Kokia esate žmona?

2013 08 15  |  Psichologija


Aplinkinius vertinti visada lengviau nei save. Skaniai gaminate, mokate megzti, siūti, siuvinėti, daug laiko praleidžiate su vaikais, pasirūpinate, kad žiemą turėtumėte uogienių, vaistažolių ir konservuotų daržovių, nepykstate, kai vyras išvažiuoja žvejoti – vadinasi, esate tobula žmona. O gal ne?

1. Su vyru nutariate pavakarieniauti restorane. Padavėjas jam paduoda valgiaraštį ir pasiūlo su daržovėmis troškintos žuvies arba salotų su keptomis vištų kepenėlėmis. Jūs…
A … užsisakote salotų su vištų kepenėlėmis, nes vyras nutarė jų paragauti.
B … greitai išpuškinate, kad valgysite salotas, o vyrui užsakote troškintos žuvies ir dar išsiaiškinate, ar patiekalas nėra pernelyg riebus, antraip cholesterolio kiekis jo kraujyje gali padidėti…
C … pasakote padavėjui, kad perskaitysite valgiaraštį ir tik tada nutarsite, kokių patiekalų abu su vyru norėtumėte.
D … ilgai kalbatės su padavėju, klausinėjate, kokie patiekalai šiame restorane iš tiesų skanūs ir užsisakote labiausiai patikusį. Tada paprašote, kad vyras užsisakytų patiekalą, kurį pats išsirinko.

2. Draugė pakviečia į savo sodybą valgyti šašlykų. Vyras jos labai nemėgsta… Kaip elgiatės?
A Pasakote draugei, kad sergate ir su vyru liekate namuose.
B Įtikinate vyrą, kad jis privalo važiuoti kartu, mat draugės sodyboje gali sutikti naudingų žmonių, kurių pagalbos kada nors gali prireikti.
C Pasakote vyrui, kad esate pakviesti. Kadangi jis važiuoti nenori, paklausiate, ar vyras nesupyks, jeigu paliksite jį namuose vieną. Mat, nenuvažiuoti – kažkaip negražu…
D Važiuojate viena, vyro neįkalbinėjate. Juk ir jums ne visi jo draugai patinka…

3 Labai su vyru susipykstate… Kaip elgiatės?
A Nemokate ilgai pykti, todėl pagaminate gardžią vakarienę ir bandote su vyru susitaikyti.
B Negali nusiraminti kelias dienas, vis bandote įtikinti vyrą, kad klydo jis, o ne jūs. Susitaikote tik kai jis pasako: „Taip, aš buvau neteisus“.
C Paskambinate draugei, nes norite išsiverkti. Su vyru bandote pasikalbėti tik visiškai nusiraminusi.
D Gyvenate, kaip gyvenusi. Manote, kad santykiai pasitaisys savaime.

4 Dviems dienoms išskrendate į komandiruotę. Kaip elgiatės?
A Skambinate vyrui kas valandą, nes labai jo ilgitės…
B Dažnai jam skambinate, klausinėjate, kaip tvarkosi vienas namuose, primenate, kad šaldytuve jam palikote troškinio, kepsnių ir kotletų, kuriuos tereikia pasišildyti…
C Paskambinate, kad sėkmingai nuskridote. O paskui parašote dar kelias SMS žinutes. Kokia prasmė skambinėti, juk po dviejų dienų pasimatysite…
D Paskambinate paskutinę dieną, pasakote, kad nelauktų su vakariene, nes pavalgysite lėktuve…

5 Vyras perspėja, kad po darbo su kolegomis susitarė išgerti alaus, todėl grįš vėlai. Kaip reaguojate?
A Ašaros liejasi upeliais. Kokia neteisybė – ir vėl vakarosite namuose viena. Be abejo, vyrui neišsiduodate verkusi…
B Primenate, kad būtinai ko nors suvalgytų ir paprašote, kad nesėdėtų bare iki išnaktų – juk ryt į darbą.
C Palinkite gerai praleisti laiką, paskambinate draugei, su kuria galite kalbėtis valandų valandas.
D Balso pašto pranešimą išklausote tik vėlai vakare. Kai grįžote, vyras jau buvo namuose…

6 Po kelių dienų bus vyro gimtadienis. Jūs…
A … ilgai galvojate, ką galėtumėte jam padovanoti, galiausiai paklausiate, kokios dovanos vyras norėtų.
B … nupirkote dovaną prieš kelias savaites ir paslėpėte ją spintoje. Ir į gimtadienį pakvietėte vyro draugų – jis turėtų apsidžiaugti.
C Nuperkate kokią nors smulkmeną (mėgstamo atlikėjo kompaktinę plokštelę, rašiklį, nes jis juos kolekcionuoja), pagaminate patiekalą, kurį vyras labai mėgsta…
D Dovanų vienas kitam seniai nedovanojate, manote, kad be reikalo pinigų švaistyti nereikia…

7 Vyras pareiškia, kad nori pasakyti jums labai svarbų dalyką. Pirmoji jums į galvą šovusi  mintis:
A „O, Dieve, jis susirado kitą moterį, prašys skyrybų! Kaip aš gyvensiu toliau?“
B „Tikriausiai ir vėl pateko į bėdą. Teks pasistengti, kad ištemčiau jį sausą iš balos“.
C „Tikriausiai paruošė man kokią nors malonią staigmeną“
D „Neįsivaizduoju, ką jis man pasakys, bet nesuksiu dėl to galvos. Tegul kalba, tik greičiau…“

Susumuokite rezultatus
Daugiausia A: be nuomonės
Elgiatės taip, tarsi neturėtumėte savo nuomonės, norų ir poreikių. Visada pritariate vyro sprendimams, stengiatės jam patarnauti – juk šeimos galva turi būti vyras, o moters privalo aukotis dėl jo ir šeimos. Bet ar iš tiesų taip manote? Be jokios nuoskaudos, atvirai sau pripažinkite, kaip yra iš tikrųjų ir atvirai su vyru apie tai pasikalbėkite. Sutuoktiniai turi geranoriškai dalytis ne tik džiaugsmais, bet ir pareigomis. Pagalvokite, gal jūsų vyras jaučiasi pavargęs ir nelaimingas, nes visus spendimus turi priimti vienas?
Patarimas. Kuo dažniau pasakykite savo nuomonę, aktyviau dalyvaukite šeimos gyvenime, stenkitės, kad nenukentėtų jūsų pačios interesai ir nustokite visada šokti pagal kito žmogaus dūdelę (net jeigu jam tai labai patinka).

Daugiausia B: globotoja
Su vyru elgiatės kaip su mažu vaiku: rytais paduodate kostiumą ir marškinius, vakarais po nosimi pakišate vakarienę, pasirūpinate, kad darbe nebadautų, nesusidėtų su blogais draugais ir t.t. Esate tikra, kad be jūsų vyras tiesiog prapultų, todėl net draugų susibūrimuose kalbate už jį. Antraip dar leptels kokią nesąmonę, išplepės, ko nereikia… Žinoma, kartais jūsų nervai neišlaiko. Tada apkaltinate sutuoktinį, kad jis visiškai nemoka savimi pasirūpinti, visas problemas krauna ant jūsų silpnų pečių, nė nežino, iš kur šaldytuve atsiranda pienas, o spintoje – drabužiai.
Patarimas. Rūpintis žmogumi, kurį mylite – be abejo, dora ir kilnu. Bet nereikėtų už jį daryti tai, ką geba ir privalo atlikti pats. Leiskite savo sutuoktiniui jaustis vyru, o pati prisiminkite, kad esate jo žmona, o ne mama. Gali būti, kad sutuoktinis neblogai jaučiasi būdamas mažu sūneliu ir permainos jo nenudžiugins. Bet pabandyti – verta. Antraip nesijausite laiminga.

Daugiausia C: draugė
Beveik idealus variantas: šeimoje esate mylima ir gerbiama, sukūrėte pusiausvyrą tarp darbo ir namų, tarp pramogų ir pareigų, mylite vyrą ir save. Manote, kad su vyru esate lygiaverčiai partneriai, kurie kylančias problemas sprendžia sykiu. Rūpinatės namais, to patieks reikalaujate ir iš savo antrosios pusės. Puikiai suprantate, kad kartais pasitaiko blogų dienų, žinote, kad susipykti – normalu, todėl stengiatės nedaryti iš musės dramblio. Turite puikų humoro jausmą, kuris jus gelbėja tada, kai atsiduriate keblioje padėtyje. O, svarbiausia, suprantate, kad dėl meilės reikia pasistengti: jūsų meilės lauže visada spragsi malkos…
Patarimas. Aukso vidurį radote, bet… neužmikite ant laurų, antraip į jūsų gyvenimą įslinks rutina. Stebinkite vyrą staigmenomis, pakvieskite jį į kavinę išgerti kavos, pasivažinėti dviračiais ir t.t. Kuo dažniau priminkite, kad vyrą mylite, juo didžiuojatės.

Daugiausia D: abejingoji
Darbas jums rūpi labiau nei šeima. Su kitais bendrauti jums įdomiau nei su antrąja puse. Žinoma, jausmai jums svarbūs, tačiau nemanote, kad šeimoje jie pagrindiniai. Mėgstate būti viena, labai vertinate savo asmeninę erdvę, daug laiko skiriate savo pomėgiams, draugams, o vyro reikalai jūsų beveik nedomina. Kol kas jam nekyla minčių apie skyrybas, bet kas žino?
Patarimas. Jeigu norite išsaugoti šeimą, stenkitės, kad santykiai su vyru būtų šiltesni. Mylite savo vyrą? Tada kodėl nesidomite, kaip jis jaučiasi, kaip gyvena, ką planuoja? Ir dar verta pasvarstyti, kodėl stengiatės laikytis nuo vyro atokiau, neįsileidžiate jo į savo gyvenimą? Gal nepasitikite savimi, jaučiatės silpna, todėl bandote prisidengti abejingumo kauke? O gal bijote likti įskaudinta, nes sykį gyvenime taip jau buvo nutikę?

Komentuokite