Miegamajame gėdai ne vieta

2013 03 29  |  Seksas


Vis dar nedrąsu apsinuoginti prieš partnerį? Bijote jam papasakoti savo erotines svajones, parodyti slaptas malonumų vieteles? Bet juk tada didžiausio malonumo lovoje galima ir nepatirti…  

Vaikystėje mergaitės mokomos slėpti nuogą kūną. Suaugusieji joms įvairiais būdais įteigia, kad nuogybė yra nepadori, o malonumo ieškojimas intymiuose santykiuose byloja apie palaidumą. Berniukams suformuojamas požiūris, kad tik puikiai išmanydami meilės meną jie gali save vadinti tikrais vyrais. Taigi vėliau vyrams ir moterims dėl to kyla galybė rūpesčių…
Viena priežasčių, kodėl poros miegamajame nesugeba patirti visiško pasitenkinimo, yra pernelyg stiprus gėdos jausmas. Juk dar visai neseniai buvo griežtai apibrėžiama, kaip moteriai reikėtų elgtis su vyru ir kuris iš jų lovoje turėtų būti aktyvus. Ir nors laikai bei papročiai sparčiai kinta,  kompleksai niekur nedingsta, o siekiantys atsikratyti gėdos jausmo kartais pernelyg atvirai demonstruoja seksualumą, provokuojamai elgiasi. Tai – irgi kraštutinumas, tik kitoks.

Didieji kompleksai
Jis: dažniausiai gėdijasi per mažo lyties organo, kūno trūkumų, priešlaikinio sėklos išsiliejimo, ištarti pernelyg švelnius žodžius, su šia moterimi elgtis kitaip nei su prieš tai buvusiomis, prisipažinimo, kad tai jam pirmas kartas, nerimauja dėl prezervatyvo užsimovimo momento, kad iš pirmo karto nepavyks atsegti partnerės liemenėlės,
Ji: dažniausiai gėdijasi per mažų ar per didelių krūtų, celiulito, plaukuotumo, stipraus ir garsaus orgazmo, apatinių, kūno skonio ir kvapo, pernelyg drąsių partnerio veiksmų, savo nešvankių žodelių, nevaldomo aktyvumo.

Būkite drąsios: tikrai verta!
* Pradėkite nuo savęs. Objektyviai įvertinkite, kas jums jumyse patinka. Žinoma, kaip ir visi, nesate tobula. Paklauskite partnerio, ką jumyse labiausiai vertina. Atsakymas ne visai toks, kokio tikėjotės? Matyt, partneris jumis žavisi labiau, nei manėte.
* Prisiminkite, kada buvote visiškai patenkinta savo kūnu. Nesvarbu, vaikystėje ar praėjusią vasarą įdegusi. Svarbiausia suprasti, kad gėdos jausmas – įgytas, o ne įgimtas, tad jo galima atsikratyti.
* Pabandykite atsiminti situaciją, kuri jus pirmą kartą privertė pajusti gėdą – bus lengviau ją įveikti.
* Paklauskite savęs, ko labiausiai gėdijatės. Patikėkite, tikrai galima patirti neapsakomą malonumą stebint partnerio kūną ir tuo pat metu jam leidžiant žiūrėti į savąjį.
* Pripraskite prie nuogumo. Kartkartėmis nusivilkite visus drabužius ir apžiūrėkite save veidrodyje. Drąsiai galvokite, ką norėtumėte pakeisti savo išvaizdoje. Ryžkitės pasakyti tai partneriui. Neabejotinai išgirsite, kad tikrai neprivalote turėti manekenės kūną…
* Nepamirškite, kad vyrai irgi pažįsta gėdos jausmą bei drovumą, neretai šių atsikratyti jiems būna gerokai sunkiau.
* Įpraskite su partneriu kalbėtis apie savo baimes. Gal dalį jų atsinešėte iš tėvų namų, kitos prilipo kartu su skaudžiais išgyvenimais, o trečios atsirado visai neseniai, po patirto streso? Visos blogybės ištirpsta vos apie jas prakalbus!
* Atminkite, kad seksas – ne tik fizinis aktas, bet ir dvasinis intymumas. Jei šalia – artimas žmogus, atsiduokite jam kūnu ir siela.
* Mylėdamasi išmeskite iš galvos visas mintis. Tegul lieka tik tai, ką artumo akimirkomis sukuria jūsų duetas: švelnūs žodžiai, atodūsiai, emocijos…
* Miegamąjį paverskite vieta, kurioje su partneriu tik miegate ar mylitės. Čia venkite rimtų pokalbių, skaudžių temų, nemalonių jausmų.
* Susitaikykite ir su tuo, kad lengvas gėdos rūkas miegamajame – visai normalu. Kiekvienas turi teisę į drovumą, kaip ir į bet kurį kitą jausmą.

Parengė Rasa Derenčienė

Komentuokite