Kristinos bute… dygsta savos daržovės!

2013 04 22  |  Žmonės


Prieš porą mėnesių atsisveikinusi su merginų grupe „ŠarkA“, grožio studijos KRISTINA įkūrėja Kristina Ivanova vos spėja suktis – netrukus sostinėje duris atvers dar viena jos grožio studija. Tačiau ji dega ir kita meile – augalininkystei. O čia dar pavasaris pagaliau paskelbė apie išlauktą laiką sėti ir sodinti…
Kristina, iš kur ta meilė augalams? Juk niekas iš nieko šiaip sau neatsiranda, tiesa?
Be abejo, neatsiranda, bet, šešerius metus gyvendama Klaipėdoje sesers name, veltui laiko neleidau. Sėjau, sodinau, ravėjau. Ir persodinėti tekdavo sesers augalėlius, ir laistyti. Ir taip įgijau praktikos. Aišku, butas yra butas, kiek nori, daržovių ir milijono gėlių neprisodinsi, bet jei poreikiai nėra labai dideli, užsiimti augalininkyste ir bute įmanoma. Iki šiol niekada nesėdavau sėklų, pirkdavau sodinukus, o dabar nusprendžiau tai išbandyti. Taigi, prisipirkau sėklų ir pati pasisėjau salotų bei prieskoninių daržovių. Pastarųjų – pagal savo skonį ir poreikius: labai mėgstu bazilikus, čiobrelius, raudonėlius, mairūnus.
Gal jau ir valgote, ką sėjote?
Dar šie tiek per anksti, bet rezultatas jau džiugina. Vos pasėjau sėklas vazonėliuose, po keturių dienų pamačiau išdygusius salotų lapelius, prieskoninių daržovių stiebelius. Matau, kad greitai galėsiu ir žuvytę savais prieskoniais marinuoti. O ir šiaip gražu, kai bute daug žalumos. O užvis labiausiai namus puošia gėlės. Pastaruoju metu esu įsimylėjusi orchidėjas. Turiu jas net šešias, visas skirtingas. Auga nuostabiais žiedais besiskleisdamos… Dabar visi mano draugai žino, kad bet kuria proga geriausia dovana man – orchidėja.
Pasakykite keletą argumentų, kodėl vertėtų nepatingėti užsiauginti pavasarį ant palangių, balkonuose savų daržovių?
Dėl to, kad pačios žinotume, ką valgome, kuo laistome, kokiomis sąlygomis auginame. Be to, tai yra įdomu, smagu: išeini į balkoną ir nusiskini čia pat šviežią žalią kvepiantį lapelį. Jei kada nors gyvenime turėsiu sodą ar daržą, būtinai auginsiu daržoves sau ir savo šeimai.
Kokią dalį jūsų maisto racione užima daržovės?
Tikrai didelę. Kai einu į parduotuvę apsipirkti, tyčia save stebiu, kiek daržovių įsidėjau į krepšį ir, manau, kad paprastai jos užima apie 70–80 proc. visų mano pirkinių. Žaliosios salotos, pomidorai, agurkai, žiediniai kopūstai, brokoliai, cukinijos – mano kasdieninio valgiaraščio pagrindas. Vasarą stengiuosi daržovių parsivežti iš močiutės kaimo. Visą praėjusį sezoną gėriau mėtų arbatą. Pati jų prisirinkau, prisidžiovinau kaime. Nuolat stengiuosi kažko iš vaistinių augalų šaltajam periodui susidžiovinti: čiobrelių, ramunėlių, aviečių stiebų… Užtat kai užklumpa peršalimo ligos, vaistų nesigriebiu – pirma gydausi savomis žolėmis.
Ar ir sesuo Natalija taip pat mėgsta augalus?
Natalija labai mėgsta augalus ir gerokai seniau už mane atrado žaliąjį pasaulį. Aš anksčiau tik stebėdavausi, iš kur jos namuose tie skirtingi augalai, o joje – didžiulis noras juos puoselėti. Matyt, viskam turi ateiti savas laikas. Dabar jau ir pati sodininkyste esu užsidegusi.
Ačiū už pokalbį!

Komentuokite