliukus lengva nulipdyti ir iš polimerinio molio (modelino), kuris sukietėja 30 minučių palaikytas 130 ºC orkaitėje. Įvairiausių spalvų modelino rasite prekybos centruose, rankdarbių, raštinės reikmenų parduotuvėse. Tiesa, ši medžiaga daug brangesnė nei paprastas molis.

Medžiaginė širdelė
Ją siūkite iš puošnaus audinio blizgiu paviršiumi (jeigu atraižų nerasite namie, paieškokite siuvimo reikmenų parduotuvėse) ir išsiuvinėkite blizgiais žvyneliais, karoliukais. Rankų darbo širdelė sušildys bet kurią namų vietą ir ne tik per šventes: ją galima pakabinti ant kėdės atlošo, lango ar durų rankenos, pritvirtinti prie užuolaidų…
* Širdeles prikimškite vatos arba vatalino. Jeigu vatą sumaišysite su aromatinėmis žolelėmis, džiovintomis apelsinų ar citrinų žievelėmis, ji dar ir maloniai kvepės.

Antra idėja – be blizgučių
Kelios atraižos balto ir languoto audinio, originali saga, peršviečiama raudona juostelė – tokią puošmeną padarysite per dešimt minučių ir jums nė nereikės siuvimo mašinos. Širdelė atrodys gražiau (nebus labai išsipūtusi), jeigu prikimšite ne vatos, o įdėsite kelis sluoksnius plono sintepono.

Rankų darbo atvirukai
Draugams, šeimos nariams štai tokių atvirukų galite padaryti ir pati – bus dar vienas nuoširdžios meilės, dėmesio, švelnumo ženklas.
Su eglute
Iš kietoko raudono popieriaus iškirpkite stačiakampį, perlenkite pusiau. Prie viršutinės būsimojo atviruko dalies priklijuokite mažesnį baltą stačiakampį (kaip pavyzdyje). Iš plonesnio balto popieriaus iškirpkite 0,5–0,8 cm pločio juostelę, iš jos išlankstykite eglutę, žvaigždę ir priklijuokite PVA klijais. Beje, eglutė gali būti ne tik balta, bet ir žalia, mėlyna, auksinė, sidabrinė…
Antra idėja. Iš balto kepimo popieriaus iškirpkite tris vienodo dydžio eglutes ir jas prie atviruko viršutinės dalies prisiūkite raudonu siūlu rankomis arba siuvimo mašina.
Su siuvinėtu paveikslėliu. Iš kietoko spalvoto popieriaus iškirpkite stačiakampį, perlenkite per pusę, tada viršutinėje dalyje iškirpkite ovalo formos skylę. Iš specialaus siuvinėti kryželiu skirto audinio išsikirpkite reikiamo dydžio detalę (jos skersmuo turi būti 0,5–1 cm didesnis nei skylės) ir išsiuvinėkite norimą piešinį (pavyzdžių rasite žurnaluose, internete arba galite pati sukurti). Detalę prie atviruko priklijuokite klijais arba su dvipuse lipnia juostele.

Žvakidės iš stiklinių
Pusvalandis – ir jauki namų dekoracija padaryta. Jums tereikės raudonos spalvos veltinio (rasite rankdarbių parduotuvėje), baltų arba auksinių siūlų ir storasienės stiklinės. Iš veltinio išsikirpkite reikiamo dydžio stačiakampį, jo galuose skylmuša išmuškite skylutes, tada kryželiu išsiuvinėkite patinkantį raštą, pvz., širdeles. Į skylutes įverkite raudonas virveles (kaip į batus) ir suriškite. Arba stačiakampio galus galite susiūti kryželiu, tada juose skylių nemuškite.

Aprengtas arbatinis ir knyga
Megzti drabužiai – šilti ir jaukūs ir, beje, jų galima numegzti ne tik vaikams ar augintiniams… Draugė, mama, sesuo tikrai apsidžiaugs gavusi „apdarų“ savo knygoms arba arbatinukui. Jų galite numegzti vienspalvių, margintų spalvotais arba iškiliais raštais…

Rūta Staučytė

Online Pharmacy In Germany Buy Clomid Online. Women’s Health. Mastercard, Pets, Free Courier Delivery, Online Drug Shop cheap clomid online. Buy Clomid Online Amazon. For Low Income, Uninsured Patients. Clomid is used for treating female infertility. Online Apotheke Clomid! Cheap nolvadex online. Medications No Prescription Needed. Big Discounts, Best medications! Bonus pills, discounts and FREE SHIPPING applied, cheap nolvadex online. No Prescription Pharmacy Cheap Nolvadex Online Tamoxifen.

.

.

.

Komentuokite