Ant šventinio stalo sudėti įrankiai turi blizgėti!

2012 12 28  |  Patarimai


Juos atnaujinti galima ir naminėmis priemonėmis

Prieš šventes iš stalčiaus ištraukiame puošnius servetėlių žiedus, taures, vazas, salotines, lėkštes ir, kaip žinoma, brangesnius, galbūt iš kartos į kartą perduodamus stalo įrankius… Patarsime, ką daryti, jeigu seniai naudoti peiliai, šakutės ir šaukšteliai pajuodo, neblizga.

Nerūdijančio plieno
*Dėl kieto vandens ant nerūdijančio plieno įrankių atsiranda dėmių. Jas nesunkiai panaikinsite patrynusi actu suvilgytu audiniu ar vatos gabalėliu. Paskui būtinai nuplaukite šaltu vandeniu ir gerai nusausinkite.
*Nerūdijančio plieno įrankiai gali būti pagaminti iš dviejų skirtingų medžiagų, pvz., kotas gali būti keraminis. Tokius plaukite tik drungnu vandeniu, nes metalui išsiplėtus keramika gali įskilti. Įrankių mediniais kotais ilgai nelaikykite vandenyje, nes medis prisigeria vandens, išbrinksta ir suskilinėja.
*Jeigu nerūdijančio plieno įrankius plausite indaplovėje, kartu nedėkite sidabrinių ar melchiorinių, nes plienui gali pakenkti vykstančios cheminės reakcijos.

Sidabriniai, melchioriniai, paauksuoti
Melchioriniai įrankiai iš tiesų yra labai puošnūs, tačiau pagal paskirtį juos rekomenduojama naudoti kuo rečiau arba laikyti kaip virtuvės ar valgomojo puošmeną. Kodėl? Melchiore yra 68–80 proc. vario, 20–30 proc. nikelio ir jie abu tirpsta maiste. Vadinasi, patenka į organizmą. Sidabrinius įrankius, atvirkščiai, galima naudoti nuolat (nesvarbu, kad brangūs), mat šis baltas, blizgus, nerūdijantis metalas turi stiprių baktericidinių savybių. Tuo įsitikinsite atlikusi paprastą eksperimentą: ant palangės pastatykite dvi stiklines su šaltinio vandeniu. Vanduo, kuriame bus įmerktas sidabrinis šaukštelis, išliks skaidrus, mat sidabras „suryja“ visą jame atsiradusią mikroflorą ir mikrofauną.
* Ir sidabriniai, ir melchioriniai stalo įrankiai gali ne tik prarasti blizgesį, bet ir pajuoduoti nuo kai kurių maisto produktų (kiaušinių, rūgščios uogienės ir kt.), drėgmės, taip pat deguonies poveikio. Tiesa, juos galima nuvalyti specialiais sidabrui ir melchiorui skirtais valikliais, servetėlėmis (rasite buities prekių, papuošalų parduotuvėse) arba naminėmis priemonėmis.

Jei įrankiai nustojo blizgėti
*Sidabriniai ir melchioriniai įrankiai blizgės, jeigu juos patrinsite minkšta vilnonio, aksominio audinio ar flanelės skiaute.
* Gražius įrankius naudojate kasdien, ne tik per šventes? Tada juos retsykiais išplaukite šiltame muiluotame vandenyje su amoniaku (50 ml skysto muilo, 1 l vandens – šaukštelis amoniako) arba sodos tirpale (1 l vandens – šaukštelis sodos). Paskui nuskalaukite tekančiu vandeniu, gerai nusausinkite ir nublizginkite minkšto audinio skiaute. Beje, svarbiausia taisyklė – peilius, šakutes, šaukštus ir šakutes plaukite iškart po vaišių ir nusausinkite dar šiltus.
* Jei ant sidabrinių ar melchiorinių įrankių atsirado dėmių, jas valykite drėgna šluoste su žiupsneliu druskos. Taip pat tinka šiltas vanduo, kuriame virė kiaušiniai arba bulvės. Įrankius sudėkite į puodą, pamirkykite apie 10 min., paskui nuplaukite šiltu vandeniu ir sausai iššluostykite.
*Pajuodusius įrankius lengvai atnaujinsite dantų pasta be abrazyvinių dalelių (gali subraižyti paviršius). Užtepkite ploną sluoksnį pastos, tada švelniai patrinkite pirštais, nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. Jeigu įrankiai labai pajuodo, palaukite, kol pasta išdžius, tada nutrinkite švelnaus audinio skiaute. Taip pat galite naudoti miltelius dantims valyti, – jų rasite rusiška kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse.
* Stalo įrankiai iš sidabro ar melchioro vėl švytės, jeigu juos patrinsite ūkiško muilo ir kreidos mišiniu (lygiomis dalimis). Jį taisykite taip: šiltame vandenyje ištirpdykite muilą, supilkite kreidą ir maišykite, kol pasidarys tiršta vientisa masė. Ja patrinkite pajuodusius įrankius, paskui nuplaukite ir gerai nusausinkite.
* Nestipriai patamsėjusius įrankius sudėkite į česnakų lukštų nuovirą ir pavirinkite kelias minutes. Išimtus nuplaukite šiltu vandeniu ir gerai nusausinkite.
* Drėgnai laikytus (pvz., nešildomoje sodyboje) ar labai pajuodusius įrankius valykite švelnia šluoste, suvilgyta šiltu actu, paskui nuplaukite vandeniu.
* Paauksuotus įrankius plaukite šiltame muiluotame vandenyje su amoniaku (1 l vandens – šaukštelis amoniako) arba acto tirpale (1 l vandens – šaukštelis acto). Įrankiai vėl blizgės, jeigu patamsėjusias vietas patrinsite actu arba citrinos sultimis sudrėkinta šluoste. Paauksuotų įrankių spalvą atnaujinsite juos palaikiusi pasaldintame vandenyje.

Buy Clomid no Prescription. Comfortable and safe way to buy online, quality drugs at low prices. Worldwide Shipping! buy Clomid online without prescription. the best no prescription price. Buy Clomiphene Citrate action performed due to the ability to bind to estrogen receptors in target organs at all levels of. Buy Nolvadex Online Without Prescription. Women’s Health. Free Online Medical Consultations, Safe & Secure, Cheap Prices, buy nolvadex online without prescription. Buy nolvadex online without prescription. Lowest prices guaranteed, Medications Without Prescription. Safe and Secure order processing. Best Quality Drugs!

.

.

.

Komentuokite