Gydantys garsai

2012 11 28  |  Savijauta


Vienas paprasčiausių ir mažiausiai pastangų bei investicijų reikalaujantis atsipalaidavimo būdas.

Apie garso poveikį kūnui ir dvasiai žinota dar priešistoriniais laikais. Pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda vis naujų garsų terapijos būdų. Verta išmėginti jų poveikį.

Senajame Testamente pasakojama, kad Dovydas, grodamas arfa, išgydė nuo nerimo ir depresijos valdovą Saulių. Tačiau apie panašų garsų poveikį žinota daug seniau. Pirmyksčių bendruomenių, taip pat Senovės Romos, Egipro, Indijos, Kinijos gydytojai ir žiniuoniai muzika varydavo iš ligonio kūno piktąsias dvasias, bandydavo prisišaukti dievų malonę. Šiuolaikinė medicina teigia, kad klausantis  tam tikrų garsų keičiasi aukštosios nervų sistemos veikla, suaktyvėja beveik visos fizinės bei psichinės organizmo fukcijos, neabejotinai veikiamos emocijos, mąstymas, intelektas, nuotaika, veiklumas ir grožio supratimas.

Ramybė neleidžia kūnui sirgti
Šiuolaikinė medicina turi daugybę gydymo būdų bei priemonių, tačiau nuolatinės įtampos alinamą organizmą ne visada pajėgi sustiprinti. Čia puikiai pasitarnauja muzika. Ji gali padėti atgauti prarastą dvasinę pusiausvyrą, nes veikia kaip katalizatorius – padeda atsikratyti susikaupusios įtampos ir atgauti išeikvotą energiją. Kitaip tariant, grąžina sielai ramybę.
Daugelis medicinos ekspertų sutinka, kad kūnas ir dvasia (arba psichika) glaudžiai susiję ir nuolat veikia vienas kitą. Stresas mažina organizmo atsparumą, o rami dvasia apsaugo nuo ligų. Jeigu jums sunku linksmintis, jei kenčiate nuo panikos priepuolių ar jūsų mintys dažniausiai būna neigiamos – tai ženklai, kad privalote išmokti atsiplaiduoti, pažvelgti į save tarsi iš šalies. Raskite per dieną bent valandėlę sau ir muzikai. Patogiai įsitaisykite ir leiskitės nešamos ramaus garsų tekėjimo. Kad tai tikrai padeda, netruksite įsitikinti. Kitas būdas – tiesiog nueikite į klasikinės muzikos koncertą arba garsų terapijos seansą…
Kokią muziką rinktis
Pasirinkus muzikos terapiją, veiksminga bus muzika, kuri žmogui yra prasminga, kurią jis supranta bei išgyvena. Taigi ją renkantis verta pasikliauti nuojauta – jeigu tam tikrų garsų gera klausytis, vadinasi, jie jums tinka.
Žinovai pataria, kad visada verta rinktis klasiką – raminamai veikia M.K.Čiurlionio simfoninės poemos, daugelis W.A. Mozarto, F.Schuberto, R.Shumanno, F.Chopino, kitų kompozitorių kūrinių. Jei klasikinė muzika į jūsų sielą neprabyla, galite tiesiog įsigyti relaksacinės, meditacinės muzikos įrašų, kuriuose muzikos instrumentų skambesys  derinamas su gamtos garsais: jūros, medžių ošimu, paukščių čiulbesiu ir pan.

Verta paklausyti
Varpų muzika. Varpai – lapai senas muzikos instrumentas, paprastai naudotas apeiginiams tikslams. Varpų gaudesys užburia ir priverčia nuščiūti, užmiršti rūpesčius ir atsiduoti kažkam didingesniam. Jų klausantis kartu pajuntamas kūnu sklindantis lengvas virpėjimas, kurį muzikos terapeutai vadina garsų masažu. Jis veikia centrinę nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti ir iškrauti susitvenkusią įtampą.
Varpų muzikos koncertai sekmadieniais tebevyksta Kauno karo muziejaus sodelyje.
Skambantys dubenys. Kai kurie muzikos terapeutai būtent juos pasitelkia savo praktikai. Tai senovinis apeiginis muzikos instrumentas, į Europą atkeliavęs maždaug septintajame dešimtmetyje, kai smalsūs hipiai juos parsivežė iš Tolimųjų Rytų (Tibeto, Nepalo, Butano, Indijos ir kt.). Kartais šie instrumentai vadinami „stovinčiais varpais“, nes jų garsas labai panašus į varpų. Paprastai dubenys liejami ar iškalami, naudojant kelių metalų lydinį. Garsas išgaunamas specialiu pagaliuku užgaunant instrumentą iš šono ar sukant jį ratu. Skambančių dubenų garsas užburia ir atpalaiduoja, padeda nuvyti neigiamas mintis ir emocijas. Tokių garsų seansai vyksta ir Lietuvoje.
Arfos garsų terapija. Arfa – dar vienas labai senas muzikos instrumentas. Malonios jos stygų vibracijos teigiamai veikia visą organizmą – tiek psichiką, tiek kūną. Atsipalaidavęs kūnas pajunta, kaip arfos stygų garsas švelniai jį skrodžia, o atsižvelgiant į būseną kai kurie tembrai ar harmonija sukelia tikrą katarsį. Arfos melodijos, anot žinovų, labai švelnus, bet tikras muzikinis masažas, persmelkiantis ir kūną, ir protą. Ypač paveikus klausantis „gyvo“ atlikimo. Arfos garsų terapija taikoma kai kuriose Lietuvos sanatorijose.
Užburiantis gongas. Teigiama, kad gongas buvo „atrastas“ Senovės Mesopotamijoje, nors dabar jau būtų sunku tiksliai nustatyti, kada ir kas pirmasis išgirdo bei įvertino jo garsų poveikį. Šis instrumentas iki šiol naudojamas pasitelkus dvasinę ir mistinę Rytų praktiką, o maždaug nuo XVIII a. juo skambinama ir Europos orkestruose. Gongas gaminamas iš specialaus bronzos lydinio, kuris užgautas specialia lazdele sukuria galingas garsines vibracijas. Garso energija persmelkdama kūną teigiamai veikia visą nervų sistemą, paliečia ir keičia emocinį pasaulį. Teigiama, kad gongo garsas padeda išsilaisvinti nuo negatyvaus, vertinančio, teisiančio proto kontrolės ir patirti kūno bei dvasios ramybę, taip pat harmoniją. Gongo garsų terapijos seansai rengiami ir Lietuvoje.

Kaip klausytis namie
Klausydamiesi muzikos, į kūno padėtį galite nekreipti dėmesio, jeigu manote, kad jums ir taip gerai. Tačiau terapeutai pataria laikytis tam tikrų taisyklių – efektas bus didesnis. Anot jų, svarbiausia, kad visi kūno raumenys būtų atsipalaidavę, nė vienas jų nejaustų įtampos ar spaudimo.
Gulint. Atsigulkite ant lovos ar kušetės tiesiai, galvą padėkite ant pagalvės, kojas laikykite šiek tiek pražergtas, rankas – atmestas į šalis. Savo svorį tarsi atiduokite žemei, atpalaiduokite kiekvieną kūno dalį.
Sėdint. Labai tiktų patogi supamoji kėdė, bet gerai bus ir fotelis ar krėslas. Svarbiausia, kad jis turėtų galvos ir rankų atramas. Po sprandu galite pasikišti susuktą rankšluostį, rankas patogiai uždėkite ant ranktūrių, kojas atpalaiduokite. Prieš įsijungdama muziką mintimis perbėkite savo kūną – ar niekas neveržia ir nespaudžia.
Praverčia ir ausinės. Klausytis geriausia tyliame kambaryje, tačiau šiais laikais tyla – didelė prabanga. Todėl galite užsidėti ausines. Muzikai pasklidus, leiskite mintims laisvai tekėti, nė prie vienos ilgiau neapsistokite. Dar geriau – sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą.

Rasa Derenčienė

The manufacturer of buy Clomid online is Sanofi-Aventis. This pharmaceutical company supplies Clomid 50mg oral tablets at the international market order Clomid online cheap. Both the surgeon across a variety postoperative infection should of the most order clomid online cheap. Online safely purchase order nolvadex online cheap buy online prozac australia in cheap uk buy actonel get the in uk bakersfield cyproheptadine order nolvadex online cheap. Mathematics of the people, for the people, by the people: encouraging mathematical happiness.

.

.

.

Komentuokite