Netyčia tirpstantys pinigai…

2013 08 22  |  Patarimai


Tikriausiai ne kartą yra buvę taip, kad į prekybos centrą užsukote tik duonos, bet išėjote su pirkinių pilnu maišu ir tuštesne pinigine… Kodėl taip būna ir kaip neužkibti ant prekybininkų gudrybių kabliuko?

Pirkite tik tai, ko reikia!
Prekybos centrų darbuotojai žino, kad pirkėjams sunku atsispirti gerų kainų pasiūlymams, todėl kaskart stengiasi pasiūlyti įvairių prekių už šiek tiek mažesnę kainą, jas pažymėdami įvairiais akį traukiančiais užrašais, pavyzdžiui, „Tik pas mus“, „Pigiausia prekė“, „Verta rinktis“ ir pan. Logika paprasta: jei pirkėjas prekę nusipirks pigiau, nei tikėjosi, tikriausiai jis nuspręs įsigyti šio to daugiau. Nepajusite, kaip prekybos centrams plačiai atversite piniginę…

„Perkandę“ pirkėjų psichologiją
Pardavėjai žino, kaip pirkėjai dažniausiai dairosi pirkinių. Todėl įrengiant prekybos centrą ir jame dėliojant prekes į lentynas neapsieinama be įvairių gudrybių, kurios verčia kuo daugiau pirkti.
Reikalingiausios prekės – gale. Tikriausiai teko pastebėti, kad reikalingiausių ir svarbiausių prekių niekada nerasite prekybos centro pradžioje: norint įsigyti duonos, pieno ar mėsos produktų, būtinai teks pereiti pro drabužių, patalynės ar higieninių prekių skyrių. Tikslas vienas – kuo daugiau pamatysite, tuo didesnė tikimybė, kad susigundysite ir nusipirksite. Prekybos centruose pinklės tyko prie kiekvienos lentynos.
Nustatyta, kad prekes lentynose daug patogiau paimti iš dešinės, todėl šioje pusėje neretai būna sudėtos brangesnės ar ne itin paklausios prekės, kartais tiekėjai ir gamintojai prekybos centrams papildomai sumoka, kad jų prekės būtų sudėtos gerai matomoje ir pirkėjams patogioje vietoje.
! Dėl šios priežasties labai naudinga prekių lentynose ieškoti kryptimi prieš laikrodžio rodyklę.
Pastebėta, kad greičiausiai atkreipiamas dėmesys į prekes, esančias akių lygyje, todėl kokybiško produkto nepamirškite paieškoti viršutinėse ir apatinėse lentynose.
Ar teko susimąstyti, kodėl bet kuriuo metu nuvykus į prekybos centrą visuomet tenka laukti prie kasų? Atsakymas paprastas: laukdama prie kasų jūs būtinai prisiminsite, kad kažką pamiršote, tada greičiausiai apsispręsite ir grįšite įsidėti į krepšį jums į akį kritusio daikto… Ne viename prekybos centre kasininkų darbas reguliuojamas taip, kad jūs bent šiek tiek laiko užgaištumėte prie kasų.

Dar kartą apie akcijų triukus
Prekybos centrai žino, kad jūs trokštate nuolaidų, tad padarys viską, kad jus suviliotų. Galbūt prie įėjimo bus papuošti dideliais ir ryškiais plakatais su pro šalį praeiti neleidžiančiais užrašais „Pigiau“, „Kainų krizė“, „Kainapjūtė“ ir pan. Taigi neturėdama laiko ir į parduotuvę užbėgusi skubiai nusipirkti vienos prekės, nė nepajuntate, kaip atsiduriate tikrame kainų rojuje: iš krūvos traukiate „visai nieko“ dubenėlį  ar skubotai apžiūrite ne savo dydžio apatinį trikotažą. Jei patekote į išpardavimų kampelį, prekybos centrai pasistengs, kad neišeitumėte iš čia tuščiomis rankomis.

Lojalumo kortelės
Pastaruoju metu ypač populiarios prekybos centrų lojalumo kortelės, kurios suteikia įvairių nuolaidų, jų turėtojai gauna specialių pasiūlymų ir kitų privilegijų. Ne sutaupyti jums pinigų – šių kortelių pagrindinis tikslas. Pirmiausia prekybos centrai tikisi, kad jūs tapsite nuolatiniu klientu ir apsipirkti šioje parduotuvėje jums taps tikru įpročiu. Tačiau kitoje parduotuvėje tokia pati prekė gali būti net pigesnė, beje, perkant be lojalumo kortelės. Dėl to verta lyginti skirtingų parduotuvių kainas, nes vienose rasite pieno produktų, kitose daug pigiau nusipirksite mėsos ir pan. Pamatysite – lygindama skirtingų parduotuvių kainas ir apsipirkdama ten, kur pigiau, o ne patogiau, sutaupysite visai nemažą sumą.

Už tą pačią kainą gaunate mažiau
Taip… Todėl perkant verta lyginti ne tik produktų kainas, bet ir kiekį. Vietoje įprastos 1 kg makaronų pakuotės vieną dieną galite gauti tik 900 g! Be to, ne iš karto pastebėsite, kad anksčiau buvęs 100 g muilo gabalėlis sumažėjo iki 75 g. Ne visada šią gudrybę iš karto įmanoma pastebėti, mat neretai pakuotės dydis išlieka toks pats, tik paties produkto siūloma įsigyti mažiau – nukenčia arba bendras kiekis, arba vienetų skaičius, pavyzdžiui, muilas papildomai įvyniojamas į dar vieną popierėlį. Taigi pirkdama net pamėgtas prekes visuomet žiūrėkite, ar už tą pačią kainą gaunate ir įprastą kiekį. Juolab kad įsitikinti nėra sunku, nes daugumoje prekybos centrų nurodoma ne tik pakuotės, bet ir 1 kg ar 1 l kaina. Be to, neretai sveriami produktai kainuoja pigiau nei jau supakuoti!

Kainos didinamos, kai to nesitikite
Žinoma, reikalingiausių ir dažniausiai perkamų prekių, pavyzdžiui, duonos, kiaušinių, pieno, sūrio, kainų nepastebimai padidinti tikrai nepavyktų (į šią kategoriją patenka apie 500 prekių). Tačiau kur kas daugiau (apie 45 tūkst.) prekių mes perkame retai, todėl jų kainų skirtumo negalime palyginti. Įvairūs padažai, sultys, batai ir drabužiai – tai prekės, kurių kainos maždaug 3–4 proc. gali padidėti be jokio įspėjimo. Kita vertus, šios grupės prekėms dažniau taikomi išpardavimai ir akcijos, todėl ieškodama įsigyti norimos prekės būtinai apsižvalgykite, ar panašaus produkto nėra parduodama su nuolaida.

5 orą valančios kambarinės gėlės
Namuose jūsų gali laukti deguonies dozė. Grįžtate po darbo pavargę, prisikvėpavę išmetamųjų dujų, o namie jūsų laukia gėlė vazone, kuri visą dieną sotino orą deguonimi ir sugėrė kambaryje esančias kenksmingas medžiagas. Amerikiečių mokslininkai, atlikę tyrimą, siūlo penkis augalus, kurie atgaivina namų orą.
1.Angliškoji gebenė. Tai gėlė čempionė, iš  kambarinių augalų absorbuojanti anglies dvideginį. Gebenė turi retą savybę: ji yra natūralus sorbentas ir sugeria iš oro sunkiųjų metalų druskas, toksinus, formaldehidus. Ypač naudinga tokią kambarinę gėlę turėti gyvenantiems žemutiniuose namuose, esančiuose netoli judrios gatvės, dirbantiems pusrūsiuose.
2.Bambukinė palmė. Nereiklioji bambukinė palmė (chamaedorea) per dieną nori vos kelių valandų saulės šviesos. Beje, laistyti dažnai jos nereikia, o įsigiję kvėpuosite grynu oru. Galite ją statyti netoli kompiuterio – ji mažina elektromagnetinio lauko kenksmingumą.
2.Papėdžialapis. Ši aristokratiška graži gėlė nesibodi ir juodo darbo. Ji kovoja su toksinais ir gali „suryti“ acetoną, įvairių rūšių spiritą, amoniaką. Taigi atlikus namie remontą verta įsigyti papėdžialapį, kuris vienintelis gali taip kovoti su chemikalais.
3.Palmė „Ledi“. Ši išlaki gėlė ne tik šalina iš oro kenksmingas priemaišas, bet ir prisodrina jį mineralų bei druskų. Ši kambarinė gėlė tinka visiems, kamuojamiems bronchinės astmos, širdies ligų. Pastatykite ją toje vietoje, kurioje mėgstate skaityti.
4.Fikusas. Ne veltui jį augino močiutės. Jis veiksmingai valo orą, jį grynina, nesukelia alergijos.
5.
Jei nutiko bėda…
Jei rankas išsitepėte klijais „Moment“, juos lengvai nuvalysite margarinu. Patepkite juo klijais išteptą vietą, palaukite kelias minutes – lengvai nutrinsite.
Jei aplink kraną yra kalkių nuosėdų, patepkite pašildytu actu – pigu ir nekenksminga.

Komentuokite