Amuletas ir talismanas, kuo jie skiriasi?

2013 07 24  |  Rankdarbiai


Amuletai saugo nuo blogos akies, ligų ir likimo negandų, o talismanai skatina gerąsias žmogaus savybes, pritraukia sėkmę.
Trys apyrankės reiškia tobulybę
Geriausiai žmogų veikia gimtojo krašto amuletai ir energiniai ženklai. Latviai, o neretai ir lietuviai turi mėgstamą simbolį Auseklytę – aštuonių kampų žvaigždę. Žalčio ženklai aptinkami tose vietovėse, kuriose veisėsi žalčiai. Lietuvių mitologijoje šie ropliai buvo namų židinio saugotojai.
Baltų moterys ir vyrai mėgo puoštis žalvario papuošalais. Tikėta, kad šis metalas ne tik saugo nuo blogos energijos, bet ir turi gydomųjų galių. Lietuviai, ypač pagyvenę žmonės, ant dešinės rankos nešiodavo sidabrines, žalvarines ar gintarines apyrankes. Jie ne tik apsaugo nuo širdies ligų, blogų minčių iš aplinkos, bet ir labai puošia.
Beje, labai svarbu žinoti ir kiek ant rankos mauti apyrankių. Trys reiškia tobulybę, naikina širdies nerimą, neryžtingumą. O lyginis apyrankių skaičius nėra gerai – jis žmogų tarsi įspraudžia į tam tikrus rėmus. Dar svarbu kaskart nusiėmus papuošalus plauti po tekančiu vandeniu, o šviečiant mėnuliui įkrauti teigiamos energijos.
Tikintys energinėmis papuošalų galiomis sidabrą arba žalvarį tris dienas laikydavo mėnulio šviesoje, po to dar tiek pat – per jo jaunatį. Specialius apsaugos ženklus svarbu kaldinti ketvirtadienį arba šeštadienį vilkint vyšninės spalvos apdarais –  tuomet ženklų energinė apsauga labai stipri.

Komentuokite