Jeigu prireiks makiažo… nakčiai

2013 08 12  |  Grožis


Septyni patarimai, kaip iki ryto išlikti gražiai pasidažius

Rodos, visoms aišku, kad miegoti nenuvalius makiažo – nevalia. Tačiau vasarą vyksta daugybė reikšmingų šeimos, giminių ar draugų švenčių, daug keliaujama, o ir atostogų romanai suintensyvėja…

Tad jeigu jūs iš anksto žinote, kad makiažui nuvalyti vakare neužteks laiko, o gal eisite į pasimatymą ar tiesiog šiąnakt norite ar privalote (nes dalyvausite vestuvėse ar dėl kokios ypatingos progos) būti graži – pasinaudokite patarimais, kaip išsirinkti kosmetiką, su kuria ir užmigti „ne griekas“… Į visas nakčiai naudojamas kosmetines priemones, kurios liks ant jūsų iki ryto, turėtų įeiti hialuroninė rūgštis!

1 patarimas
Kremas pagal odos tipą. Tegu naktinio makiažo, su kuriuo (tiksliai žinote) teks nakvoti, pagrindu tampa kremas, tinkantis jūsų odos tipui. Tai turėtų būti lengvas dieninis kremas su stipriu drėkinamuoju poveikiu.
Įprastas naktinis kremas netiks dėl didelio tirštumo ir sudėtyje esančių aliejų – jau vidury nakties makiažas gali pradėti „plaukti“, o ryte jūs būsite priversta iki vonios kambario bėgte bėgti – taip atrodančios jūsų neturėtų matyti niekas…

2 patarimas
Tonuojamasis kremas – tik lengvos tekstūros! Jį užtepkite ant jau įsigėrusio dieninio kremo,  bet ne ant švarios odos – antraip neišvengsite jos sauso tempimo! Todėl net jeigu kasdieniame gyvenime mėgstate kreminę pudrą a la teatrinis grimas, ypatingiems atvejams įsigykite ką nors lengvesnio.
Beveik peršviečiamos ar skaidrios pudros (panašios į įprastus drėkinamuosius ar maitinamuosius kremus, tačiau sudėtyje turinčios pigmentų) šiandien yra praktiškai visose dekoratyvinės kosmetikos linijose.
Tinka ir tonuojamosios priemonės, panašios į flomasterius ar korekcinius pieštukus: su jomis ištaisysite nedidelius trūkumėlius, o oda liks švari ir kvėpuos per naktį.

3 patarimas
Biri pudra. Jeigu jūsų oda tiek kaprizinga, kad pakenčia tik birią pudrą, naktį galite ir ja pasinaudoti. Nes juk nėra to blogo, kas neišeitų į gera: klasikinės pudros dalelės, skirtingai nuo sudarančių ant odos plėvelę tonuojamojo kremo dalelių, nėra tarpusavyje „surištos“ ir todėl leidžia odai kvėpuoti (naktį deguonies jai kaip niekada reikia, kad vyktų tinkami atsinaujinimo procesai). Beje, ir kai kurios tonuojamosios priemonės, korekciniai pieštukai, skaistalai ir vokų šešėliai sukurti remiantis tokiu principu ir savoje sudėtyje turi pudros, sudarytos iš mikronizuotų mineralų. Tokiu atveju šūkis „kosmetika, su kuria galima miegoti“ neklaidina…

4 patarimas
Ilgalaikiai šešėliai. Norite ryte atsikelti nepanaši į vampyrą? Tuomet vartokite ilgai nenusitrinančius (ilgalaikius) šešėlius. Tiks kad ir perlamutriniai pieštukiniai šešėliai. Jų samintojai tvirtina, kad neretai įeinantis į tokius šešėlius medžio Ši aliejus dar ir puoselėja vokų odą.
Galite nakčiai sumaišyti kreminius (kurių pagrindas yra silikonas) ir paprastus šešėlius – ne tik galėsite susikurti įdomesnę spalvą, bet ir jie patys pernakt „nesusivolios“.
Bet gal pigiau atsieis atsparūs vandeniui šešėliai arba pieštukiniai šešėliai? Tiesa, jie yra be ypatingų įmantrybių, tačiau tokiais atvejais labai praverčia…

5 patarimas
Tušas: atsparus vandeniui arba „Vienas už du“. Išsiteplios ar nubyrės naktį akių „plunksnelės“ arba pravesta voko linija – priklausys, ar priemonė riebi, ar sausa. Todėl rizikuoti neverta, teks tų pravedimų atsisakyti.
Tačiau be blakstienų tušo juk tikrai neišsisuksite! Aišku jis apsunkina vokus, dėl ko pastarieji ryte gali būti pabrinkę. Tačiau jeigu “kiaulytės” akys jūsų negąsdina – pasirinkite naktiniams pasivaikščiojimams atsparų vandeniui tušą arba tušą „vienas už du“ – jie laikysis ilgiau.
! Specialistai įspėja: lūpų dažai, šešėliai ir pudra palieka pėdsakų ant pagalvės, ir tik tušas patenka teisiai į akis!
Todėl už tai, kokį tušą pasirinksite naktiniam laikui, atsakinga tik jūs pati… ir vis dėlto nakčiai patikimiau jau patikrinta, jums įprasta tušo rūšis, kuri tikrai nealergizuoja jūsų akių.

Paprastai dieną, kaip moko kosmetologai, iš pradžių lūpas padengiate kompaktinės pudros sluoksniu, o jau tik po to jas patepate ilgalaikiais lūpų dažais, tiesa? Tačiau nakčiai šito nedarykite!
Atsparūs vandeniui lūpdažiai, kurių forma primena skersai nupjautą lazdelę, irgi netiks: jie iš švelnios lūpų odos ištrauks visą drėgmę, dėl ko paskui ryte lūpos gali suskilinėti… Nakties metui geriausiai tiks lūpų balzamai su spalvotais ar blizgiais pigmentais, drėkinamieji apsauginiai balzamao-blizgiai ar apsauginiai lūpdažiai – balzamas.
! Dažniausiai visi balzamai turi drėkinamąjį poveikį, juose yra vitamino E, priešuždegiminio bisabololo, augalinių aliejų arba vaško, o svarbiausia – neretai ir hialuroninės rūgšties, normalizuojančios lūpų odos drėgmės balansą.

7 patarimas
Gal be plaukų lako?… Nusprendėte susišukuoti ypatingai? Ir, aišku, tam naudosite fiksuojamąsias putas, purškiklį, gelį ar laką… Įsitikinkite, kad visos šios priemonės geba išlaikyti plauko elastingumą, antraip kietai ir stipriai užfiksuoti plaukai paprasčiausiai lūžinės.
Turėkite galvoje, kad lakas turi ir nemalonų poveikį: jis geba surinka purvą (tai ypač akivaizdu trenkant galvą, kai nuo plaukų, anksčiau apipurkštų ar pateptų fiksuojamosiomis priemonėmis, teka juodos srovelės). Be to, lakas sugeria cigarečių dūmus, gatvės smogą, virtuvės kvapus, todėl gulantis miegoti ar aktyviai naktinėjant geriau tegu plaukai atrodo kuo natūraliau…

Naktinė kosmetika vietoj vaistų
Jeigu jūsų oda riebi ar linkusi į aknę, kraštutiniu atveju dermokosmetologai gali jums patarti, be kitų gydomųjų procedūrų, miego metu naudoti tonuojamąjį kremą. Svarbu, kad šis kremas neužkimštų porų, džiovintų bėrimą arba savo sudėtyje turėtų lipohidrorūgšties, kuri puikiai džiovina spuogelius.

! Stenkitės, kad jūsų “miego kosmetikoje” būtų kuo mažiau priemonių su mineraliniais aliejais (produktais, gaunamais perdirbus naftą) – silikonu, parafinu ir vazelinu. Nes šie neleidžia odai kvėpuoti, trukdo natūraliems naktiniams jos atsinaujinimo procesams.

* Atkreipkite dėmesį: jeigu kosmetikos priemonė parduodama atviroje pakuotėje, greičiausiai jos sudėtyje yra  „superpatikimų“ sintetinių konservantų. O štai hermetiškai uždarytas kremas su dozatoriumi dažniausiai bus iš natūralių eterinių aliejų, atstojančių antimikrobines sudedamąsias dalis.
* Įdėmiai skaitykite produkto sudėtį: joje neturi būti žodžių “natrio sulfato laurilas”. Ši sudedamoji dalis ardo odos lipidinį barjerą, taip skatindama sausėjimą, ir, ilgai naudojama, pakenkia odos ląstelėms.

Komentuokite