Įdegis – kuo ilgiau!
Kai po atostogų norisi išsaugoti įrudusią odą…
Gražus, saikingas, lygus įdegis puošia kiekvieną moterį. Tačiau kaip gaila, kad jis neretai tėra trumpalaikis, o savaiminio įdegio priemonės arba netenkina savo kokybe, arba tiesiog jų nesinori vasarą… Nenusiminkite – išeičių yra ne tik pagal piniginės storį, bet ir pagal „skonį“!
Įdegio gudrybės
Žmonės griebiasi įvairiausių gudrybių, kad įdegis kuo ilgiau džiugintų akis. Tačiau ne visi žino, kaip, dėl to besistengiant, nepakenkti odai. O ir po deginimosi saulutėje oda tampa sausesnė, „ištroškusi“.
Po atostogų dar kurį laiką atsisakykite pirčių malonumų, nes aukšta temperatūra ir garai išgarina likusią drėgmę iš odos, įdegis greičiau ima blukti. Verčiau prauskitės vonioje, į vandenį įberdama jūros druskos, įpildama įvairių augalinių aliejų.
Jeigu nėra medicininių apribojimų, įdegio „gyvenimą“ galite gerokai prailginti kartą per savaitę ar kas antrą savaitę apsilankydama soliariume.
Arba, jei įdegis pastebimai blunka, imkite vartoti savaiminio įdegio priemonę, kuri ne tik nuspalvina (ar atnaujina įdegio spalvą) viršutinį odos sluoksnį, bet kartu ir drėkina, maitina.
Tinkama kosmetika
Jeigu po atostogų oda ima luptis, nešveiskite jos. Geriau pradėkite vartoti maitinamąjį tirštą kremą – jis puikiai drėkina. Tiesa, paprastai toks kremas vasarą, kai karšta, nevartojamas, todėl tepkitės juo nakčiai 1–2 kartus per savaitę.
Jeigu norite išsaugoti įdegį kuo ilgiau, atreipkite dėmesį, kokią kosmetiką vartojate. Dabar svarbiausias dėmesys – drėkinamiesiems produktams. Iškart po saulės vonių būtinai pasitepkite drėkinamosiomis priemonėmis, ypač pravarti kosmetika, specialiai skirta prižiūrėti odai po saulės vonių. Reikalas tas, kad saulės spindulių daromas poveikis ląstelėms „paleidžia“ jų regeneracijos mechanizmą, todėl odos viršutiniai sluoksniai ima greičiau nusisluoksniuoti, o kartu greičiau išnyksta ir išsvajotasis, kartais net „atkentėtas“ įdegis.
Tuo tarpu intensyvus drėkinimas lėtina tuos procesus. Be to, specialios priemonės, skirtos vartoti po deginimosi, atlieka iškart net kelias naudingas funkcijas (ramina odą po intensyvaus ultravioletinių spindulių poveikio, drėkina ir apsaugo jau įgautą įdegį).
Netinkami „partneriai“
Tačiau jei vartojate balinamąją odos kosmetiką, ši jūsų pastangas pavers nuliu! Deginimosi sezonu tokios reikia atsisakyti, ir tai galioja ne tik kremams ir kaukėms, bet ir kitoms kosmetikos, taip pat kai kurioms naminėms priemonėms, dekoratyvinei kosmetikai. Nes jose gali būti ingredientų, pasižyminčių atsluoksniuojamuoju ar balinamuoju efektu. Pavyzdžiui, gamindamasi naminę kosmetiką šiuo atveju venkite rūgštaus pieno produktų, agurkų, citrinų, moliūgų sėklų…
Išsaugo naminės priemonės
Yra nemažai naminių priemonių, padedančių kuo ilgiau išsaugoti įdegį.
Arbata, kava, kakava. Tinka prausti ar įtrinti odą stipria arbata, kakava ar kava – tai ne tik sustiprins įdegio efektą, bet kartu suteiks odai gaivumo, stangrins ją. Puiki tonizuojamoji priemonė – rytinis odos trynimas ledukais, pagamintais iš arbatos ar kavos.
Iš maltos kavos ar kakavos miltelių galite pasidaryti specialių veido kaukių, kurios ne tik pagyvins ar suteiks veidui įdegį, bet kartu ir pašalins suragėjusį odos sluoksnį. Užtenka į kavą ar kakavą įpilti šiek tiek vandens (kaukė turi būti tiršta) ir, užtepus masę ant odos, palaikyti apie 10 min.
! Jeigu jūsų oda sausa, kavos miltelius praskieskite augaliniu aliejumi.
Visokių tipų odai padės šveitiklis iš šviežiai skrudintų sumaltų pupelių – jis ir odą išvalys, ir išsaugos įdegį.
Ramunėlės, lakišiai. Įtrinti odą galima ir ramunėlių bei/ar lakišių ištrauka: 8 šaukštus augalėlių užpilkite litru verdančio vandens, uždenkite ir palikite prisitraukti 2 val. Ištrauką galite naudoti kasdien po rytinių procedūrų.
Morkos. Įdegį sustiprins, prailgins jo laiką tokia morkų kaukė: sutarkuokite smulkia tarka morką arba išspauskite nedidelį kiekį morkų sulčių ir sumaišykite su keliais alyvuogių aliejaus lašeliais. Pasitepkite, palaikykite 15 min. ir nusiprauskite. Tiesa, tokia kaukė netinka ypač blyškiai odai, nes ši ne įrus, bet pagels…
Palaikykite „iš vidaus“
Įdegio laiką įmanoma prailginti ir „iš vidaus“. Kitaip tariant, padės maitinimasis produktais, turinčiais daug vitaminų A, C, B. Įdegio efektyvumą padidins raudoni ir oranžiniai vaisiai bei daržovės: moliūgai, morkos, pomidorai, abrikosai ir kt.
Odos pigmentacija tiesiogiai priklauso ir nuo aminorūgšties tirozino, kurio daug turi riebios žuvys.
Rabarbarai. Riebiai odai rusvumo gali suteikti rabarbarų šaknų sultys: jomis odą patrinkite dukart per dieną.
Sausai odai pasigaminkite kaukę iš rabarbarų šaknų sulčių ir jums įprasto veido kremo: sumaišykite šaukštą sulčių ir arbatinį šaukštelį kremo, gerai sumaišykite ir tepkite veidą. Šios kaukės nuplauti nebūtina, likučius tiesiog pašalinkite nuspausdama kosmetine servetėle.
Arba: 2 šaukštus rabarbarų šaknų sulčių sumaišykite su kiaušinio tryniu arba šaukštu grietinės. Užtepkite ant veido ir palaikykite 15 min., nuplauti nebūtina.
Apsisaugoti nuo pigmentinių dėmių, kurių ypač pagausėja dėl kaitrios saulės, taip pat padės rabarbarų šaknys. Pasigaminkite jų nuoviro: šaukštą smulkintos džiovintos šaknies užpilkite stikline vandens ir ant mažos ugnies pavirinkite apie 20 min. Praskieskite ir tepkite gautu nuoviru problemines vieteles. Paskui nusiprauskite drungnu vandeniu.
Pomidoras. Gražų, tamsų įdegį padės išsaugoti štai tokia kaukė: sumaišykite 2 šaukštus varškės, pomidorą, arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus ir arbatinį šaukštelį pieno. Palaikykite 15–20 min., nuplaukite šiltu vandeniu ir dar kartelį – šaltu.
Sonata Ramanauskienė, MATTON