Vanduo grožiui – netikėtais rakursais
Net geriausia kosmetika nuvils, jei organizmui trūks vandens…
Vanduo – svarbiausia grožio priemonė pasaulyje. Jei organizmui jo trūksta, oda papilkėja, suglemba, išryškėja raukšlės, auga antsvoris, ima šiurti ir slinkti plaukai, lūžinėti nagai, prieš laiką pradedama senti.
Geriu ir lieknėju
Viena mokslinių gyvo organizmo senėjimo teorijų teigia: senėjimas – tai organizmo išdžiūvimas. Visi kūno medžiagų apykaitos procesai vyksta tik dalyvaujant vandeniui: būtent dėl jo kiekio ląstelėse esame lieknesnės ar putlesnės. Dauguma medikų tvirtina, kad net 99 proc. atvejų antsvoris pradeda augti dėl vandens stygiaus! Todėl, norint turėti dailią figūrą ir gražią odą, būtina laikytis vandens gėrimo režimo: žmogui, sveriančiam 60 kg, užtenka 2 l per dieną (tačiau to neužteks sveriančiam 90 kg).
* Dienos norma: 30 kg kūno svorio = 1 l vandens.
Be to, kasdien išgeriant reikalingą vandens kiekį sumažėja apetitas ir potraukis valgyti saldumynus. Tai pirmas svarbiausias žingsnis, norint atsikratyti ir celiulito. O ir raumenys be vandens pradeda glebti.
! Ar patiriate vandens trūkumą, lengviausiai nustatysite pagal šlapimo spalvą – ji turi būti vos gelsva; tamsesnė rodo, kad trūksta vandens.
Kietas vanduo nenaudingas
Vanduo būna kietas ir minkštas. Kietame vandenyje yra žymus kiekis ištirpusių jonų (kalcio, magnio, geležies), galinčių sudaryti nuosėdas. Šios gali sureaguoti su plovimo medžiagomis (muilu, šampūnu, skalbimo priemonėmis ir pan.) ir likti ant odos, plaukų ir kenkti grožiui. Tad, jei turite sausą oda ar plaukus, o kremai, losjonai, kaukės ir kt. nepadėjo, patikrinkite vandenį: jei jis kietas – šampūnai, prausikliai ir kitos priemonės mažiau putoja. Išeitis – reikia minkštinti vandenį! Šis neleidžia kimštis odos poroms, palengvina drėgmės įsisavinimą, nepažeidžia apsauginio odos sluoksnio, o ištrinkti plaukai tampa purūs, minkšti, žvilgantys.
Būdai suminkštinti vandenį:
* užšaldykite paprastą vandenį iš čiaupo, o tada vėl jį atitirpinkite (taip pasigaminsite tirpuką),
* įberkite į vandenį geriamosios sodos (maždaug 1/4 arbatinis šaukštelis sodos 1 l vandens); vandenį minkština ir actas ar citrinų sultys.
Padės pirktinės priemonės. Parduotuvėse, prekiaujančiose sveikais produktais, rasite natūralių tonikų ir augalinių drėkiklių, kurie ne tik puikiai pakeičia prausimąsi kietu vandeniu, valo, bet ir papildomai drėkina. Sausai odai nepamainomas tonikas su erškėtrožėmis ir levandomis, pagamintas dejonizuoto vandens, išsiskiriančio grynumu, pagrindu.
Drėkikliais odą vis papurkškite dienos metu, apipurkškite drėgnus plaukus ir galvos odą po trinkimo, pvz., rožių (silpnai rūgštinis) – sureguliuoja šampūno išbalansuotą normalios odos pH, o rugiagėlių – drėkina, suteikia blizgesio.
Vietoje įprasto – šarminis vanduo
Mūsų ląstelėms svarbu tai, kad vanduo patektų į jas ir būtų tinkamas: pakankamai skvarbus, gyvas (nešantis energiją, kurios nėra buteliuose su stovinčiu vandeniu) ir silpnai šarminis – tokį vartojant iš organizmo pašalinamos rūgštys (vadinasi, ir ligos), išsaugomas grožis.
Šarminis vanduo išgaunamas specialiai jį jonizuojant. Pasaulyje jonizuoto vandens nauda organizmui pradėta tirti prieš kelis dešimtmečius. Dar 1966 m. Japonija įteisino vandens jonizatorių kaip medicininį sveikatos gerinimo prietaisą, o Lietuvoje jonizatorius jau 18 metų gamina įmonė „Burbuliukas“. Jonizatorius – tai nedidelis arbatinuko dydžio prietaisas, kurio darbo laikas pritaikytas maždaug 25 metams, vienu metu jis gali jonizuoti 1,5 ar 3 l vandens. Naudojant jį nereikia nerimauti dėl vandens iš čiaupo kokybės – jis užtikrina deramą organizmo rūgščių ir šarmų balansą.
! Šarminiame vandenyje daug lengvai įsisavinamų kalcio, magnio, kalio ir natrio jonų, dalyvaujančių neutralizuojant medžiagų apykaitos atliekas, stabdant organizmo rūgštėjimą, saugant sveiką išvaizdą ir grožį.
* Šarminiame vandenyje yra daugiau deguonies. O kur deguonis – ten gyvybė ir grožis.
* Jo molekulių dariniai mažesni (iš 5–6 molekulių, paprasto vandens – iš 12–15), todėl jo skverbtis didesnė, jis geriau įsotina ląsteles vandeniu, šalina toksinus, kenkiančius grožiu.
* Tai natūralus antioksidantas, stabdantis organizmo „rūdijimą“, stiprinantis imuninę sistemą.
Mineralinis vanduo irgi gražina
Mineralai kalis ir natris padeda išlaikyti vandenį odos ląstelėse, todėl rinkitės drėkinamuosius kosmetinius preparatus, kurių sudėtyje būtų polisacharidų bei mineralų.
Mineralų atsargas papildysite ir reguliariai atlikdami tam tikras procedūras su mineraliniu vandeniu, kuris (beveik nenusileisdamas terminiam) puikiai drėkina, stangrina, patempia, suteikia švelnumo. Tiesa, vanduo turi būti negazuotas!
Receptai su mineraliniu vandeniu. Daugelis SPA centrų siūlo įvairiausias procedūras su mineraliniu vandeniu, tačiau ir namuose galima panaudoti mineralinio vandens naudingąsias savybes:
* Visų veido odos tipų priežiūrai tiks mineralinis losjonas: užvirinkite 200 ml mineralinio vandens ir juo užplikykite du šaukštus vaistažolių. Riebiai ir mišriai odai tiks dilgėlės, medetkos, o sausai ir normaliai – mėtos ar beržų lapai. Uždengtą indą palaikykite 30 min. Perkoštą losjoną laikykite šaldytuve ne ilgiau nei penkias paras. Juo suvilgykite nupraustą ar pieneliu nuvalytą veidą.
* Prauskitės negazuotu mineraliniu vandeniu. Jei oda labai jautri, jį pašildykite.
* Rytinis masažas mineralinio vandens ledukais labai tinka spindesį praradusiam, riebiam, su išsiplėtusiomis poromis veidui: leduką įsukite į medvilninę nosinaitę ir 1 min. sukamaisiais judesiais masažuokite veidą nuo centro šonų link. Tai stangrina raumenis.
* Ruošdama bet kokią kaukę vietoje vandens iš čiaupo rinkitės negazuotą mineralinį.
* Lūžinėja nagai? Šiltame mineraliniame vandenyje keliskart per savaitę mirkykite plaštakas ne trumpiau nei 10 min., paskui nagus padenkite apsauginiu bespalviu laku.
* Negazuotas mineralinis vanduo atstoja purškiamąjį terminio šaltinio vandenį. Supiltu į buteliuką su purškikliu dažniau apipurkškite veidą.
* Kontrastingi kompresai: į vieną puoduką pripilkite karšto mineralinio vandens, į kitą – šalto. Dar reikės dviejų nedidelių rankšluostukų. Galite į šaltą vandenį įdėti ir keletą ledo kubelių. Prieš kiekvieną kompresą pasitepkite maitinamuoju kremu, tada karštame vandenyje sudrėkintu rankšluostuku uždenkite veidą, šiek tiek palaikykite. Paskui tą patį darykite su šaltame vandenyje pamirkytu rankšluostuku. Kartokite 5–6 kartus. Tai suteikia stangrumo, pagerina odos spalvą, atgaivina. Poveikis trunka apie 10 val.
Norėdama stangresnės krūtinės…
… reguliariai ją „grūdinkite“ šaltu vandeniu – tokiu, kokį tik galite iškęsti. Jis sutraukia raumenis, suaktyvina kraujotaką, gerina krūtų stangrumą bei elastingumą. Procedūros trukmė apie 1 min. (prie šalto vandens procedūrų pratinkitės pamažu).
… krūtinę apliekite šalto vandens srove iškart po rytinio dušo. Arba apipurkškite šaltu terminiu šaltinių vandeniu. Suglebusią krūtinę naudinga aptrinti šaltu pasūdytu vandeniu (sūrus gali pakenkti!).
… trinkite smulkiais ledo kubeliais – paprastais arba kosmetiniais. Pastarieji pasižymi maitinamosiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis, naudojami veido, kaklo ir iškirptės srities priežiūrai. Šią priemonę specializuotuose salonuose ir parduotuvėse pradėta pardavinėti palyginti neseniai, bet tokių ledukų galima pasidaryti ir namuose: reikia paprasto ar mineralinio vandens, ramunėlių, šalavijų, mėtų, liepžiedžių, petražolių, medetkų, žaliosios arbatos. Šaukštą žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, po 1 val. plikalą išpilstykite į ledo formeles ir įdėkite į šaldiklį.
Rytais kosmetiniu leduku greitai, nesustodama, vos liesdama odą patrinkite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Atliekant šią procedūrą odos temperatūra nukrinta, kraujagyslės susitraukia, o po kurio laiko vėl išsiplečia, suaktyvėja kraujotaka. Tai padeda atsinaujinti odai: raukšlės išsilygina, pagerėja spalva, susitraukia poros. Žolelės tai paskatina.
Energinis vanduo stabdo senėjimą
Kai kuriuose grožio salonuose galite įsigyti specialiai susintetinto energinio vandens arba jo pagrindu pagamintų kosmetinių priemonių (efektyviai jaunina) su energizuojamaisiais kristalais. Jis skirtas odos ląstelėms aktyvinti.
Paprastas vanduo apdorojamas tam tikro ilgio infraraudonųjų spindulių bangomis, paskui rezonuojančiais garsais – taip jis išvalomas ir, jau pakitusios struktūros bei papildytas druskomis, ima veikti detoksikuojamai, padeda geriau įsisavinti naudingas medžiagas, skatina plaukų augimą, gerina odos būklę, stabdo senėjimo procesą. Jo galima kasdien gerti (1 g energizuojamųjų kristalėlių ištirpinus 200 ml vandens), daryti veido kaukes (įmaišant į naudojamus kremus, serumus), gulėti vonioje (ištirpinus 4 g kristalų).
Sonata Ramanauskienė, MATTON