Beveik linksmai nesmagia vaiduoklių tema

2013 08 9  |  Savijauta


Ar vaiduokliai išties egzistuoja, o gal tai jautrių žmonių pramanas?

Ypač vasarą dažnai tenka miegoti nesavoje lovoje, o ir gyvenamąją vietą keisti tokiu laiku patogiau. Tačiau ar pastebėjote, kad naujose vietose gali aplankyti keisti pojūčiai? Tarsi dar kažkas būtų šalia jūsų…

Mokslas bando apibrėžti vaiduoklių sąvoką
Žmonės visais laikais tikėjo vaiduokliais ir, žinoma, jų bijojo. Anapusinis pasaulis daugeliui iki šiol atrodo pavojingas ir bauginantis, iki dabar tikima, kad išvydus vaiduoklį galima net numirti, o geresniu atveju – laukti kokios nors bėdos… Todėl ir šiandien nuo jų saugomasi įvairiais amuletais ar maldomis.
Paprastai vaiduokliai pasirodo tam tikrose vietose: namuose, pastatytuose buvusių kapinių rajone, arba ten, kur kažkas yra staiga miręs (avarija, savižudybė arba masiniai sušaudymai). Yra užrašyta nemažai pasakojimų, kad Kauno Vilijampolės mikrorajone, kur karo metais būta žydų geto, dažnai vaidenasi…
Vaiduoklių paieškos bei tyrimai atliekami visame pasaulyje, tačiau mokslininkai susiduria su esminiu sunkumu: vaiduoklio negalima patalpinti į kokius nors rėmus ar apibrėžti, kas tai yra. Vieniems vaiduoklis – tai mirusio žmogaus vėlė, kažkodėl neiškeliavusi anapus, kitiems – jautraus žmogaus vaizduotės rezultatas. Vis dėlto dauguma pripažįsta, kad tai gali būti susiję su geopatogeninėmis zonomis.

Vaidenasi geopatogeninėse zonose
Tačiau net šiandienos tobuliausia technika nepadeda įrodyti, kad vaiduokliai egzistuoja. Nors… nežinia, kaip ir kodėl kartais vaiduoklius pavyksta net nufotografuoti ar įrašyti jų skleidžiamus garsus… Kita vertus, kaip tikina ir mokslininkai, vaiduokliai dažniausiai pasirodo geomagnetinių audrų metu. Be to, geopatogeninės zonos pasižymi ypatingu, žmogui kenksmingu spinduliavimu – galbūt todėl jis tuomet pamato mistinių būtybių? Bet gana įtikinamas ir kitas paaiškinimas – sukilusios haliucinacijos…

Miego paralyžius ir vaiduokliai
Haliucinacijas dažniausiai regi žmonės, turintys psichinių ar psichologinių sutrikimų. Nors ir visiškai sveiki žmonės jas gali matyti. Haliucinacijos – tai sąmonės būklė, atspindinti žmogaus vidinį pasaulį. Jos gali būti labai tikroviškos, lydimos garsų, vaizdinių.
O ar teko girdėti apie miego paralyžių? Būtent jo metu visiškai sveikam žmogui gali pasireikšti haliucinacijos. Tai atsitinka greitojo miego metu, kai organizmas „išjungia“ motorines funkcijas ir žmogus, staiga pabudęs, nė negali pajudėti. Tokiu metu jis dažnai regi mirusius artimuosius, ateivius iš kosmoso, jaučia kažkieno buvimą šalia, įvairiausias pabaisas – mat smegenys vis dar sapnuoja…
Žodžiu, daugeliu atvejų, kai regimi vaiduokliai, veikia įvairūs nuo žmogaus sąmonės nepriklausantys veiksniai. Ištirta tik maža vaiduoklių fenomeno dalis, todėl mokslas dar negali patvirtinti, kad vaiduokliai egzistuoja. Bet… Manoma, kad yra keturios vaiduoklių rūšys:
* Fantomai (beformiai padarai), neturintys aiškios formos. Jie būna aukšti, primena dūmų kamuolį.
* Permatomos būtybės, užfiksuotos fotografijose ir atrodančios tarsi nuotraukų defektai.
* Debesėliai – beformiai pavidalai, neturintys aiškių ribų.
* Judančios figūros – kartais žmogaus, kartais gyvūno pavidalo, perregimos arba neperregimos.
* Kelių vaiduokliai – išskirtinė kategorija.

Vaiduokliai keliuose
Manoma, kad tai arba žuvusių žmonių dvasios, ieškančios savo skriaudėjų, arba autokatastrofų aukos, taip ir nepasiekusios savo kelionės tikslo ir retkarčiais pasirodančios keliuose. Antai anglų automobilininkai jau seniai muša pavojaus varpus dėl šios problemos: pernelyg daug avarijų įvyksta tuščiose trasose, kurių kaltininkais vis dažniau čia tampa vaiduokliai. Mat išsigandę vairuotojai instinktyviai suka šalin nuo vidury kelio atsiradusių objektų ir įsirėžia į stulpą ar medį…
I istorija. Vienas vairuotojas netikėtai pamatė priešais save ant kelio nežinia iš kur atsiradusį vyrą su Senovės Romos kario uniforma. Vyriškis įspaudė į grindis stabdžio pedalą, prisimerkė ir… Tačiau smūgio nebuvo! „Pralėkiau!“ – pagalvojo vairuotojas ir atsimerkė. Ir vėl iš siaubo užsimerkė – ant priekinio automobilio stiklo buvo išsikėtojęs tas pats „romėnas“. Jis tarsi skuduras užlipdė stiklą savo kūnu ir žvelgė į vairuotoją piktomis akimis.
Anglas rovėsi į priekį ir važiuodamas dideliu greičiu ėmė manevruoti, kad nusimestų prakeiktą plokščią pėsčiąjį nuo mašinos antvožo (kapoto). Tačiau tasai prilipo kaip reikiant ir vis žvelgė tiesiai į nelaimingą vairuotoją. „Tai kažkoks kvailas pokštas“, – įtikinėjo save vairuotojas ir vis spaudė greičio pedalą tol, kol įvažiavo visu greičiu į pakelės stulpą. Ir, laimei, liko gyvas. O vaiduoklis dingo be pėdsako…
II istorija. Estakada Šefildo šiaurės rytuose seniai žinoma dažnomis avarijomis, kylančiomis dėl bekūnių dvasių kaltės. Pasakojama apie seniai mirusį vienuolį, kuris klaidžioja plentu, ieškodamas savo kapo, nes virš jo yra nutiestas kelias… Tie, kuriems pakeliui pasitaiko pėsčiasis be veido, dėvintis baltą apsiaustą, praranda šaltakraujiškumą ir kontrolę. Rezultatas – daugybė avarijų „lygioje vietoje“. Beje, iš pradžių keistais vairuotojų pasakojimais netikėjusios policijos nuomonė po to, kai jos mašina kiaurai perlėkė iš niekur atsiradusį „įtariamąjį“, pasikeitė…

Kaip apsisaugoti
Kaip išvengti nemalonių reginių – vaiduoklių? Kaip nuo jų apsisaugoti?
* Neišsigąskite, bet ramiai pasimelskite, visiems šios ir ne tik šios žemės būtybėms linkėdami ramybės bei taikingumo. Verta sukalbėti maldą už mirusiojo, kurį matote vaiduoklio pavidalu, vėlę. Jei namuose pastoviai vaidenasi, paprasta malda gali nepadėti.
* Pašventinkite namus – pasikvieskite tam reikalui kunigą.
* Padės egzorcistas. Dvasių pasirodymą gali sustabdyti egzorcistas, atlikdamas specialias apeigas. O štai ekstrasensams nepavyksta išprašyti besivaidenančios dvasios, nors jie ir geba ją „atpažinti“. Nebent jie gali perkelti dvasią į kitą vietą, nors tai problemos neišsprendžia.

Kokie ženklai rodo, kad gyvenate name su vaiduokliais?
* Kvapai. Kartais tai gali būti cigarų ar cigarečių kvapas, o kartais – gėlių ar kvepalų…
* Sapnai apie vietoves ar žmones, kurių nesate regėję, bet galbūt jie anksčiau yra gyvenę jūsų namuose. Gal tai dvasia bando papasakoti savo istoriją, ypač jei mirė neįprastomis aplinkybėmis? Nuolatinis nepažįstamųjų sapnavimas reiškia, kad galbūt jie kažką pamiršo, ir tai juos laiko tame pačiame būste. Patikrinkite namo istoriją – gal taip jūs atpažinsite čia gyvenusius žmonės.
* Kai sunku kvėpuoti. Jautresni žmonės jaučia vaiduoklį namo viduje vien įkvėpę oro. Esant dvasiai oras sunkus. Paprastai „išvalius“ namus (kad ir degančia žvake) oras pasidaro lengvesnis.
* Tarsi esate stebimas. Žinoma, tai dar nereiškia, kad būste įsikūrė vaiduoklis, bet vis tik gal tai ženklas? Apsižvalgykite. Įsitikinkite, kad esate vienas. Ypač taip gali atrodyti persikrausčius į naujai įsigytą būstą…
* Garsai. Galbūt pasitelkdama garsus dvasia bando su jumis susisiekti. Žinoma, namuose gali būti triukšminga jau vien dėl namų apyvokos daiktų, bet vis dėlto įsiklausykite… Dvasios, vadinamos poltergeistais, leidžia baisius garsus naktį.
* Temperatūrų kaita. Staigūs temperatūrų pokyčiai yra rodiklis, kad dvasia netoliese.
* Judantys daiktai. Atkreipkite dėmesį į daiktus. Jei jie atsiduria vis kitoje vietoje, atsidarinėja ir užsidarinėja durys, krinta daiktai – galbūt namo vaiduoklis taip bando atkreipti į save dėmesį. Tokia dvasia nėra itin draugiška!
* Prisilietimai. Gal jus kažkas palietė ar paliko ženklą ant odos? Turite būti atsargesni. Ypač, jei toje vietoje liko mėlynė ar įbrėžimas, kurių atsiradimo negalite paaiškinti.
* Jei staiga keičiasi jūsų nuotaikos. Labai retai, tačiau dvasia, gyvenanti jūsų namuose, gali būti grėsminga. Ir ji veikiausiai ne dvasiškos, bet demoniškos kilmės. Todėl jūsų nuotaikos staigiai keičiasi: kasdienis nerimas pereina į greitą susierzinimą, baimę, pyktį. Tokiu atveju tenka kviestis egzorcistą.
Parengė Virginija Barštytė, MATTON

Komentuokite