Metas peržvelgti kosmetinę!

2013 09 17  |  Grožis


Kokias odos priežiūros priemones rinktis, kad ir toliau liktume dailios ir nepažeistos rudens žvarbos.

Apskaičiuota, kad šiuolaikinė europietė vienu metu vidutiniškai vartoja apie 15 įvairių kosmetinių priemonių. Ypač svarbu jas tarpusavyje suderinti rudenį, kai atvėsus orams, atšiaurėjant vėjui ir rimtas pozicijas užimant drėgmei oda išgyvena gana sunkų laikmetį. Tad ką įtraukti į rudeninį kosmetikos rinkinį?

Dienos komfortui
Kremai. Rudens diskomfortą pirma pajunta sausa (dėl to pažeidžiamiausia) oda, kuri nepakelia didelio kiekio kosmetikos, yra jautri naujovėms. Kūnui rudenį rinkitės maitinamuosius vitamininius kremus, švelnius losjonus.
* Sausai ir normaliai odai dabar tiks maitinamosios priemonės – toks tinkamai išsaugos hidrolipidinę odos plėvelę. Ypač jei jose bus didesnis lipidų kiekis. Jų sudėtyje taip pat ieškokite  natūralių aliejų, alantoino, bisabololio, vitaminų A, E, F, C.
* Visų tipų odai skirti maitinamieji kremai ypač pravers, jei ruošiatės kurį laiką praleisti lauke. Tik juo pasitepusios būtinai palaukite bent pusvalandį ir tik tuomet eikite į gryną orą – antraip kremo sudėtyje esantis vanduo gali sukelti dar didesnį odos atšalimą, sudirgimą.
* Riebiai odai maitinamasis kremas nereikalingas, vietoj jo ir toliau tepkitės sau įprastu dieniniu kremu, į kurį dabar tiktų tiesiog įmaišyti neriebios drėkinamosios emulsijos.
Tonuojamasis kremas. Jis paslėps odos trūkumus, paraudimus, suteiks lygų matinį, tarsi dar vis nuo vasaros užsilikusį atspalvį ir – o tai svarbu – saugos odą nuo nepalankių aplinkos veiksnių.
Blakstienų tušas. Tinka jums įprastas, bet lietingu, šlapdribos laikotarpiu rinkitės vandeniui atsparų tušą, o į lauką eikite tik gerai susigėrus kremui ir skystai pudrai – antraip dėl tušo apie akis gali atsirasti juoduliai. Jei akys ašaroja, įsigykite tušą, skirtą jautrioms akims.
Lūpų dažai. Dabar rinkitės tokius, kuriuose yra maitinamųjų medžiagų, vitaminų A, E, augalinių aliejų ir hialurono rūgšties.
Lūpų apvadas. Rudenį, jei kartu dažysitės ir lūpų dažais, jis turi būti minkštesnis. Rinkitės riebesnį lūpų blizgį, o apvadas tebūna kietesnis – kad kontūras neišsilietų.

Vakaro ritualui
Kremas, losjonas, pienelis. Vakare odą prauskite kosmetiniu pieneliu, veidą valykite švelniu losjonu be spirito. Tuomet eilė drėkinamajam (jei namuose šilta ir sausa) arba maitinamajam (jei namuose vėsu ir šalta) kremams – miego metu tokie kompensuoja drėgmės trūkumą.
Jei oda plona, sausa, brandi, rinkitės naktinį kremą su medžiagomis, artimomis odos epidermio lipidams, vitaminais, alantoinu.
Jautriai odai tiks bekvapiai hipoalerginiai naktiniai kremai be alkoholio.
Jei odai itin trūksta drėgmės, prieš naktinį kremą tepkitės drėkinamuoju serumu ar kita drėkinamąja priemone.
Kaukė. Rudenį keliskart per savaitę vakarais veidą pamaloninkite maitinamąja ar drėkinamąja kauke.

Ko vengti rudenį
* Atsisakykite serumų su vaisių rūgštimis, spirituotų tonikų, aktyvių kremų su retinoliu. Taip pat kitų priemonių su acetonu, glikoliu ar askorbo rūgštimi;
* šveitiklių, vadinamųjų skrabų su stambiomis dalelėmis;
* lazerinio šlifavimo;
* veido balinimo.

Sonata Ramanauskienė, MATTON

Komentuokite