Mados guru Viačeslavas Zaicevas

2012 12 19  |  Mada


Viačeslavas Zaicevas vis dar griežia pirmuoju smuiku Rusijos madų pasaulyje. Jo kurtus drabužius atpažįsta iš pirmo žvilgsnio.

Save jis vadina paskutiniu XX amžiaus romantiku, dizaineris vilki raudoną švarką, kurį pasisiuvo prieš dvylika metų. Ir neketina steigti savo parduotuvių tinklo, nes „nori liesti ir pats pakabinti savo daiktus“.

Kaip tikras seniokas jis bamba ant tų, kurie aklai komercializuoja bei kopijuoja vakarietišką madą ir apgailestauja, kad sovietinė valdžia kažkada jam neleido realizuoti visų idėjų. Dirbti su V.Zaicevu yra neįtikėtinai sunku. Nors jam 74-eri, dizaineris miega keturias valandas per parą, metų metus dirba be atostogų ir, ko gero, mano, kad ir kiti nori gyventi tokiu pat tempu.

Vaikystėje jį vadino saulės zuikučiu
Šio žmogaus gyvenime netrūko tamsių periodų, tačiau, regis, Viačeslavas įminė laimingo gyvenimo mįslę: „Anksčiau, nepaisydamas įvairiausių žeminimų, aš džiaugiausi gamta, bendravimu su žmonėmis… Aš buvau kupinas to džiaugsmo, ir jis manyje sugebėdavo nustelbti visas negandas. Dabar aš pats savo laimės kūrėjas. Manau, žmogus niekada nepajus tikros laimės, jei greta nebus skausmo. Nenoriu kalbėti apie blogį, aš jo tiesiog neprisimenu. Svarbiausia, kad galiu save išreikšti. Aš labai myliu gyvenimą, visuomet šypsausi – dėl to vaikystėje mane vadindavo saulės zuikučiu.
Gimiau visiškame skurde. Aš, mama ir dėdė gyvenome devynių kvadratinių metrų ploto kambarėlyje. Jame stovėjo sena skrynia, ant kurios aš miegodavau, sofa, geležinė lova ir stalas su komoda. Iki 18-os aš vilkėjau tik drabužius, kuriuos mamai, skalbdavusiai pasiturinčių žmonių apdarus, atiduodavo jos darbdaviai.
Beje, mamai likimas nenusisekė: ji svajojo būti aktore, bet prasidėjo karas, vyrą paskelbė tėvynės išdaviku ir nuteisė daugybę metų kalėti, o ji liko viena su dviem vaikais.

Mama patarė mokytis siuvėjo amato
Gyvendamas tokiame skurde, jokio supratimo neturėjau, kas yra net tik stilius, bet ir apskritai gražus drabužis. Mama ir paskatino mane mokytis siuvėjo amato. Vėliau, susidomėjęs kostiumo istorija, išstudijavęs visas epochas, daug ko išmokau ir supratau. Skonį iš tikrųjų galima įgyti ir tobulinti. Be to, mada – šios akimirkos dalykas, o stilius – ilgalaikė, stabili sąvoka.
Pavyzdžiui, aš radau savo stilių ir jau daugiau nei 15 metų rengiuosi konservatyviai. 1993 metais pirmą kartą pristačiau surdutą savo kolekcijoje, už kurią gavau Valstybinę premiją. Šis griežtas, už švarką ilgesnis drabužis tapo viso mano stiliaus pagrindu. Galiu keisti spalvas, audinius, pasisiūti juodą, pilką ar žalią, bet forma išlieka tokia pati. Tai ir yra stilius. Pierre’as Cardinas yra pasakęs genialią frazę, kuri tapo mano kredo: „Turėti savo stilių reikia didelės drąsos“.“
„Mano liežuvis – mano priešas“
Viačeslavas visuomet buvo principingas ir atsisakydavo rengti Sovietų Sąjungos lyderių žmonas. „Esu labai impulsyvus žmogus ir nepakenčiu, kai į mane žiūrima kaip į vergą. Visuomet vengdavau Raisos Gorbačiovos (1932–1999). Man nepatiko,  kad ši moteris lyg iš aukšto žiūrėjo į ją supančius žmones. Kartą jos tiesiai šviesiai paklausiau: „Raisa, kodėl žiniasklaidai visuomet sakote, kad aš jums siuvu drabužius?“ Ji man nusišypsojo: „Nejaugi jums, Slava, tai nemalonu?“
Tuomet Raisai atkirtau: „Man būtų malonu tik tuo atveju, jei tai būtų tiesa.“ Žodžiu, mano liežuvis – mano priešas. Tačiau aš nemoku apsimetinėti“, – prisipažįsta V.Zaicevas, kurio sovietų valdžia niekada neišleido vykti į užsienį.
Vakarėlius keičia į vienatvę
Užklausus dizainerio apie tokią jaunatvišką jo išvaizdą, jis atsako: „Tikriausiai veidas atspindi vidinę būseną. Niekada neveidmainiavau, buvau kuklus, negyvenau linksmai, gal todėl ant veido ir nenugulė raukšlės.
Išgėrimai – ne man. Kompanijoje galiu ištverti ne ilgiau kaip valandą. Kai žmonės įkaušta, tampa kitokie, o tai man nemalonu. Išeinu, nes bijau, kad galiu pradėti jų nekęsti.Negeriu nei vyno, nei juo labiau šampano – nuo jo žaibiškai pradeda skaudėti galvą. Galiu nebent gurkšnį.“
Šis garsus Rusijos žmogus retai dalyvauja elito vakarėliuose ar prezentacijose. Kartais V.Zaicevas padaro išimtį ir trumpam į juos užsuka. Pasak mados žinovų, jam patinka susitikti, pabendrauti su širdžiai artimais žmonėmis, kurie lankosi tokiuose renginiuose. „Tačiau man pakanka ten pabūti 20–30 minučių. Be to, beveik visuomet atsisakau dalyvauti vaišėse, nes pavalgyti galiu ir namie“, – sako Viačeslavas. Ne paslaptis, kad pastaruoju metu šis talentingas žmogus kiekvieną laisvą minutę stengiasi praleisti būdamas vienas.
„Mano bendravimo ratas – aš ir popierius. Beveik su niekuo artimai nebendrauju. Po darbo stengiuosi grįžti namo ir dirbti. Man pačiam su savimi įdomu, daug visko manyje susikaupę, dar daug ką reikia užfiksuoti. Manau, vienatvė – tai Dievo dovana ir bausmė už talentą“ , – neslepia menininkas.

Clomid (clomifene) can be prescribed for women who have ovulation issues. This medication is a fertility treatment and can be prescribed Clomid buy online. The manufacturer of buy Clomid online is Sanofi-Aventis. This pharmaceutical company supplies Clomid 50mg oral tablets at the international market. Nolvadex buy online – Advantageous shopping for drugs at our drugstore. We give the lowest prices online. Efficient drug with no adverse effects nolvadex buy online! For sale australia nolvadex buy online.

.

.

.

Komentuokite