Jūsų vadovas – draugas, o gal nepakenčiamas kontrolierius?

2012 11 28  |  Psichologija


Kaip elgtis, jeigu jis nori draugauti arba seka kiekvieną žingsnį.

Vadovas žino ne tik jūsų vaikų ir augintinių vardus, bet ir kviečia išgerti kavos, pastebi naują šukuoseną, pagiria suknelę, nuolat šypsosi.  O gal, atvirkščiai, rodo nepagarbą, kelia balsą, neleidžia nė prasižioti? Pasirodo, juodu šis tas sieja…

Vadovas -draugas: deja, toks žmogus nemoka vadovauti  
Be abejo, jis gali atrodyti tobulas, nes yra mandagus, atidus, tolerantiškas, nekonfliktiškas, randa laiko pasikalbėti ne tik apie darbą, stengiasi, kad atmosfera būtų draugiška, girdint kitiems nekritikuoja prasikaltusiųjų kolegų, nieko neapšneka ir t.t. Deja, viršininkui-draugui labai sunku priimti nepopuliarius sprendimus („Jeigu būsiu griežtas, pavaldiniai ims manęs nekęsti“, „Gal geriau nesakysiu, kad kitą sykį į darbą susirinktų laiku, nes dar pamanys, jog esu kietaširdis, nesupratingas“), išsakyti savo poziciją kiekvienam pavaldiniui asmeniškai ir per bendrus susirinkimus, spręsti kolektyve kylančias problemas, atskirti asmeninius santykius nuo darbo ir aiškiai (ne tiesmukai ar šiurkščiai) tą perteikti, nustatyti ribas, palaikyti drausmę (darbai turi būti atlikti nustatytu laiku, vėluoti negalima ir t.t.), juolab pritaikyti kokias nors drausmines priemones ar išsireikalauti, kad būtų paisoma hierarchijos (kolektyve bendraujama draugiškai, tačiau tai nereiškia, kad vadovas pasikeičia vietomis su pavaldiniu).
! Pasak psichologų, vadovo-draugo darbuotojai (jeigu ir ne visi, tai dauguma) laikui bėgant pasijunta nesaugūs, nes iš tiesų juo netiki bei nepasitiki. Be to, kartais kai kurie jų tampa pernelyg familiarūs, nutaria, kad gali nebe taip gerai dirbti, ima atsikalbinėti, vėluoti ir t.t.

Vadovas-kontrolierius: jo tikslas – neprarasti valdžios
Šis žmogus neklauso patarimų, nevertina pavaldinių nuomonės ir priima sprendimus su niekuo nepasitaręs. Be to, jis neprisiima atsakomybės už savo klaidas, elgiasi nepagarbiai, demonstruoja valdžią, persekioja, priekaištauja, gali apkaltinti būtais ir nebūtais dalykais, nuolat reikalauja ataskaitų ir pasiaiškinimų. Vadovui-kontrolieriui tiesiog būtina žinoti, kiek laiko gėrėte kavą, skaitėte laikraštį, plovėtės rankas, kalbėjote telefonu ir t.t. Be to, darbe jis laikosi taktikos „skaldyk ir valdyk“, kitaip tariant, puikiai sutariančius kolegas greitai paverčia priešais, randa aukų, kurios mielai sutinka kolektyve pašniukštinėti…
! Pasak psichologų, toks žmogus labai patinka darbuotojams, kurie bijo atsakomybės, linkę gauti konkrečias užduotis ir jų atlikimo instrukcijas. Deja, drąsiems, norintiems tobulėti, parodyti savo gebėjimus ar įgyvendinti idėjas, su vadovu-kontrolieriumi geriau nedirbti. Užuot paskatinęs, jis geriau ims ir nušluos tokius savo pavaldinius nuo žemės paviršiaus…

Kas sieja draugą ir kontrolierių? Ir vienas, ir kitas iš tiesų nepasitiki savimi, bijo prarasti autoritetą bei valdžią. Tačiau dėl jos kovoja skirtingais būdais: draugas manipuliuoja pavaldiniais (būna draugiškas, nemato problemų), o kontrolierius stengiasi juos išlaikyti po padu.

Jeigu jūsų vadovas – draugas…
… visada užduokite jam konkrečius klausimus (ką tiksliai reikia padaryti, kokio rezultato iš jūsų tikimasi, kiek turite laiko ir t.t.), pasiteiraukite, ar teisingai supratote užduotis, venkite asmeniškumų, mat vadovas-draugas linkęs kalbėti puse lūpų, dažnai nesugeba įvardyti tikslų, paaiškinti, kokia iš tiesų yra situacija ir t.t.

Jeigu jūsų vadovas – kontrolierius…
… teks prisiminti, kas yra diplomatija. Visų pirma darbe elkitės taip, kad vadovas neturėtų pagrindo sunerimti ar jus įtarinėti, leiskite suprasti, jog puikiai žinote, kuris jūsų – vadovas, o kuris – pavaldinys. Jeigu iškils bėdų, kreipkitės tiesiai į vadovą, o ne į jo pavaduotojus, venkite atviros konfrontacijos. Ir nepamirškite, kad kontrolieriui nesvarbios emocijos, jeigu norite būti išgirsti ir suprasti, jam pateikite nenuginčijamus faktus, remkitės skaičiais, mokslininkų išvadomis ir t.t.

 Rūta Staučytė

I am thinking about buying clomid online without a prescription, Clomid for sale. Buy Clomid online from Canada Drugs, an online Canadian Pharmacy that offers free shipping on all orders of discount Clomid. So if you’re really looking to achieve the best results when using Nolvadex in your PCT, then we suggest to order Nolvadex for sale from our reliable store. nolvadex for sale. Depending on the bp serum of HelleM The determinants people complain of first shells from the scene.

.

.

.

Komentuokite