(Ne)įvertintas paltas

2013 09 17  |  Mada


Greičiau, nei spėjo pabosti lengvi vasariniai deriniai, rudenėlis ėmė ir įpareigojo mus savo išorinę saviraišką pamažu slėpti vis po šiltesniu kiautu – paltu… Bet ar visi malonumai turi turėti pabaigą? Šio rudens moto – jokių taisyklių! Dabar pasirinkimo amplitudė beribė: nuo ilgo plauko kailio iki plikutėlės odos, nuo ryškiai rožinės iki ramios pastelinės spalvos, nuo laiko patikrintos klasikos iki svaiginančio ekscentriškumo, nuo nerūpestingai plataus iki solidžiai įliemenuoto… šaltojo sezono. Beje, rudeninis aprangos „kiautas“ irgi gali tapti asmenybės veidrodžiu, ypač jeigu – šį sezoną į tai itin kreipiamas dėmesys – tai atitiks jūsų gyvenimo ritmą. Juk patogumo ir pasitikėjimo savimi derinys užtikrina gerą nuotaiką bet kokiu oru…

Paprasčiau – praktiškiau
Paprastas, vadinamasis „oversized“ paltas – praktiškas, nes po juo prireikus tilps net storiausias vilnonis megztinis. Tačiau jis kartu ir originalus, nes vis primena mus esančias charizmatiškas ir galinčias vyriško stiliaus aprangą paversti… moteriška!

Tyliai, bet plačiai…
Kasmet ant podiumų šmėsteli pelerina, kitaip – platus apsiaustas. Pelerina nesiveržia pirmauti „būtina turėti“ sąraše, ji tykiai ir ramiai keliauja iš sezono į sezoną. Ji turi savo gerbėjų sąrašą, o dėl praktiškumo kasmet vis dagiau moterų ja papildo savo drabužinę. Nėra nieko geriau, kaip veriančiai vėsų rudens rytą vilktis šiltą, tačiau dar judesių nevaržantį apsiaustą.

Karališkos prabangos prieskonis
Nors šinšilos kailiuką dažyti rožine spalva, o leopardą paryškinti „skaudžiai“ geltona nėra naujovė, nepamirškite – dramatiški sprendimai ne visada skoningi. Neprašausite išsirinkusi įprastas kailio spalvas: šaltai pilką, jaukiai rusvą, karališkai juodą. Nemėgstančioms kailio svarumo puiki išeitis – kailiu dekoruotos rankovės, apykaklės ar tiesiog atlapo kraštas. Ir, beje, ne visuomet tai turi būti žiemai skirtas itin šiltas paltas ar striukė. Juk dabar kailiu puošiame ir sukneles, ir kostiumėlius, ir lietpalčius, ir… Ne veltui kailis – karališkos prabangos simbolis!

Tarsi didelės palto akys
Pirmenybę patogumui teikiančioms, tačiau į madą nespjaunančioms ideali išeitis – paltai didelėmis sagomis ir gal net su virvinėmis kilpomis (primenančomis hipių laikus). Įsisukus į tokį ir įkyri žvarba atrodo nebe tokia atšiauri… Bet kartu tokie paltai ir pavojingi – juose lengva „paskęsti“, prarasti moteriškumą, eleganciją. Todėl dėvėdama jį būtinai išlaikykite lengvą eiseną ir iškelkite galvą aukščiau apykaklės!

Rožinis kuklumas
„Skaniausias“ rudens mados pasiūlymas – rožinis paltukas! Saldus, švelniai romantiškas, primenantis vėjavaikišką mergaitę. Būtent todėl patartina rinktis prigesintą rožinę spalvą – su ja mažiausiai gali būti bėdos dėl mūsų skirtingų gymio savybių (nes vis kitokia rožinė tinka skirtingam moters tipui). Spalva pati savaime itin iškalbi ir įnoringa, todėl ją perkraudama sunkiais aksesuarais ar kitomis ryškiomis spalvomis galite suklysti ir… nuo stilingumo nuslysite iki beskonybės. Šiuo atveju tegu karaliauja saikas!

Pastiprinta klasika
Klasika – laiko patikrintas ir neįveikiamas dalykas. Paltų sąraše po šiuo įrašu gali puikuotis iki kelių, dažniausiai rudas, per liemenį plonu dirželiu padailintas paltukas. Beje, toks jis turi retro prieskonį ir, lygiai kaip 7-ajame dešimtmetyje, šiandien atrodo stulbinamai! Norite sukurti stipresnį jo charakterį? Tuomet rinkitės dailintą odinėmis detalėmis…

Parengė Justina Januševičiūtė
SHUTTERSTOCK, SCANPIX, MARKS & SPENCER nuotr.

Komentuokite