Grožiui – tik geriausi aliejai!

2013 10 8  |  Grožis


Aliejus, kaip kosmetika, – vertinga, natūralu ir sveika

Iš aliejų gausos nėra lengva išsirinkti būtent tą, kuris jums būtų naudingiausias, tiesa?
Ypač kai nežinote, kodėl sezamų aliejus saugo nuo saulės, riešutinis – suteikia odai matiškumo ir kuo skiriasi, pavyzdžiui, ši nuo karite, o kuris aliejus – pats universaliausias…

Etiketė, etiketė ir dar kartą – etiketė!
Vieni aliejai gelbėja nuo išsausėjimo, kiti, atvirkščiai, sausina ir naikina odos blizgėjimą, treti gydo uždegimą, ketvirti nesuteikia blizgesio, drėkina. Geriausias vedlys kosmetikos ir aliejų pasaulyje, norint pasirinkti tinkamą – produkto etiketė, tik reikia išmokti skaityti joje esančią informaciją. Antai pagrindinis drėkinamųjų priemonių komponentas, pasirodo, yra aliejus! Pigesniuose kremuose – saulėgrąžų ar kukurūzų, brangesniuose – kakao ar makadamijų riešutų. Žinoma, aliejų įvairovė priklauso nuo jų paskirties. Pamėginkime susigaudyti aptardamos populiariausius.

Alyvuogių aliejus
Tai pats populiariausias ir universaliausias aliejus, apie jo gydomąsias savybes prirašyti tomai. Mononesočiosios riebiosios rūgštys, kurių jame yra net 77 proc., giliai maitina odą, vitaminas E veikia kaip pagalbinis antioksidantas, o vitaminai A ir D spartina ląstelių atsinaujinimą.
* Tinka: saugo nuo strijų, drėkina odą, stiprina plaukus.
* Trūkumai: jis ypač riebus. Nusiteikite, kad jis gana lėtai susigeria ir palieka lipnumo pojūtį.
* Receptas: jis idealiai tinka vietoj valomojo pienelio – neužkemša porų ir švelniai tirpdo nešvarumus, kosmetiką. Suvilgykite aliejumi vatos diskelį ir atsargiai nuvalykite veidą – tuomet drėkinamojo kremo NEBEREIKIA!

Ši (karite) sviestas
Pasirodo, ši ir karite – vienas ir tas pats. Tiesiog žodis ši kilęs iš Malio, o karite – iš Senegalo. Abu jie reiškia medį romantišku pavadinimu „Vatelarija nuostabioji“, iš kurio vaisių išgaunamas vienas pačių naudingiausių aliejų pasaulyje. Ši aliejus kietas (dėl to dažnai vadinamas sviestu), tačiau lengvai tirpsta kambario temperatūroje. Trigliceridai ir riebalai, esantys jo sudėtyje, spartina kolageno sintezę ir ląstelių atsinaujinimą. Skirtingai nuo alyvuogių aliejaus, ši akimirksniu įsigeria į odą, palikdamas lengvą riešutų aromatą…
! Pirkite ši sviestą, tik paženklintą „organic“ – toks jis bus neabejotinai geros kokybės.
* Tinka: labai sausai ir sugrubusiai odai minkštinti, lygina švelnias raukšleles ir nedidelius randelius, spartina nudegimų gijimą.
* Trūkumai: gali užkimšti poras.
* Receptas: pasidarykite kaukę plaukams gražinti. Sumaišykite valgomąjį šaukštą ši sviesto ir du lašelius arbatmedžio aliejaus. Sutepkite per visą ilgį drėgnas plaukų sruogas, po 15 min. nuplaukite šaltu vandeniu. Tuomet garbanos bus visuomet minkštos,  blizgės – tarsi iš reklamos.

Juodųjų kmynų aliejus
Nuostabus, stebuklingai veikiantis produktas, apie kurį pranašas Mahometas sakė: gydo viską, išskyrus mirtį. Kmynų aliejus yra be riebiųjų rūgščių, vitaminų, fosforo, geležies ir kalcio, turi nigelono – nuo alergijos saugančios (antihistamininės) medžiagos. Būtent todėl jis idealiai gydo visokius odos uždegimus ir paraudimus. Spuogas, suteptas šiuo aliejumi, pabąla ir dingsta…
! Geras juodųjų kmynų aliejus neturi būti karstelėjęs.
* Tinka: probleminei odai, šerpetojimams, bėrimams gydyti, idealiai saugo nuo riebios seborėjos.
* Trūkumai: gali sukelti deginimo jausmą, nemaloniai kvepia.
* Receptas: kasdien plonu sluoksneliu sutepkite problemines veido vietas. Plaukų slinkimą ir pleiskanas puikiai gydo kaukė iš šilto alyvuogių ir kmynų aliejaus (1:1), ją laikykite 10–15 min.

Sezamų aliejus
Svarbiausia priemonė atliekant visas ajurvedines procedūras. Jo sudėtyje yra B grupės vitaminų, kalcio, fosforo, riebiųjų rūgščių, gamtinio antioksidanto lecitino ir sezamolo, stabdančio rūgštėjimo procesus ir UV spindulius. Vienu žodžiu, šis aliejus nuostabus visais atžvilgiais.
* Tinka: masažui, veido ir plaukų kaukėms daryti.
* Trūkumai: kai kam nepatinka sezamų sėklų kvapas.
* Receptas: ypač tinka kūno masažams daryti ir vietoj lūpų balzamo – dėl jame esančio lecitino greitai užgydo įtrūkimus ir minkština.

Riešutinis aliejus
Visi riešutiniai – lazdynų, kedrų, graikinis, makadamijų – aliejai pasižymi rišamosiomis savybėmis ir puikiai tinka riebiai odai. Be to, jie turtingi baltymų, vitaminų, kalcio, kalio ir natrio. Gal ir keistai nuskambės, bet riešutų aliejai tinka riebiai odai, nes susigeria per sekundę ir iš tikrųjų naikina odos riebalų perteklių.
* Tinka: riebiai ir probleminei odai prižiūrėti, nuo kuperozės.
* Trūkumai: sugedęs ar pasibaigus galiojimo laikui užkemša poras ir sukelia bėrimus.
* Receptas: vietoj kremo rinkitės riešutinį aliejų – plonu sluoksneliu sutepkite juo veidą. Galima įmaišyti 1–2 lašelius rozmarinų aliejaus.

Eteriniai aliejai ne tik kvepia…
Eteriniai aliejai – tai aromatingi augalų ekstraktai, kuriuos pasitelkus galima pasigražinti, numalšinti galvos skausmą, nuimti įtampą, pagerinti miego kokybę, nuotaiką. Į eterinių aliejų sudėtį įeina hormonai, antioksidantai, vitaminai, fermentai. Cheminių savybių įvairovė leidžia šias augalines esencijas vartoti kosmetologijos, aromaterapijos srityje. Jie tinka masažams, vonioms, kompresams daryti, tik reikia stebėti, kad nesukeltų alergijos (o tai gali atsitikti, jei esate alergiška kuriai nors sudedamajai tokio aliejaus daliai!). Štai vieni dažniausiai vartojamų grožio pramonėje.
Apelsininis – efektyviai naikina celiulitą, stangrina odą, gerina joje kraujo apykaitą.
Karčiųjų apelsinų – spartina žaizdelių gijimą, sutraukia poras.
Bergamočių – gydo žaizdeles, yra puikus antiseptikas.
Vetiverijų – stabdo odos senėjimą, drėkina, nuima raumenų ir sąnarių skausmą.
Kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) – gerina plaukų augimą, mažina kraujospūdį, veikia kaip afrodiziakas.
Levandų – tepamas ant odos, mažina paburkimus, raukšles, naikina psoriazę, strijas, odos uždegimus, gydo randus, sušvelnina odą, sureguliuoja riebalų išsiskyrimą, saugo nuo randelių susidarymo, labai skatina naujų, sveikų ląstelių augimą.

Išvaizdą veikia mėnulis
Šįkart šalia aptartų grožio procedūrų rasite ir informaciją, pažymėtą šūkiu „Maistas „į kūną eina“ ne visada vienodai!“

Fazės ir grožis
* Jaunatis – šiuo periodu moteris ne itin linkusi rūpintis savo išvaizda. Kosmetologai sako, kad jis tinkamiausias vartoti vitamininius ir drėkinamuosius kremus, masažuoti kūną, rūpintis oda. Jeigu karpas bandysite pašalinti esant jaunačiai, jos gali vėl ataugti ir net išvešėti.
* Priešpilnis ir pilnatis – moteris jaučiasi itin patraukli. Rekomenduojama išbandyti naujus kremus, šukuosenas, dekoratyvinį makiažą. Pats tinkamiausias metas kirptis, dažytis plaukus, darytis ilgalaikes chemines šukuosenas. Jei plaukai nusilpę – gydyti juos nuovirais ir užpilais, nes jų poveikis tokiu metu itin efektyvus.
* Delčia – rekomenduojama valyti odą, šalinti nereikalingus plaukus (jie lėčiau auga), karpas, apgamus. Jeigu iki jaunaties nepavyksta užbaigti gydymo, reikia palūkėti iki kitos delčios ir tik tada tęsti.

Fazės, maistas ir kūno formos…
Pasirodo, kad ir maistas „į kūną eina“ ne visada vienodai – o tai svarbu žinoti, siekiant gražios figūros. Štai keletas pastebėjimų, padėsiančių išlaikyti dailų stotą.
* Jaunas mėnulis – pats geriausias metas imtis griežtų dietų, vegetarizmo, žarnyno valymo. Dabar lengviau atsisakyti rūkymo ir piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais.
Dėmesio – per jaunatį organizmas labiausiai linkęs kaupti riebalus!

* Per pilnatį itin efektyvus gydomasis badavimas, labai tinka daryti iškrovos dienas.
* Dylant mėnuliui galite pasimėgauti gardėsiais. Organizmas blogiau įsisavina maistą, todėl beveik nedidėja kūno svoris.
Sonata Ramanauskienė, „Shutterstock“ nuotr.

Komentuokite