Metai – ne kliūtis

2013 05 27  |  Žmonės


Clintas Eastwoodas (Klintas Ystvudas) kino srityje darbuojasi jau šešiasdešimt metų. Išsilaikyti taip ilgai jam padėjo skirtingi veidai: veiksmo filmų „kietuolio“, genialaus režisieriaus ir charizmatiško mergišiaus.

„Kietas“ – ne tik ekrane
C.Eastwoodo karjera kine prasidėjo kone per atsitiktinumą. Gimęs fabriko darbuotojo ir namų šeimininkės šeimoje, vaikinas prieš pradėdamas aktoriaus karjerą išbandė save dirbdamas daugybę darbų. Jis buvo gelbėtojas, laikraščių išnešiotojas, parduotuvės darbuotojas, padėjėjas golfo lauke ir net ugniagesys. Vėliau jaunuolis dvejus metus tarnavo kariuomenėje.
Įdomu, kad „kietuolio“ įvaizdis aktoriaus karjeroje nėra iš piršto laužtas – nukritus lėktuvui, kuriuo skrido C.Eastwoodas, juodu su pilotu net ir po smūgio į vandenį sugebėjo nuplaukti daugiau kaip penkis kilometrus iki sausumos.

„Kuo mažiau pasakai, tuo tu visiems įdomesnis“
Dar mokykloje dramos būrelio vadovai skatino C.Eastwoodą tapti aktoriumi. O šio amato vyras ėmėsi tik būdamas trisdešimties. Kai jis jau norėjo mesti naująjį užsiėmimą, netrukus gavo pasiūlymą vaidinti vesterno tipo seriale. Dar po kelių metų C.Eastwoodas jau buvo garsiausias vesternų aktorius pasaulyje. Netrukus jis tapo ir „purvinuoju Hariu“. Jis buvo laikomas popkultūros simboliu.
Kietai lūpas sučiaupusio ir mažai kalbančio, bet daug šaudančio „kietuolio“ įvaizdis kine populiarus iki šių dienų. Aktorius teigia vis dar prisimenantis, kaip atrado šį įvaizdį: „Tiesiog supratau, kad atradau, kaip reikia vaidinti tokį veikėją. Yra gal koks milijonas rodiklių, nurodančių, kad taip ar kitaip vaidinti negalima. Bet kai atrandi personažą, supranti, jog tavo rankose – lobis, ir jokių kriterijų nebereikia“.

Režisieriaus duona – dar saldesnė
Mažai kas tikėjosi, kad veiksmo filmų žvaigždė bandys siekti režisieriaus duonos. O tokių, kurie manė, jog iš vyro išeis geras kūrėjas, ko gero, tebuvo vienetai. Tačiau C.Eastwoodas per savo režisieriaus karjerą yra laimėjęs net keturis „Oskarus“ bei dabar yra vadinamas vienu geriausių visų laikų kino menininkų. Buvęs vesternų herojus žinomas kaip itin produktyvus kūrėjas – jis iki šiol bene kasmet sukuria po filmą, o 2004 m. tapo vyriausiu žmogumi, laimėjusiu geriausio režisieriaus „Oskarą“.

Filmus kuria savu ritmu
Vyras griežtai pasisako prieš brangius efektus ar didžiules dekoracijas. Negana to, C.Eastwoodas prašo kuo mažiau grimuoti aktorius, o scenos dažniausiai nufilmuojamos pirmu bandymu. Nors buvusios vesternų žvaigždės filmų biudžetai palyginti yra maži, dėl noro nuolat kurti kažką nauja ir dar nebandyta C.Eastwoodas iki šiol dažnai susiduria su sunkumais, iškylančiais dėl naujos juostos finansavimo. Režisierius sako suprantąs, kodėl studijos pinigus dalija ne itin noriai, bet šmaikštauja sakydamas „jei nori garantijų, pirk skrudintuvą, o ne filmą“.

Tikras mergišius
Eastwoodas Holivude taip pat žinomas kaip mergišius. Apie jo romanus su  moterimis, tarp kurių yra tokios įžymybės kaip Cahterine Deneuve (Katerina Deniov), netgi yra parašytos kelios knygos. Viena jo dukterų Alison (Elison) yra pareiškusi, kad jos tėvas su šešiomis moterimis turi aštuonis vaikus.
Pirmąkart vyras susituokė dar nepradėjęs vaidinti kine. Kaip ir visa, ką jaunystėje darė vaikinas, šis veiksmas buvo impulsyvus – pora susituokė po vos pusę metų trukusios draugystės. Sutuoktiniai kartu išbuvo daugiau kaip dešimtmetį ir užaugino du vaikus: Kyle’ą (Kailą) bei Alison. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad pirmaisiais santuokos metais vyras buvo užmezgęs romaną ir susilaukė dar vienos atžalos.

Slogiai pasibaigę santykiai
Apie ilgiausius tuometinius C.Eastwoodo santykius žinoma gerokai daugiau blogų dalykų nei gerų. 1975-aisiais filmavimo aikštelėje vyras susipažino su aktore Sondra Locke (Sondra Lok). Pora kartu išbuvo daugiau kaip keturiolika metų. Kartu C.Eastwoodas ir S.Locke rodydavosi netgi ekrane, tačiau po daugiau kaip dešimtmečio tarp sugyventinių ėmė kilti rimtų konfliktų. Moteriai išvykus filmuoti savo naujausio projekto, režisierius pakeitė jų bendrų namų spynas ir jėga moterį iškraustė.
Šlykštaus išsiskyrimo buvusi mylimoji aktoriui taip ir neatleido. Ji yra išleidusi net kelias knygas apie sunkius paskutinius jųdviejų bendro gyvenimo metus, o C.Eastwoodą vadina niekštu bei apsimetėliu. Pats vyras apie šiuos savo santykius, kaip ir apie bet kuriuos kitus, kalba daug abstrakčiau: „Sakoma, kad santuoka yra gimusi danguje. Bet danguje gimsta ir griaustinis su žaibu.“

Užkietėjęs sveikuolis
Nors tokiuose filmuose kaip „Purvinasis Haris“ vyras nuolat rūko bei nevengia išgerti, gyvenime C.Eastwoodas visiškai kitoks. Jo paties tikinimu pastaruosiu šešiasdiešimt metų vienintelės jo rūkytos cigaretės – priešais kameras. Nepaisant garbaus amžiaus, režisierius kasdien sprotuoja bei laikosi įvairių dietų. Žvaigždė tvirtina, jog kai dėl prastos gyvensenos būdamas šešiasdešimt dvejų mirė jo tėvas, jis iškart nusprendė visą likusį gyvenimą rūpintis savo kūnu.

Į pensiją išeiti neplanuoja
Šių metų gegužės 31-ąją C. Eastwoodui sueis jau aštuoniasdešimt treji. Nepaisant to, vyras dar ir dabar kuria naują filmą bei neketina jo vadinti paskutiniu. „Visas mano talentas – tai stiprus instinktas ir šiek tiek sėkmės“, – šmaikštauja jau beveik dvidešimčia metų rekomenduojamą pensinį amžių aplenkęs vyras.
Be to, regis, mergišius pagaliau susitupėjo – nuo 1996-ųjų jis susituokęs su beveik keturiasdešimčia metų jaunesne žinių vedėja Dina Ruiz (Dina Ruz). Kartu pora augina dukrą Morgan.

Amžinas maištininkas
C.Eastwoodas vadinamas viena svarbiausių asmenybių kino istorijoje. Paklaustas, kokį ateities kartos jį prisimins, vyras išliko kuklus: „Giliai manyje visuomet buvo maištininkas. Kai tik man pasako, kad daryčiau šitaip, aš darau priešingai. Nekenčiu plaukti pasroviui… Ko gero, dauguma mane atsimins dėl veiksmo filmų. Ir gerai. Bet gal dalis žiūrovų mane prisimins dėl kitų filmų – juos kurdamas aš itin rizikavau. Bent jau tikiuosi, kad taip bus.“

Komentuokite