Beata Nicholson kviečia į svečius

2013 09 24  |  Žmonės


Kulinarinių knygų autorės ir TV3 laidos „Beatos virtuvė“ vedėjos Beatos Nicholson ir „Maisto banko“ projektas „Kviečiu į svečius“ 2012 metais sunokino puikų labdaros derlių. Draugų ar bendradarbių pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti, geradariai nepasiturinčių maitinimui paaukojo 30,5 tūkstančių litų, už kuriuos skurdžiai gyvenantiems žmonėms buvo patiekta daugiau nei 185 tūkst. porcijų maisto…

Štai ir dabar, paskutinį rugsėjo savaitgalį (27-29 d.) Beata kviečia visus rengti vaišes, dalintis ir taip dalyvauti jau trečius metus jos kartu su „Maisto banku“ rengiamoje iniciatyvoje „Kviečiu į svečius“. Aktyviausią jos dalyvį Beata pasikvies į svečius ir pati asmeniškai padėkos už nuveiktus gerus darbus.
„Kviečiu į svečius“ – labai paprasta, jauki ir naminė labdaringa iniciatyva: jūs pagaminate tai, ką mėgstate, pasikviečiate į svečius žmones, kuriuos mylite, o šie savo dėkingumą jums išreiškia litais. Tie litai pasibaigus vaišėms iškeliauja į „Maisto banko“ sąskaitą ir yra panaudojami skurstantiems žmonėms pamaitinti. Tikrai nereikia išgyventi, kad nesurinksite per labdaringas vaišes tūkstančių – kiekvienas jūsų surinktas litas „Maisto banko“ rankose pavirs 16 Lt parama maistu nepasiturintiems. Žinau, kad daugelis lietuvių nejaukiai jaučiasi – kaip čia prašysi pinigų iš pas tave į svečius atėjusių draugų ir artimųjų.  O jūs tiesiog pastatykite kokį indą, šalia užrašykite „Ačiū, kad padedate „Maisto bankui“ ir viskas – kas kiek norės, tiek tyliai ir paaukos, – pasakoja iniciatorė. – Šiais metais nusprendžiau, kad laikas parodyti ir jums, kaip veikia „Maisto bankas“ ir kaip jis padeda pamaitinti skurstančius Lietuvoje – pažiūrėkite internetu trumpą videokvietimą iš labdaros valgyklos adresu http://www.youtube.com/watch?v=VJsRwp8Z6FM .
Kaip atsirado šis kvietimas? Praėjusią savaitę pirmą kartą apsilankiau Naujojoje Vilnioje veikiančioje labdaros valgykloje „Ekklesia“ ir likau sukrėsta. Ir ne vien fakto, kiek daug Lietuvos žmonių reikia paramos ir kiek daug jų pamaitinama labdaros valgyklose. Labiausiai sujaudino valgyklos vadovės Larisos pagarbus požiūris į šiuos žmones – tiek kuklumo ir tylaus, atkaklaus darbo, tiek pagarbos ateinantiems iš gatvės tikrąja ta žodžio prasme. Moteris pabrėžė, kad jai labai svarbi tvarka ir švara valgykloje ir kad joje žmonės jaustųsi žmonėmis ir justų pagarbą.
Vien dėl tokių pasiaukojančių žmonių kviečiu visus prisidėti prie iniciatyvos „Kviečiu į svečius“ ir surengti labdaringas vaišes.“
Beata tokias vaišes siūlo ruošti namuose, darbovietėse, mokyklose, bendruomenės centruose. O ir oras dar tinkamas piknikams – vaišingiesiems lietuviams tikrai netrūks idėjų, kaip ir kur surengti smagų ir prasmingą pasibuvimą kartu.
Beje, šiais metais kviesti į svečius patogu ir naudojantis Facebook. Užsukę į „Beatos virtuvės“ Facebook‘ą, galėsite pasikviesti draugus į savo rengiamas vaišes arba pasirinkti, pas ką nueiti į svečius.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Kviečiu į svečius“ rasite svetainėse www.kvieciuisvecius.lt  ir  www.beatosvirtuve.lt

Komentuokite