Ketinate pirkti kavos virimo aparatą?

2013 04 18  |  Patarimai


Mitybos specialistai sako, kad gerti kavą be tirščių – sveikiau…

Geras kavos virimo aparatas – nepigus pirkinys, todėl verta gerai pagalvoti, ar jo tikrai reikia. Jeigu mėgstate kavą plikyti puodelyje, naujuoju prietaisu paruošto gėrimo skonis jums gali ir nepatikti… Nutarusiems pirkti aparatą patarsime, kokių jų būna ir į kokius duomenis verta atkreipti dėmesį.

Filtruotos kavos aparatai. Šių prietaisų siūloma pigesnių ir brangesnių, įvairaus dizaino, dydžių ir spalvų, tačiau veikimo principas – visų vienodas: iki 87–95 °C pakaitintas vanduo lėtai persisunkia pro maltą kavą, subertą į vienkartinį arba daugkartinį filtrą, ir suteka į ąsotėlį, termosą arba tiesiai į puodelį. Tokiu aparatu iškart galima išvirti ne vieną, o net iki 12 puodelių kavos, juo paprasta naudotis. Svarbu žinoti: jeigu kavą ruošite iš nestipriai skrudintų, rupiau maltų pupelių, gėrimas išeis be putos, nestiprus, labai švelnaus skonio. Beje, pirkti reikės ne tik kavos, bet ir filtrų, vadinasi, kiekvieną mėnesį turėsite papildomų išlaidų.
! Atkreipkite dėmesį, kokia pasirinkto aparato galia. Jeigu prietaisas negalingas, lėčiau užvirs vanduo, kava bus ilgiau plikoma, todėl bus prastesnio skonio ir nekvapni. Kuo kavos aparatas galingesnis, tuo gardesnę kavą išverda. Mažos galios prietaisų pranašumas – gėrimui paruošti užtenka mažiau kavos.
Naudinga žinoti
* Norite, kad kava ąsotėlyje ilgiau išliktų šilta? Tada rinkitės aparatą, kurio padėklas gali būti kaitinamas.
Tačiau nepamirškite, kad ilgiau nei 20 min. šiltai laikytos kavos skonis suprastėja.
* Kavos skonis priklauso ne tik nuo kavos, bet ir nuo vandens kokybės. Vadinasi, pravartu pirkti aparatą su vandens filtru. Beje, toks tarnaus ilgiau, nes jame nesikaups kalkių nuosėdos.
* Atkreipkite dėmesį, kokios formos yra ąsotėlis, į kurį subėga išvirta kava. Pasak specialistų, kavos aromatą geriau išlaiko į viršų siaurėjantis indas. Jeigu aparatą rinksitės su stikliniu indu, pasidomėkite, ar jį galima įsigyti atskirai. Deja, stikliniai ąsotėliai dūžta.
* Parduotuvės konsultantų paklauskite, ar pasirinktas prietaisas turi lašėjimo sustabdymo funkciją. Tada ąsotį galėsite ištraukti ir neišvirusi viso numatyto kavos kiekio.

Espreso kavos aparatai. Jų veikimo principas toks: karšti garai pro maltas pupeles leidžiami spaudžiant, kava paruošiama per 25 sek.–2 min. Kuo spaudimas didesnis, tuo greičiau kava išverda, būna skanesnė ir kvapnesnė.
Šiais aparatais galima paruošti ne tik ekspreso, bet ir balintos ar kapučino kavos, taip pat arbatos. Prietaisų būna su įmontuotu kraneliu karštiems garams išleisti – jais pašildytu ir išplaktu pienu galima paruošti balintos kavos.
! Jeigu šeima mėgsta kapučiną ar balintą kavą, o ne juodą, tada labiau pravers aparatas, kuris turi ne kranelį, o atskirą kapučino kavos ruošimo sistemą.

Pusiau automatiniai kavos aparatai. Panašūs į tokius, kokiais kava ruošiama kavinėse: kavos reikia įberti į ragelį su plastikiniu arba metaliniu filtru, suspausti specialiu įrankiu (jo antgalio skersmuo turėtų būti toks pat kaip ragelio) ir prisukti prie aparato. Pusiau automatiniu prietaisu vienu metu išvirsite vieną arba du puodelius kavos.
Naudinga žinoti:
* Tarp visų pasirinkto aparato duomenų radote užrašą „Steam Espresso“? Tai reiškia, kad kava plikoma labai karštais, apie 100 °C, garais, todėl netenka aromato, joje būna daugiau kofeino. Paruošiama per 1–2 min. Užrašas „Pump Espresso“ reiškia, kad gėrimas dėl didelio spaudimo pagaminamas greičiau ir būna aromatingesnis, nes garų temperatūra – tik 87–95 °C.
* Specialistai pataria rinktis ragelį su metaliniu filtru, mat jame plikoma kava išeina skanesnė ir stipresnė.
*Kava, išvirta iš ką tik sumaltų pupelių, yra gardesnė, todėl verta rinktis aparatą, kuriame įmontuota kavamalė.

Automatiniai aparatai. Jais naudotis labai paprasta: tereikia įpilti vandens, kavos (maltos arba pupelių) ir pasirinkti norimą programą, pavyzdžiui, „espresas“, „du kavos puodeliai“. Aparatas pats nustato, kiek vandens ir kavos sunaudoti. Gėrimo kiekį, stiprumą, porcijas (vienas ar du puodeliai) galėsite reguliuoti.
Naudinga žinoti:
* Rinkitės prietaisą su vandens filtru ir kalkių valymo funkcija, antraip teks dažnai kviestis meistrus – kaitinimo elementų ir vožtuvų užkalkėjimas yra vienas dažniausių kavos aparatų gedimų.
*Ilgiau tarnaus aparatas, turintis automatinę kavos likučių ar pieno valymo sistemą.
* Patogiausia naudoti prietaisą su valdymo skydeliu, mat jame nurodoma, kai reikia išvalyti kavos tirščius, įpilti vandens ar įjungti kalkių valymo programą.
* Kava bus skanesnė, jeigu subėgs į šiltus puodelius. Vadinasi, verta rinktis aparatą su jiems šildyti skirtu padėklu.
* Jei pupelės sumalamos per smulkiai, gėrimas būna kartokas, su plona puta. Jeigu per rupiai – kava išeina per silpna, tad geriau pirkti aparatą, turintį kavos rupumo reguliavimo funkciją.

Komentuokite