Grožio ir emocijų linkiai

2013 10 14  |  Grožis


Antakiai formuoja veido išraišką, saugo akis nuo prakaito ir dulkių…

Antakiai – nuostabus veidą gražinantis akcentas. Be to, per juos galime išreikšti visą gamą jausmų – nuo džiaugsmo iki įtūžio ir nuoskaudos… Taigi, nuo antakių išvaizdos priklauso daug kas…

Antakiai – visada pagal madą
Antakiai gali tapti svarbiausia veido detale ar puošmena, suteikiančia jam ypatingo žavesio. Gražus antakių linkis suteikia akims išraiškingumo, pabrėžia jūsų individualumą. Ir atvirkščiai – neprižiūrėti, be konkrečių linijų jie gali vėjais paleisti patį madingiausią, stropiausiai atliktą makiažą…
Antakiams ypač aktualios mados tendencijos. Ilgis, tankis, plotis, spalvos intensyvumas keičiasi. Tačiau prižiūrėtas įvaizdis, plaukelių blizgesys visuomet svarbu.
Šiandien madingi tankūs, natūralaus pločio antakiai. Deja, idealių jų motina gamta sukūrusi labai mažai. Kad antakiai taptų išties dailūs, tenka pasistengti, o padės derama priežiūra ir tinkamas jų makiažas.

Vešlūs, blizga, sušukuoti…
Antakių priežiūrą sudaro: šukavimas, maitinimas, masažas ir korekcija.
! Visas antakių priežiūros priemones pasirinkite individualiai, turėdamos galvoje savo organizmo ypatumus ir piniginės galimybes.
Parduotuvėse yra daugybė antakiams ir blakstienoms prižiūrėti skirtų priemonių, tačiau galite pasitelkti ir naminius receptus. Pavyzdžiui, puikiai tiks įvairiausi aliejai: varnalėšų, alyvuogių, kukurūzų, persikų, migdolų, ricinos, simondsijų ir netgi paprastas saulėgrąžų…

Šukavimas
Kasdien šukuokite antakius. Tam įsigykite specialias šukutes, kietą šepetėlį. Jeigu tokių neturite, tiks dantų šepetėlis su kietais šereliais arba šepetėlis nuo pasibaigusio tušo.
Šukuokite antakius dviem kryptimis: iš pradžių prieš augimo kryptį, paskui – pagal. Ši procedūra išvalo dulkes, pašalina mirusių odos ląstelių atplaišėles, suaktyvina kraujotaką.
Neišsigąskite ant šepetėlio išvydusi iškritusių plaukelių – pašalinami tik silpni. Be to, šukavimas skatina augti naujus.

Tankinimas
Antakiai taps tankūs arba bent jau išlaikys esamą tankumą, jeigu nuolat skirsite jiems dėmesio ir reguliariai juos prižiūrėsite. Tam užteks 10–15 min. Svarbiausia parinkti tinkamas priemones, kurios stiprintų antakių plaukelius ir jų svogūnėlius, suteiktų elastingumo, blizgesio.
Kad antakiai augtų tankesni, išlaikytų formą ir imtų blizgėti, vartokite specialų balzamą. Tiks ir ricinos, alyvuogių ar varnalėšų aliejai: keliais aliejaus lašeliais sutepkite šepetėlį ir juo iššukuokite antakius. Baigusi procedūrą likučius pašalinkite kosmetine servetėle.

Maitinimas
Antakių plaukeliai sutankėja juos maitinant. Ypač tam tinka liaudies medicinos receptai. Tai kompresai, kaukės, žolių ištraukos ir antpilai – visa tai didina antakių augimą ir tankumą.
* Aliejiniai kompresai. Juos pasidaryti namuose visai nesudėtinga. Yra keli būdai.
I būdas. Jums reikės: 10 ml alyvuogių aliejaus ir po 15 ml ricinos ir linų aliejų. Gerai  sumaišykite. Išmirkykite juose vatos diskelius ir uždenkite jais antakius, palaikykite 15 min. Tokį mišinėlį galima laikyti ilgai tamsioje vėsioje vietoje, o prieš vartojimą reikėtų lengvai supurtyti.
II būdas. Jis ypač gerai sutankina antakius. Šiltu pasirinktu aliejumi sumirkytais  diskeliais uždenkite antakius, paskui ant viršaus uždėkite pergamentinio popieriaus juosteles ir užfiksuokite marle (apvyniodama aplink galvą). Laikykite 15 min., paskui aliejaus likučius nuvalykite veido toniku. Tokį kompresą geriausia daryti iš migdolų, žemės riešutų ar persikų aliejaus. Plaukelių augimą greitina ir ricinos bei varnalėšų aliejai. Patartina aliejus kaitalioti.
III būdas. Antakiams labai naudingas simondsijų aliejus. Šis unikalus ir vertingas produktas primena vašką. Jo sudėtyje yra aminorūgščių ir proteinų, jis puikiai saugo drėgmę, nepalieka ant odos riebaus blizgesio.
Pašildykite simondsijų aliejų, įmaišykite į jį keletą bet kurio eterinio aliejaus lašelių (apelsinų, rozmarinų, kanangų, t. y. „ylang-ylang“, kadagių) ir pasidarykite kompresą.
* Kaukės. Medetkų – nuostabiai skatina antakių plaukelių augimą. Užpilkite sausus medetkų žiedus degtine (1:10) ir palikite prisitraukti ne mažiau kaip 24 val. Prieš naudodama praskieskite ištrauką lygiomis dalimis virintu vandeniu, pamirkykite jame marlinį raištį ir, apsirišusios jį per antakių liniją aplink galvą, pabūkite taip apie valandą. Ir taip tris kartus per savaitę.
Romo – tankina antakius ir suteikia jiems blizgesio. 1 šaukštą romo sumaišykite su 1  šaukštu ricinos aliejaus, atsargiai pašildykite vandens vonelėje iki 40 laipsnių ir, suvilgiusios diskelius ar vatos tamponus, uždėkite juos ant antakių, uždenkite kaktą rankšluosčiu ir palaikykite 20 min. Geriausia romo kaukę darytis prieš miegą.
Imbierinė: virkite piene džiovintą imbierą, kol gausite košelę, atvėsinkite ir sudėkite į iš anksto pasiruoštus (pasisiūtus) marlinius maišelius. Juos dėkite ant antakių, uždenkite kepimo popieriumi ir rankšluosčiu.

Vitaminų irgi reikia
Antakiams, kaip ir visam organizmui, reikalingi vitaminai. Visuose išvardytuose receptuose jų yra, tačiau galima pasigaminti ir vitamininį kremą, kurį paskui naudosite antakių masažui.
Sumaišykite po 1 šaukštą alyvuogių ir ricinos aliejų, taip pat tūtelę lanolininio kremo, į gautą masę įlašinkite 30 lašelių vitamino A ir 15 lašelių vitamino E. Keletą kartų per savaitę masažuojamaisiais judesiukais įmasažuokite į antakius.

Masažas
Antakiams masažas naudingas visais atžvilgiais. Jis ne tik stimuliuoja plaukelių augimą, bet ir tarnauja kaip profilaktinė priemonės nuo galvos skausmo, nuima akių nuovargį.
Ant pirštų užgriebusios po lašelį pasigaminto kremo (galima ir be jo!) masažuokite pirštų galiukais antakius nuo nosies nugarėlės vidurio iki smilkinių plaukelių augimo kryptimi ir pagal jų liniją. Šį masažą sudaro taškiniai paspaudimai, vibruojantys judesėliai ir lengvas pažnaibymas.

Antakių korekcija
Tankių antakių vizualų efektą galima sukurti panaudojant koreguojančias priemones. Tai gali būti permanentinis makiažas, tatuiravimas, cheminis dažymas, taip pat koregavimas kosmetiniu pieštuku, tušu. Padeda ir moteriška gudrybė: antakiams koreguoti tinka pilki ar rudi vokų šešėliai (braukite per antakių odą), ant viršaus plaukelius padažant tušu – taip antakiai irgi atrodys tankesni.
Pešioti antakius, norint suteikti jiems formą, geriau po vandens procedūrų, kai oda yra suminkštėjusi – tuomet ji mažiau išsitampys, o tai apsaugos nuo per ankstyvų raukšlelių susidarymo.

Komentuokite