Kodėl nuolat kankina šlapimo takų ligos

2013 01 30  |  Savijauta


Šlapimo pūslės uždegimas – varginanti liga, kuria moterys serga kelissyk dažniau nei vyrai. Kai  kurioms ji kartojasi metai iš metų. Ar galima šią ligą išgydyti iki galo? Ką daryti, kad neatsinaujintų?

Dėl gamtos nulemtų priežasčių
Tai, kad moteris šlapimo takų bėdos vargina dažniau, lemia anatominės ypatybės: moters šlaplės anga, makštis ir išangė yra arti viena kitos. Makštyje ir apie išangę yra palanki aplinka infekcijai tarpti, o anatominis artumas ir trumpas šlapimo kanalas didina infekcijos patekimo į šlapimo pūslę galimybes.
Susirgus lytinių organų uždegimu jie neretai pereina ir į šlapimtakius bei šlapimo pūslę. Arti šlapimkanalio yra ir išangė, iš kurios tinkamai nesilaikant higienos išmatose esančios bakterijos gali lengvai patekti į šlapimkanalį. Tegiama, kad apie 20–40 proc. moterų bent kartą gyvenime yra sirgusios cistitu.

Paprastai sukelia mikrobai
Uždegimą galisukelti mikrobai: žarninės lazdelės, stafilokokai, enterokokai, protėjai ir kiti mikroorganizmai. Į šlapimo pūslę jie patenka iš šlaplės, taip pat per kraują ar limfą po infekcinių ligų, iš organizmo pūlinių židinių, sergant pielonefritu (inkstų geldelių uždegimu). Kadangi šlapimo pūslės gleivinė atspari infekcijai, pūslės uždegimu susergama, kai atsiranda kitų veiksnių, padedančių mikrobams patekti, daugintis ir sukelti uždegimą. Cistitas greičiau prasideda sutrikus šlapimo tekėjimui iš šlapimo pūslės, peršalus ar stokojant vitaminų ir dėl to sumažėjus organizmo atsparumui.
Pasitaiko ir neinfekcinių cistitų. Retesniais atvejais uždegimas gali kilti dėl kai kurių vaistų (dažniausiai antidepresantų) vartojimo, radiacijos, apsinuodijimo cheminėmis medžiagomis.

Dažnas šlapinimasis ir skausmas
Tai pagrindiniai, bet ne vieninteliai pūslės uždegimo požymiai. Šlapimo pūslės skausmas gali varginti nuolat, nepraeiti nei dieną, nei naktį, plisti į tarpvietę, išorinius lytinius organus. Jis gali būti priepuolinis, tarpais paūmėjantis ir vėl nuslopstantis, o ypač sustiprėjantis baigiant šlapintis. Dėl daugybės leukocitų, bakterijų, nusilpusio epitelio ir eritrocitų šlapimas būna drumstas ar su kraujingomis išskyromis. Šlapintis būna sunku, labai vargina dažnas noras tai daryti, gali skaudėti pilvą. Vyresnes moteris dėl to gali varginti ir šlapimo nelaikymas.

Ką daryti?
Visada geriau kreiptis į gydytoją. Tik jis gali pasakyti, ar reikia stipresnių vaistų, ar užtenka tik šlapimą varančių arbatų ir gulėjimo. Bet kokiu atveju reikėtų gerti daug skysčių (ne mažiau kaip du litrus per dieną):  mineralinio vandens, skiestų sulčių. Pravartu vengti sūrių, su aštriais prieskoniais valgių.
Patariama gerti šlapimą varančių vaistažolių – spanguolių, erškėtuogių, meškauogių, ramunėlių arbatų, spanguolių sulčių. Skaumą numalšinti padeda šildyklė ir šiltos sėdimosios vonelės. Jei skausmas labai stiprus, jis malšinamas vaistais. Neretai skiriama antibiotikų ir šlapimo pūslės tonusą mažinančių preparatų. Kad liga nesikartotų, gydytis patariama ne trumpiau kaip dvi savaites.

Kodėl pūslės uždegimas linkęs kartotis?
Dažniausiai taip atsitinka iki galo neišgydžius ūmaus uždegimo. Jeigu gydant cistitą skiriama vaistų vartoti 10–14 dienų, tai negalima gydymo nutraukti po kelių dienų vos būklei pagerėjus. Iki galo nesunaikinti mikrobai sukels kitą uždegimą vos progai pasitaikius. Negana to, jie gali būti atsparesni vaistams. Lėtinis pūslės uždegimas, kuriam gydyti prireikia nemažai laiko ir kantrybės, neretai ir būna neišgydyto ūmaus uždegimo pasekmė.
Kartojantis šlapimo pūslės uždegimams reikėtų kreiptis ir į ginekologą bei gydyti lytinių organų uždegimus.
Dažnai cistitas linkęs kartotis po lytinių santykių, kai bakterijos, esančios makšties prieangyje, tiesiog mechaniškai patenka į šlapimkanalį (vadinamasis medaus mėnesio cistitas; todėl turint tokių bėdų po lytinių santykių visada pravartu nusišlapinti, kad bakterijos butų išplautos iš šlapimkanalio).
Šlapimo pūslės uždegimas linkęs kartotis ir po menopauzės: kai sumažėja moteriškųjų lytinių hormonų, gleivinės išsausėja ir taip sumažėja jų atsparumas bei apsivalymas.

Spanguolių sultys ir kitos profilaktikos priemonės
Turinčiosioms šią bėdą gydytojai siūlo valgyti kuo daugiau spanguolių, gerti jų sulčių, vartoti šių uogų preparatus (netinka toms, kurių padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas). Jos rūgština šlapimą ir taip stabdo bakterijų dauginimąsi bei jų prisikabinimą prie šlapimo pūslės ir šlapimkanalio gleivinės. Be to, spanguolės ir jų sultys yra skanios, vitaminingos.
Norint išvengti šios nemalonios ligos, būtina stiprinti  ir bendrą organizmo būklę, didinti jo atsparumą. Šaltuoju metų laiku reikėtų stengtis nesušalti kojų. Dėvėti šiltus natūralių pluoštų apatinius drabužius. Taip pat būtina nuolat gerti pakankamai skysčių, reguliariai šlapintis, stengtis visiškai ištuštinti pūslę, nes tokiu būdu iš šlapimo takų pašalinamos bakterijos.

Neišgydžius gresia komplikacijos
Negydomas arba netinkamai gydomas šlapimo pūslės uždegimas gali ne tik pereiti į lėtinį, metai iš metų besikartojantį, bet ir sukelti įvairias inkstų ar ginekologines ligas, nėštumo komplikacijas.

Kas yra šlapimo pūslės opa?
Šlapimo pūslės opa vadinama intercistitu. Jų dažniausiai atsiranda jaunoms moterims. Ligos priežastis paprastai būna sutrikusi tam tikro šlapimo pūslės sienelės ploto kraujotaka. Sienelėje susidaro ovali, lygiais kraštais šviesiai rausva, kartais pūlingomis apnašomis pasidengusi opa. Ji nustatoma atlikus cistoskopiją.
Moterį gali varginti dažnas ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo pūslės skausmai. Liga trunka ilgai ir periodiškai, ypač paūmėja prieš mėnesines. Intercistitas gydomas vaistais, pūslės plovimo procedūromis, kartais operuojamas.

The manufacturer of buy Clomid online is Sanofi-Aventis. This pharmaceutical company supplies Clomid 50mg oral tablets at the international market order Clomid online cheap. Both the surgeon across a variety postoperative infection should of the most order clomid online cheap. Online safely purchase order nolvadex online cheap buy online prozac australia in cheap uk buy actonel get the in uk bakersfield cyproheptadine order nolvadex online cheap. Mathematics of the people, for the people, by the people: encouraging mathematical happiness.

.

.

.

Komentuokite