Krūtų grožio subtilumai

2013 09 10  |  Grožis


Krūtys: gamtos dovanotos ar chirurgo sukurtos, kaip ilgiau jas išsaugoti
Moters krūtys poetų ir dailininkų išaukštintos kaip moteriškumo ir motinystės simbolis. Tiesa, įvairiais laikais keitėsi supratimas apie jų idealumą, tačiau visada buvo vertinamas jų grožis…

Kauburėliai per tarpelį…
Ir ko tik nedarė ir dabar tebedaro damos, kad suteiktų krūtinei idealią formą: vartoja specialius preparatus, daugybę valandų leidžia grožio centruose, o pastaruoju metu vis dažniau ryžtasi plastinėms operacijoms – ir tai plinta tarsi užkrečiama liga, tampa tarsi natūraliu procesu, panašiai kaip pavalgyti ar nueiti į pirtį…
Tačiau labai dažnai pamirštama, kad šiam subtiliam organui reikia ypatingos priežiūros. Juk krūtys – labai švelni ir išskirtinio dėmesio reikalaujanti kūno dalis! Rūpinkitės ne tik krūtinės grožiui palaikyti skirtais kremais, procedūromis, bet ir tinkama mityba. O jeigu tikrai jaučiate diskomfortą dėl krūtų netobulumo – verta pasikonsultuoti ir su plastikos chirurgu. Tikras specialistas iškart nepuls jūsų guldyti po peiliu, bet, kritiškai įvertinęs situaciją, skyręs daug laiko ne vienam pašnekesiui su jumis, tikrai patars, kas jums geriau, ir gal net atkalbės nuo krūtų implantacijos…

„Kąsniai“ krūtų grožiui
Atlikus daugybę mokslinių tyrimų įrodyta įvairių maisto produktų įtaka krūtų išvaizdai ir sveikatai. Antai Harvardo visuomenės sveikatos instituto tyrinėtojai, ištyrę 350 tūkst. moterų, nustatė tiesioginį ryšį tarp vaisių bei daržovių vartojimo ir rizikos susirgti krūties vėžiu. Tačiau geriausia, prisidedant prie krūtų grožio,  subalansuoti mitybą, kai per ją organizmas gauna visko: baltymų, vitaminų, įvairių mikroelementų, riebalų bei angliavandenių – pakankamai.
* Jei krūtys praranda jaunatvišką formą – gali padėti vaistinėje įsigytos alaus mielės. Jose daug tiamino, suteikiančio krūtų odai stangrumo. Padės ir produktai, kuriuose yra antioksidantų, saugančių nuo vėžinių ląstelių dauginimosi.

Koks maistas krūtims nenaudingas
* Per daug riebus. Tačiau visai ignoruoti riebalų nevalia – krūtų grožį tinkamai palaiko augaliniai riebalai, esantys aliejuose, riešutuose, sojų produktuose. Be to, netinkami riebalai ir jų kiekiai sukelia vėžį…
* Maisto papildų perteklius, kaip ir trūkumas, – kenksmingas. Kokio elemento ir kiek trūksta, tenustato gydytojas. Į kasdienį racioną įtraukite skanių ir naudingų produktų, kuriuose yra daug vitaminų A, E ir C: morkų, abrikosų ir kitų oranžinių delikatesų, špinatų, citrusinių vaisių – jie labai naudingi krūtų odai, apsaugo nuo vėžinių ląstelių susidarymo. Svarbus vitaminų šaltinis – visų rūšių kopūstai. Stenkitės valgyti kuo daugiau kalio turtingų, šlakus šalinančių, organizmą valančių bananų ir šviežių ar džiovintų abrikosų. Rinkitės sėlenų duoną, košes virkite iš neskaldytų kruopų. Kuo mažiau vartokite sūrių produktų – jie sulaiko vandenį organizme, dėl to įsitempia jungiamieji audiniai, taigi be reikalo tampoma ir krūtų oda…

Natūralios ar chirurgo patobulintos: pliusai ir minusai
Šiandien nieko nestebina svarstymai: ar krūtys yra gamtos, ar plastikos chirurgo kūrinys? Jeigu tikrai tai rūpi, štai kelios paslaptys, padėsiančios susigaudyti bei pajusti skirtumą tarp tikro ir sukurto…
Taigi – krūtų didinimo operacija. Jeigu krūtinę padailino aukštos kvalifikacijos plastikos chirurgas, tikrai bus nelengva iš pirmo žvilgsnio nustatyti, kad kūną lytėjo peilis ir krūtys su implantais. Bet yra rizika, kad dirbtinės krūtys gali atrodyti išties nenatūraliai ir jas galima „pažinti“ ne tik prie jų prisilietus…
O jeigu vis dėlto svarstote, ar pasitelkus plastikos chirurgą dailinti krūtis ir kaip dailinti, kad paskui niekas nesuprastų, kad jos dirbtinės – būtent jums sakome: tikrai yra ir kitų būdų, kaip atskirti pelus nuo grūdų. Gal tai palengvins apsispręsti pasilikti, jei įmanoma, natūralias, gamtos suteiktas formas…
Forma. Labai sudėtinga spręsti apie krūties formą, jei ji „supakuota“ liemenėlėje. Tačiau natūralios krūtys paprastai kiek nukąra ir dažniausiai įgauna kriaušės ar lašo formą – tai dėl to, kad jos yra pilnesnės apie spenelius ir lengvesnės prie raumenyno viršuje. O jeigu viršutinė krūtų dalis iš liemenėlės kyšo ypač putniai, galima daryti išvadą, kad krūtinė per daug įsprausta į gal šiek tiek per ankštoką liemenėlę arba… kad krūtys yra „silikoninės“.
Plastikos chirurgo tobulintos krūtys paprastai būna apskritos formos, jų svoris paskirstytas tolygiai.
Neharmoningos kūno proporcijos. Moters krūtys sudarytos iš riebalinių ir pieno liaukų, todėl jos padidėja ir sumažėja priaugus ar numetus svorio. Moterims riebalai kaupiasi ties skirtingomis kūno vietomis. Paprastai motinėlė gamta itin lieknoms merginoms ir moterims pašykšti iškilios krūtinės. Tad, jei lieknutė moteris puikuojasi nepriekaištingu liemeniu ir išraiškingomis krūtimis – šios greičiausiai yra pakoreguotos maisto papildų ar specialistų…
Atstumas. Vidutinis atstumas nuo moters krūties spenelio iki smakro yra 25 cm. Tačiau jei moteris aukštaūgė, jis gali būti didesnis.
Esantis gerokai mažesnis atstumas išduoda, kad krūtys nenatūralaus grožio.
Judrumas. Tikros krūtys harmoningai juda kartu su kūnu: bėgiojant arba greitai vaikštant jos šokčioja, gulint ant šono irgi nusvyra į tą pusę, darant „tiltelio“ pratimą įgauna puodelio formą.
O implantai krūtims neleidžia judėti kintančia kūno trajektorija ir jos visad išlieka apskritos formos.
Dydis. Natūralios krūtys dažniausiai nevienodo dydžio: viena paprastai būna didesnė už kitą. O krūtys su implantais yra identiško dydžio ir simetriškos.
Randai. Nors plastikos chirurgija pastaruoju metu yra toli pažengusi, tačiau jos principas nepasikeitė: po oda implantuojamas svetimkūnis, todėl po operacijos lieka randų: smulkių, beveik nematomų, tačiau neišnykstančių. Nuo operacijos priklauso, ar jie lieka po krūtimis, speneliais ar pažastyse.
! Netinkamai atliktos krūtų didinimo procedūros požymiai: neproporcingai didelis tarpas tarp krūtų; speneliai nusukti į priešingas kryptis; viena krūtis akivaizdžiai aukščiau pakilusi už kitą.
Minkštumas. Tikros krūtys būna natūraliai minkštos (tiesa, skirtingo standumo). O krūtys su implantais (ypač silikono) yra kietos, jų oda įsitempusi. Akivaizdų skirtumą galima jausti liečiant krūtis.
Krūtų didinimo implantai
Norint užpildyti natūralaus moters krūtinės liaukinio audinio trūkumą naudojami įvairūs implantai. Šiuo metu Lietuvoje naudojami jie turi silikoninius polimerinius apvalkalus, skirtingos gali būti tik juos užpildančios medžiagos. Implantai gali būti užpildyti fiziologiniu tirpalu, silikoniniu arba biologiniu geliu.
Implantai taip pat skiriasi ir savo forma (anatominiai, apvalūs ir pan). Jie gali būti lygiu ar tekstūriniu kapsulės paviršiumi.
Kokie tiks konkrečiai moteriai, nusprendžia plastikos chirurgas, atsižvelgęs į jos krūtinės dydį, formą ir lūkesčius.

Kas kenkia „obuoliukams“
Štai dar keli dalykai, neigiamai veikiantys krūtų grožį.
*Netinkama liemenėlė. Jei ji per maža – kraujas negali tinkamai cirkuliuoti į krūtis. Jei per plati – krūtys nebus prilaikomos, tad jų forma nebus graži. Nedėvint liemenėlės didesnių krūtų oda išsitempia, o tai puiki galimybė strijoms atsirasti ir prarasti odos elastingumą. Sportuojant irgi būtina vilkėti liemenėlę, geriausia – sportinę.
*  Svorio pakitimai. Pernelyg staigus svorio kritimas negražina krūtų, nes dėl to ilgainiui kinta jų forma, išsitampo oda, jos negražiai „sukrinta“.
* Pernelyg karšta vonia. Prausimasis aukštos temperatūros vandeniu kenkia krūtų odos elastingumui.
* Nėštumas ir žindymas – irgi viena krūtų formos ir elastingumo pokyčių priežasčių. Pasistenkite išmokti taisyklingai nusitraukti pieną ir rūpestingai jas prižiūrėti tinkama kosmetika.

Kas iškart pagerina formą
* Optinė iliuzija. Paprasčiausias būdas pagerinti krūtų formą – vilkėti pakeliamąsias liemenėles.
* Vandens procedūros. Šaltas dušas ne tik gerina kraujo apytaką ir stiprina kraujagysles, bet ir puikiai stangrina krūtis.
* Masažas. Tai patikimiausias būdas išlaikyti odos elastingumą. Geriausias – vandens masažas, sutvirtinantis krūtų raumenis, gerinantis kraujotaką bei bendrą medžiagų apykaitą.
* Pratimai. Jie turi būti reguliariai atliekami. Vertingi ir elementariausi rankų judesiai, kuriuos darant jaučiamas tempimas krūtinės juostoje.
* Kosmetinės priemonės: maisto papildai, geliai, kremai, kaukės, kūno įvyniojimai (taikant visa tai su masažu), taip pat maisto papildai sustiprins krūtų odą, padidins jos elastingumą. Jei kosmetiką laikysite šaldytuve – ji bus veiksmingesnė.
Sonata Ramanauskienė, MATTON

Komentuokite