10 rankų grožio paslapčių

2013 04 22  |  Grožis


Atrodo paprastos, bet jos – neįkainojamos…

Jau pajutome malonumą vaikščioti be pirštinių, tiesa? Tačiau, jeigu atvirai – ar kiekviena likote patenkinta, pamačiusi savo rankas saulės šviesoje? Pabalusios, tarsi susenusios, glebtelėjusia oda – ačiū, šaltuk! Tačiau padėtį galime imti taisyti dabar pat…

1. Mazgokite rankas taisyklingai

Galbūt tai skamba keistai, tačiau daugelis mūsų plaunamės jas netaisyklingai! Vanduo turi būti tik kambario temperatūros, nes nuo šalto jo oda pastorėja, gali parausti, šerpetoti. O karštas vanduo naikina apsauginius rankų odos riebalus ir džiovina ją.

2. Kruopščiai šluostykitės rankas

Dauguma nekreipia į tai dėmesio, ypač nusiplovę rankas viešose vietose. O juk gerai nusausinti rankų odą būtina po kiekvieno kontakto su vandeniu – išvengsite įtrūkimų.

3. Parafinoterapija

Tai viena populiariausių saloninių rankų procedūrų, kai iš pradžių rankos sutepamos specialiu kremu, o paskui panardinamos kelioms sekundėms į šiltą skystą parafiną. (esant kambario temperatūrai jis pamažu sustingsta). Paskui rankos įmaunamos pirmiau į polietilenines ir tada į frotines pirštines – taip ilgiau išsilaiko šiluma, kuri nuostabiai atveria odos poras, sušildo sąnarius, todėl jų nebeskauda, dingsta raumenų įtampa ir nuovargis, gerinamas kraujo ir limfos tekėjimas, mikrocirkuliacija, dėl kurios padaugėja drėgmės viršutiniuose odos sluoksniuose, tad oda tampa lygi, tarsi patempta.

4. Rinkitės tinkamą muilą

Plaukitės rankas tik labai švelniu minkštinamuoju tualetiniu muilu (galima glicerininiu), tačiau geriausia naudoti skystą muilą. Jo sudėtyje dažniausiai yra priedų, neleidžiančių odai išsausėti.

5. Nepamirškite šveisti rankų

Namų sąlygomis tam tiks bet kuris kūno šveitiklis. Rankas juo rutuliniais masažuojamaisiais judesėliais išmasažuokite gulėdama vonioje arba po specialios rankų vonelės. Nusluoksniavimas pašalina negyvas raginio odos sluoksnio ląsteles, o tai pagerina kremų ir kaukių aktyviųjų medžiagų įsiskverbimą į odą.

6. Namų darbus dirbkite mūvėdama pirštines!

Deja, į šį dažnai sakomą patarimą reta kuri kreipia dėmesį. O veltui! Juk cheminės medžiagos, iš kurių gaminamos švaros priemones, žudomai veikia rankų odą. Ir nereikia tikėtis apsaugos stebuklo net tuomet, jei pirmumo teisę atiduodate indų plovikliams, kurių sudėtyje yra alavijų, ramunėlių, rozmarinų ir pan. Apsauginiai priedai – viso labo 99 proc. rinkodaros žingsnio sėkmės, kuri, deja, rankų odos tikrai neišgelbės nuo kenksmingo poveikio!

! Svarbu, kad pirštinės jums tiktų pagal dydį – tuomet ir dirbti su jomis bus patogiau.

Atkreipkite dėmesį į jų įvairovę: pastaruoju metu atsirado plonų ir atsparių pirštinių, kurias mūvint netgi galima gaminti maistą. Buitiniams darbams dirbti tinka ir plonutės pirštinės iš latekso (chirurginių pirštinių tipo), kurių taip pat nesunku rasti parduotuvėse.

Alternatyva pirštinėms – apsauginis kremas. Atliekant buitinius darbus tai geriau negu nieko, nors ne išsigelbėjimas. Asauginis kremas rankų odą padengia plėvele ir saugo nuo išorinių veiksnių. O po darbo jį reikia nuplauti šiltu vandeniu.

7. Reguliariai tepkite maitinamuoju kremu

Idealu, jeigu juo rankas galėsite sutepti po kiekvieno plovimo. Tačiau užtenka nors vieno karto per dieną. Antraip rankų odoje atsiras smulkių raukšlelių, pigmentinių dėmelių ir netgi įtrūkių, per kuriuos gali prasiskverbti nešvarumai ir mikrobai, dėl kurių oda sudirgs ar net prasidės jos uždegimas.

8. Darykitės rankų masažą

Jis sustiprina kraujo ir limfos tekėjimą, pašalina raumenų ir raiščių įtampą, aktyviai veikia daugybę aktyviųjų rankų receptorių. Dažniausiai naudojamas klasikinis masažas, pagrįstas glostymu ir trynimu, tinka ir taškinis, veikiantis akupunktūrinius taškus. Masažuodama rinkitės maitinamąjį rankų kremą, tiks ir įvairūs natūralūs aliejai.

Štai vienas masažo variantų. Ištieskite ranką (ir plaštaką), pirštus suspauskite į kumštį, o kitos rankos delno šonu trumpai ir ritmingai smūgiuokite per ištiestą ranką nuo pirštų iki alkūnės (iš pradžių per vidinę pusę, paskui – per išorinę).

* Naudingas ir lengvas žnaibymas didžiojo ir rodomojo pirštų pagalvėlėmis – nuo pirštų galiukų iki žasto.

Tokie masažai padidina raumenų tonusą.

9. Kaukės – bent kartą per savaitę

Jos minkština, drėkina ir maitina rankų odą, stiprina jos apsaugines savybes, stimuliuoja regeneracijos procesus, atsinaujinimą. Į gatavų kaukių sudėtį gali įeiti vitaminai, glicerinas, aliejai, lanolinas, vaškai, medus, alavijai, ramunėlės ir kt. Ypač vertingos specialios, rankoms skirtos kaukės: modeliuojamosios, dumblių, jauninamosios, balinamosios ir t.t.

Galima pasidaryti naktinė kaukę: gausiai rankas sutepkite jums tinkamu kremu, apsimaukite polietileninėmis pirštinėmis, ant viršaus – medvilninėmis ir taip miegokite iki ryto.

O greitajai rankų odos „reanimacijai“ pravers aliejiniai įvyniojimai, šalinantys sausumą ir šerpetojimą: rankas apvyniokite servetėlėmis, įmirkytomis į augalinį ar kitokį aliejų, ant viršaus užmaukite polietilenines ir trikotažines ar vilnones pirštines ir palaikykite 1–1,5 val.

10. Naminės rankų vonelės

* Odos būklei gerinti. Reikės 2 l šilto vandens, 2 valgomųjų šaukštų augalinio aliejaus arba 1 arbatinio šaukštelio amoniako ir 1 valgomojo šaukšto glicerino.

Procedūros laikas 15–30 min. kasdien 10–15 dienų paeiliui.

* Šerpetojimui šalinti. Sumaišykite lygiomis dalimis raugintų kopūstų sultis ir pieno išrūgas, palaikykite rankas tokiame šiltame mišinyje 10–15 min.

* Nuospaudoms naikinti. Reikės 1 valgomojo šaukšto krakmolo 1 litrui šilto vandens. Palaikykite rankas 15 min.

* Nuo rankų prakaitavimo. Praskieskite 1 arbatinį šaukštelį jūros druskos 1 litre šilto vandens. Palaikykite rankas 5–10 min. kasdien 10–15 dienų.

* Drėkinamoji vonelė. Į 1 l karšto vandens įmaišykite 1 valgomąjį šaukštą žolelių (pasirinktinai): ramunėlių, dilgėlių, gysločių, šalavijų. Procedūros trukmė – 10–30 min.

Pasirūpinkite nagais pagal… ajurvedą

Ploni, lūžtantys, besisluoksniuojantys nagai irgi darko rankų grožį. Ir tai ne tik estetinė katastrofa, tai požymis, kad organizme kažkas negerai. Remiantis ajurveda, lūžinėjantys nagai signalizuoja, jog „serga“ vienas iš septynių organizmo audinių, kuris atsakingas už kaulus ir rišamąsias medžiagas, elastinguosius audinius ir kremzles. Tuomet ne tik nagai lūžinėja, bet ir plaukai krinta, jų galiukai šakojasi, dantys irsta, o sąnariai silpsta…

Sutvirtinti „sergantį“ audinį galima taisyklingai maitinantis, svarbiausia, kad maiste būtų gausu kalcio. Vartokite migdolus, figas, datules, pieniškus produktus, maistą, kuriame gausu augalinio aliejaus. Apelsinų, morkų ir moliūgų sultys taip pat padeda atkurti organizmo pusiausvyrą. Juk ne veltui ajurvedos šalininkai įsitikinę, kad maistas ne tik pasotina organizmą: visa, ką mes suvalgome, išgeriame ir įkvepiame, tampa mūsų kūnu ir veikia mūsų išvaizdą…

* Išmėginkite ajurvedinį rankų masažą avokado kaulu. Voliokite kaulą tarp vidinių ir išorinių plaštakų dalių. Jeigu ant kauliuko likę vaisiaus minkštimo, dar geriau – avokade yra labai daug vitaminų, kurie nuostabiai pamaitins rankų odą.

* Reguliarus įtrinimas sezamų ar rožių, jazminų, santalų aliejumi stiprina nagus, skatina jų augimą, suteikia jiems tvirtumo ir elastingumo. Taigi keletą lašelių aliejaus kuo dažniau įtrinkite į delnus bei nagus.

Komentuokite