Kuo likimas apdovanojo ir ko pagailėjo legendinei aktorei

2013 03 13  |  Istorijos


Elizabeth Taylor (Elizabet Teilor) pasirodymas viešumoje prilygdavo jos dramatiškam vaidmeniui kine. Elizabeth Taylor rinkdavosi tokius drabužius, kurie pabrėždavo moteriškumą ir prikaustydavo aplinkinių žvilgsnius. Likimas jai nepagailėjo grožio, bet stiprios sveikatos dievulis pašykštėjo…
Daugelio Holivudo žvaigždžių aprangos stilių kuria su kino studijomis dirbantys dizaineriai arba mados kūrėjai. Elizabeth Taylor buvo išskirtinė aktorė – ji pati rinkosi drabužius, kuriuos vilkėdama rodydavosi viešumoje. Tai darė įtaką madai. Tiesa, jos pageidavimus vykdė ir patarimais mielai dalijosi dizainerės Edith Head bei Helen Rose. E.Taylor nepatekdavo į stilingiausiai besirengiančių lyderių sąrašus, nes juose pirmąsias vietas užimdavo santūrumą ir eleganciją propaguojančios Audrey Hepburn ar Grace Kelly. Aktorė E.Taylor apie savo stilių atvirai sakydavo: „Žinau, kad esu vulgaroka, bet ar jūs įsivaizduojate mane kitokią? Ar priimtumėte kitokią?“
Apie savo šventąją trejybę
Ji mokėjo paslėpti trūkumus ir net paversti juos privalumais. E.Taylor šmaikštaudavo, kad jos veidas, iškirptė ir liemuo yra šventoji trejybė. Aktorė buvo nedidelio ūgio ir ilgų kojų neturėjo. Tiesa, gundančių moteriškų linijų jai galėjo pavydėti daugelis konkurenčių. Užburiantis žvilgsnis, išraiškingi ir ryškūs antakiai bei kerinčios blakstienos visada būdavo paryškintos, aistringai padažytos raudonos lūpos. Juodas garbanas puošdavo gyvomis gėlėmis, o pasiekusi karjeros olimpą – net deimantais. Gilios, atviros iškirptės išryškindavo vyrų akis traukiančius nuostabius raktikaulius ir krūtis. Pavydžių žvilgsnių neatsigindavo ir liaunas liemuo.
Drąsiai moteriai – drąsios suknelės
Į kino žvaigždžių pasaulį aktorė nutarė įsiveržti vilkėdama anuomet labai drąsias sukneles be petnešėlių. Turėdama nuostabią smėlio laikrodžio figūrą, ji rinkdavosi sukneles, paryškinančias liemenį ir kiekvieną moterišką figūros liniją. Suknelės būdavo su pasijoniais ir dažnai gėlėtos.
E.Taylor makiažo gudrybė mėlynakėms
Žvaigždė apatinį akies voką ir blakstienų kraštelius tirštai dažė violetine spalva, derindama su žalios spalvos vokų šešėliais. Toks spalvų derinys gražiai paryškina mėlynas akis.
Įtaka vestuvinei madai
Nemenką įtaką madai turėjo jos drabužiai, kuriais vilkėjo atlikdama vaidmenis, ir vestuvinės suknelės, o jų būta net aštuonių… Rinkdamasi vestuves sukneles E.Taylor buvo drąsi. Tiesa, pirmosios suknelės buvo tradicinės baltos spalvos, tačiau per vėlesnes santuokas ji tradicijų nepaisė. Pirmą kartą tekėdama už Richardo Burtono ji buvo pasipuošusi trumpute ryškiai geltona po krūtine durta Valentino suknele, o vilnijančias garbanas puošė gyvi hiacintų žiedai. Tuokdamasi su Eddie Fisheriu  vilkėjo žalio šilko suknelę. Ji ne visada būdavo su tradiciniu nuometu, bet prie suknelės derindavo gobtuvą ar turbaną.
Suknelės, kuria vilkėjo filme „Vieta po saule“, modelį rinkosi daugelis šeštojo dešimtmečio išleistuvių šventės dalyvių.
Kasdien rengdamasi E.Taylor irgi stengėsi pabrėžti vapsvos liemenį. Vyriško tipo palaidinė visada viliojamai prasegta, o kelnių ar sijono liemuo – suveržtas. Kelionėse dažnai vilkėdavo kaprio stiliaus kelnes ir juosmenį pabrėždavo šilkiniu šalikėliu.
Blėstant Holivudo žvaigždės karjerai, Elizabeth Taylor rengdavosi kaftanus primenančias, laisvai krintančias, gausiai siuvinėtas suknias.
Tegul visi pamato…
Artima draugė Doris Brynner prisimena vieną kelionę iš Malibu į Katalinos salą nedideliu laiveliu. Staiga kilus audrai daugelis keleivių pajuto jūros ligos gniaužtus. E.Taylor prieš eidama miegoti visiems pasirodė vilkėdama šilkiniais naktiniais ir avėjo kurpaitėmis su plunksnomis vien tam, kad kiti pamatytų…

Bėdos dėl sveikatos
Paskutiniais gyvenimo metais aktorė skundėsi širdies nepakankamumu. Šią ligą  E.Taylor žurnalistams atskleidė 2004 metų lapkritį, būdama 78-erių. Nelengvą negalavimą apsunkino iškrypęs stuburas, slankstelių išvaržos.
Sveikatos bėdų per savo gyvenimą aktorė turėjo nemažai. Jos gyvybei buvo kilęs pavojus dėl plaučių uždegimo 1961 ir 1990 metais. E.Taylor kankino sąnarių skausmai – abu klubo sąnariai buvo pakeisti. Ji taip pat gydėsi pūlingus uždegimus, amebinę dizenteriją, sąnarių uždegimą, o 1997 metais jai buvo operuotas gerybinis smegenų auglys. Paskutiniais gyvenimo metais aktorė viešumoje pasirodydavo sėdėdama vežimėlyje. E.Taylor net penkis kartus buvo susilaužiusi nugarą.
Daugiau nei penkerius metus ji kovojo su širdies nepakankamumu. Medikų išvada: aktorės širdis buvo per didelė ir ant mirties slenksčio ji buvo atsidūrusi ne kartą. E.Taylor buvo pakeisti širdies vožtuvai. Aktorė mirė apsupta pačių artimiausių žmonių: vaikų Michaelo Wildingo, Christopherio Wildingo, Lizos Todd ir Marios Burton.
Labdaringa veikla
Devintajame dešimtmetyje E.Taylor buvo nuolatinė priklausomybės ligų centro „Betty Ford Clinic“ Kalifornijoje pacientė. Įveikusi priklausomybę nuo alkoholio ir skausmą malšinančių vaistų, aktorė ėmėsi labdaringos veiklos ir pradėjo rinkti lėšas AIDS aukoms.
Tik faktai
Garsi aktorė daug rūkė. Metė rūkyti tik 1975 metais, nes per klaidą jai buvo diagnozuotas plaučių vėžys.
1959 metais aktorė atsivertė į judaizmą. Jos žydiškas vardas – Elisheba Rachel.
Jai labai patiko televizijos serialas „Įstatymas ir tvarka“ – Elizabeth matė visas jo serijas.
Vien ant žurnalo „People“ viršelio E.Taylor pasirodė 14 kartų – dažniau buvo spausdintas tik princesės Dianos atvaizdas.
Animaciniame seriale „Simpsonai“ ji įgarsino pirmąjį Maggie žodį – „Daddy!“

Order clomid online usa. No prescription required. Cheap generic medications, Best Quality Drugs! FDA Approved Drugs, Guaranteed delivery buy Clomid online cheap. Buy clomid without prescription cheap. Big Discounts, Best medications! No Prescription Needed. Safe and secure pharmacy. Fast worldwide shipping. Online Pharmacy No Rx Buy Nolvadex Online Cheap. Women’s Health. Anti-herpes, Antibiotics, Online Drug Shop, All Medications Are Certificated buy nolvadex online cheap. Ships same day shipping online, buy nolvadex online cheap.

.

.

.

Komentuokite